Noņem Facebook Message vīrusu (Noņemšanas instrukcijas) - Sep 2017 atjaunināšana

Facebook Message vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir Facebook Messenger vīruss?

Facebook Messenger vīruss automātiski sūta ziņojumus upura draugiem

Facebook Message vīrusa piemēri

Facebook Message vīruss ir ļaunprātīga programmatūra, kas uzlauž upura Facebook kontu un sūta ļaunprātīgas saites saturošus ziņojumus visiem tā draugiem. Surogātziņojumi piegādā saīsinātas saites, kas šķiet, ka ir video. Noklikšķinot, ļaunprātīgais vietrādis pāradresē uz pikšķerēšanas vietni, piedāvājot instalēt bīstamu pārlūka paplašinājumu vai viltus Flash Player atjauninājumu. Tiklīdz instalēts, tas uzlauž lietotāja kontu un sāk izplatīt saiti tālāk.

Ļaunprātīgais vīruss darbojas kā Trojas zirgs un pieder plašai Facebook vīrusu grupai. Vīruss ir aktīvs kopš 2013. un vairākas reizes atjaunināts. Jaunākā versija parādījās 2017. gada augustā – noziedznieki izplata ļaunprātīgu saiti ar īsu frāzi „[saņēmēja vārds] Video :o” , lai pievilinātu upurus uzklikšķināt uz tās.

Vīrusa mērķis ir uzlauzt upura Facebook kontu. Lai to izdarītu, vīruss uzbrūk upuriem caur tērzēšanas logu: tas uznirst kā ziņojums no personas, kura šķiet jūsu draugs un parāda saiti uz kādu tīmekļa vietni.

Ja jūs noklikšķināsiet uz šīs saites, jūs, ļoti iespējams, tiksiet pāradresēts uz Youtube viltus kopiju vai citu saiti, kas ieteiks jums instalēt pārlūka papildinājumus vai programmatūru, lai aplūkotu saturu. Ja upuris piekrīti, dators tiek inficēts ar ļaunprogrammatūru, kura bez tam bloķē drošības programmatūras, lai neļautu to likvidēt.

Vēl vairāk, tā sāk sūtīt viltus ziņojumus upura kontaktiem caur tiem pašiem Facebook tērzēšanas logiem. Lūdzu, ignorējiet visus aizdomīgos ziņojumus, kuri ienāk jūsu iesūtnē. Pat vairāk, sazinieties ar sūtītāju un pavaicājiet par attēlu vai video.

2016. gadā franču datorlietotājiem uzbruka Facebook Messenger Trojan ar nosaukumu “Eko”, kurš spēja spiegot lietotājus un vākt personīgi identificējamu informāciju. Tajā pašā gadā angļu valodā runājošie datorlietotāji cieta no ziņojumapmaiņas spamu viļņa, kas izplatīja video vīrusu. Bija divi ziņojumu paraugi, kas vaicāja: “You are in this video? ” /Vai jūs esat video? un “This is your video? .”/Vai šis ir jūsu video?

Pagājušajā gadā Locky izspiedējvīrusa variants tika izplatīts arī ar Messenger palīdzību.. Noziedznieki nosūta ziņojumu ar attēlu SVG formātā. Tiklīdz cilvēki noklikšķina uz tā, tie tika pāradresēti uz tīmekļa vietni, kas prasīja instalēt viltus Chrome paplašinājumu. Šīs lietotnes instalēšana rezultējas kā bīstama failus šifrējoša vīrusa iefiltrēšanās.

Vēl viena lieta, ko parasti dara Facebook Message vīruss, ir nepārtraukta sevis izplatīšana caur upura Facebook kontu. Jūs varat jautāt, kāpēc krāpnieki rada šādus vīrusus. Atklāts, ka vīruss palīdz zagt personīgo informāciju, piemēram, pieteikšanās datus, banku datus, paroles, kā arī kontrolēt ierīci.

2017. gadā Facebook Messenger vīruss turpināja savu iepriekšējo variantu darbu. Upuri no saviem kontaktiem saņem viltus YouTube saiti.. Tiklīdz persona uz to noklikšķina, vīruss to pāradresē uz viltus tīmekļa vietni, kas izskatās identiska Facebook. Tur upurim prasa ievadīt pieteikšanās informāciju. Tā rezultātā hakeri pārņem upura kontu un uz visu upura kontaktu sarakstu tiek nosūtīts ļaunprātīgs ziņojums.

Tomēr, ja jūs noklikšķinājāt uz ļaunprātīgās saites, jums nekavējoties jānoņem Facebook Message vīruss un jānomaina konta parole. Ja jūs nevarat iestatīt jaunu paroli, jums caur Atbalsta centru /Support Centre jāziņo par uzlauzto kontu Facebook. Bez tam jums jānomaina arī citu kontu paroles, it īpaši, ja jūs izmantojat vienu un to pašu paroli.

Facebook Message noņemšanai mēs iesakām izmantot FortectIntego. Šī pretļaunatūras programmatūra atradīs visus ļaunprātīgos elementus sistēmā un pilnībā likvidēs tos.

