Uzmanību Facebook lietotājiem: vīruss izplatās caur atzīmēšanu komentāros

autors: Džūlija Splinters - -

Pēc tam, kad Facebook ir kļuvis par sociālu tīklu, kuru izmanto milioniem lietotāju, gan privātie, gan kompānijas, tas bija tikai laika jautājums, līdz hakeri to izmantos savā labā. Līdz šim ir bijuši dažādi Facebook vīrusa varianti. Tomēr, hakeri neguļ un ir satricinājuši virtuālo tīmekli ar vēl vienu vīrusu. IT eksperti fiksējuši vīrusu, kas izplatās caur komentāriem. Galvenais jautājums: Kā izvairīties no šī vīrusa?

Hakrei prasmīgi izmanto Facebook funkcijas savā labā. Šoreiz, viņi izmanto komentāru sadaļu. Upuris saņem e-pastu, ka Facebook draugs ir pieminējis upuri komentārā. Neko nenojaušot, upuris atver e-pastu un dators tiek inficēts. E-pasts satur JavaScript kodu. Fails ir kodēts kā comment…[number].scr. Līzko tas tiek lejupielādēts, vīruss uzsāk savu darbību.

Facebook and Chrome users should stay alert

Interesanti, ka tikai Google Chrome lietotāji ir galvenie upuri. Nav skaidri zināms, kadēļ citu pārlūku lietotāji netiek apdraudēti. Runājot par vīrusu, tas joprojām tiek analizēts. Tomēr tas satur JavaScript ar kura palīzību tiek lejupielādēta otra vīrusapuse. Taču nav skaidrs, kāds ir šī vīrusa mērķis.

Skaidri zināms, ka šis nav hakeru pirmais mēģinājums izplatīt ļaunprātīgu programmu caur šo web tīmekli. Tomēr, laikam ejot, hakeri kļuvuši viltīgāki un prasmīgāki. Neskatoties uz to ka izmantojat inkognito vai uzticam interneta savienojumu, Jums jābūt uzmanīgiem, lai nesaķertu šo vīrusu. Atjauniniet savu pret-vīrusu programmu. Vissvarīgākais, esiet uzmanīgi, kurus e-pastus Jūs atverat un kādas adreses Jūs apmeklējiet.

Julie Splinters

Speciāliste ļaunatūru noņemšanā...

Source: https://www.2-spyware.com/8351

Lasīt citās valodās


Faili
Programmas
Salīdzināt
Seko mums Facebook