Aktualizēts 2017. gada 25. augustā. Novērots jauns ļaunprātīgā vīrusa vilnis. Šoreiz krāpnieki izplata saīsinātu bit.ly saiti ar īsu piezīmi “[saņēmēja vārds] Video.” Tiklīdz noklikšķināts uz saites, tā pāradresē upuri uz Google Doc lapu, kas satur attēlu, kurš tiek automātiski paņemts no upura Facebook lapas.

Attēls izskatās kā filma, tāpēc upuris visticamāk noklikšķinās uz atskaņošanas pogas, lai to palaistu. Par nelaimi tad vīruss pāradresē upuri uz tīmekļa vietnēm, kas nosaka upura pārlūka veidu, atrašanās vietu un citu informāciju.

Atkarībā no upura operētājsistēmas notiek citas pāradresācijas. Kaspersky ziņo, ka Firefox lietotāji tiek pāradresēti uz vietni, kas piedāvā viltus Flash Player atjauninājumu, bet Chrome lietotāji saņem mudinājumu instalēt ļaunprātīgu paplašinājumu. Tie, kuri izmanto Safari uz Mac, saņems ieteikumu instalēt „jaunāko Media Player” versiju.

Pēc ļaunprogrammatūras instalēšanas lietotāja konts var tikt uzlauzts un var automātiski sākties vīrusa saites sūtīšana visiem draugiem. Tomēr vēl nav skaidrs, kā tieši vīruss izplatās. Uzbrucēji varētu būt izmantojuši klikšķu laupīšanas uzbrukumus vai spiegošanas programmatūras, lai nozagtu upura pieteikšanās informāciju.

Facebook Messenger vīrusa piemēriFacebook Message vīruss pierunā lietotājus atvērt inficētas saites vai attēlus, lai pēc tam piekļūtu kontam un nozagtu personas datus

Paātrinātas vīrusa izplatīšanās upuri

Vīruss var viegli inficēt jūsu datoru ar inficētu ziņojumu, kas parādās individuālajā tērzētavā. Parasti tas piedāvā apskatīt „šokējošu attēlu” vai „aizraujošu video”. Daudzi šī sociālā tīkla lietotāji tiek apmānīti ar šo shēmu, jo ziņojums izskatās tā, it kā to būtu sūtījis kāds no upura kontaktiem.

Tiklīdz upuris uzklikšķina uz inficētās saites vīruss iekļūst sistēmā. Vēl vairāk, tas pats ziņojums parasti izplatās tālāk pa upura kontaktu sarakstu un apmāna lietotājus. Tāpēc tā ir ķēdes reakcija, ko ir gandrīz neiespējami apturēt.

Mēs vēlamies atgādināt, ka vienīgais veids, kā aizsargāt savu datoru, Facebook kontu un personīgo informāciju, ir neklikšķināt uz aizdomīgām saitēm, kas sūtītas no jūsu draugiem, kolēģiem vai ģimenes locekļiem. Ja jums ir aizdomas, ka ziņojuma saturs šķiet aizdomīgs, jums jāpavaicā savam draugam, vai šo saiti vai failu ir droši atvērt.

Paturiet prātā, ka kibernoziedznieki cenšas atbildēt upuriem. Tomēr, ja jūs pazīstat personu, jums nebūs grūti noteikt, ka jūs runājat ar citu cilvēku. Pretējā gadījumā jums vajag pavaicāt sev, vai persona, ar kuru jūs neesat gadiem sarunājušies, īstenībā vēlas ar jums kopīgot video vai attēlu. Visticamāk, ka nē.

Facebook Message vīrusa noņemšana no ierīces

Lai gan vīruss Facebook šķiet līdzīgs spamam, jums vajadzētu vēl pārbaudīt sava datora stāvokli. It īpaši ieteicama datora skenēšana ar pretļaunatūras programmu ir tad, ja jūs esat noklikšķinājis uz aizdomīgas saites vai lejupielādējis nezināmu saturu.

Lai noņemtu Facebook Message vīrusu, mēs iesakām skenēt datoru ar FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes. Jūs varat izmantot arī citas drošības programmatūras. Tomēr jums nevajadzētu aizmirst atjaunināt jūsu iecienītākās programmas.

Vēl viens svarīgs Facebook Messenger vīrusa noņemšanas solis ir jūsu Facebook paroles nomaiņa. Ja hakeri pārņēma jūsu kontu, tie var iegūt pierakstīšanās informāciju e-pastam, bankai un citiem kontiem. Tādēļ, lai aizsargātu savu privātumu, jums jāievada stingra parole. Paturiet prātā, ka laba parole ir:

  • ar vismaz 12 zīmēm;
  • ar cipariem;
  • ar lieliem un maziem burtiem;
  • ar simboliem (ja atļauti);
  • bez jūsu vārda, uzvārda un citas personīgas informācijas;
  • nav vārdnīcas vārds.
Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Lucia Danes
Lucia Danes - Vīrusu pētniece

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Lucia Danes
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās