Kas ir pārlūku pārtvērējs un kā to noņemt

Gabriels E. Hals - - Atjaunināts | Veids: Pārlūku pārtvērējs

Pārlūku pārtvērējs ir potenciāli nevēlama programma, parasti tīmekļa pārlūka paplašinājums vai spraudnis, kas rada izmaiņas tīmekļa pārlūka iestatījumos. Tāda programma sāk savu darbību, izmainot sākuma lapu, noklusēto meklētājprogrammu un jauno cilnes lapu. Tiklīdz pārlūku pārtvērējs pabeidz šīs izmaiņas, tas kļūst spējīgs pāradresēt lietotājus uz iepriekš noteiktām tīmekļa vietnēm, kuras cenšas vairot savu popularitāti. Reklamējot vajadzīgās tīmekļa vietnes un palīdzot tām palielināt savu apmeklētāju trafiku, pārlūku pārtvērēju izstrādātāji pelna naudu. Diemžēl nav garantijas, ka visas šīs tīmekļa vietnes ir legālas un nekaitīgas.

Gandrīz katrs no pārlūku pārtvērējiem ir spējīgs ievākt informāciju par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šīs programmas var zināt, kādus meklēšanas terminus jūs izmantojat, kuras vietnes visvairāk apmeklējat, kādus failus augšupielādējat, kādu informāciju jūs ievadāt un līdzīgs datus, kuri uzskatāmi par personīgi neidentificējamu informāciju (Non-PII). Tomēr krāpnieciskās pārlūku pārtvērēju versijas var mēģināt savākt personīgi identificējamu informāciju un atklāt to nesaistītām pusēm. Var teikt, ka visas programmas, kas klasificētas kā pārtvērēji, ir izlaistas komerciālos nolūkos. Ja jūs vēlaties aizsargāt savu privātumu un uzlabot sava datora drošību, noņemiet no sistēmas pārtvērēja tipa programmu.

Ietekme uz sistēmas un datora veiktspēju

Tiklīdz pārlūku pārtvērējs iekļūst sava mērķa sistēmā, tas parasti izraisa šādas darbības:

  • Modifikācijas katrā no tīmekļa pārlūkiem. Ja jūs esat inficēts ar pārlūku pārtvērēju, jūs varat konstatēt nezināmu mājas lapu, noklusētu meklētājprogrammu un jaunu cilnes lapu. Bez tam pārlūku pārtvērēji var arī pievienot par nevēlamas grāmatzīmes vai noņemt ievades jūsu grāmatzīmju sarakstā un piepildīt to ar nezināmām vai pat nevēlamām grāmatzīmēm. Tas uzsāk šīs sistēmas izmaiņas bez lietotāju atļaujas.
  • Pāradresē uz nezināmiem domēniem. Pārlūku pārvērēji tiek izmantoti galvenokārt, lai pāradresētu lietotājus uz iepriekš noteiktām tīmekļa vietnēm un tādā veidā tās reklamētu. Šis rezultāts tiek sasniegts, uzrādot izmainītus meklēšanas rezultātus un reizēm pat bloķējot uzticamas tīmekļa vietnes. Esiet uzmanīgi, jo nav garantijas, ka katra no šīm tīmekļa vietnēm ir nekaitīga, tāpēc pāradresācijas var nopietni samazināt datora drošību.
  • Personīgi neidentificējamas informācijas vākšana. Līdzīgi kā reklāmprogrammatūru tipa programmas, pārlūku pārtvērēji var mēģināt reģistrēt informāciju, kas saistīta ar lietotāja darbībām tīmeklī. Saskaņā ar šo programmu izstrādātājiem, tie galvenokārt vāc datus par lietotāju darbībām tīmeklī: apmeklētās tīmekļa vietnes, tajā pievienoto informāciju, datora IP adresi, tā atrašanās vietu, pārlūka tipu, u.tml. Tomēr krāpnieki var izmantot šādu programmatūru, lai vāktu pieteikšanās datus, kontaktinformāciju un citu konfidenciālu informāciju.
  • Kavēt noņemšanu no sistēmas. Parasti pārlūku pārtvērēji nodrošina atinstalēšanas opciju, lai neļautu tos noņemt no sistēmas. Tie var arī paļauties uz pārlūkprogrammas palīga objektiem, kas var izraisīt to atkārtotu parādīšanos jūsu pārlūkā pēc skartās datorsistēmas atsāknēšanas.
  • Ar sistēmas stabilitāti un veiktspēju saistītu problēmu izraisīšana. Lielais vairums pārlūku pārtvērēju palēnina tīmekļa pārlūku un datora veiktspēju, jo daži no tiem ir slikti izstrādāti. Ja jūs esat inficēts ar šādu pārlūka pārtvērēja versiju, jūs varat arī novērot sava datora nestabilitātes problēmas, kļūdas un vispārīgas veiktspējas problēmas.

Pārlūka pārtvērēja izplatīšanas metodes

Pārlūku pārtvērēja izplatīšanai izmanto četrus galvenos paņēmienus:

Bezmaksas programmatūras, izplatāmprogrammatūras un reklāmatbalstītās programmas. Esiet uzmanīgs, jo ir daudz dažādu lejupielādes pārvaldnieku, video straumēšanas programmu, video ierakstīšanas programmas un līdzīgas brīvprogrammas, kas ir komplektētas ar aizdomīgiem pārlūku pielikumiem vai rīkjoslām. Pat droši produkti var būt iestatīti tā, lai ar viltu liktu lietotājiem mainīt noklusētos pārlūka iestatījumus.

Maldinošas oficiālas tīmekļa vietnes. Jūs varat tikt pārliecināts manuāli lejupielādēt maldinošu programmu, kas uzskatāma par pārlūku pārtvērēju. Lūdzu, vairakkārt pārbaudiet meklētājprogrammas, rīkjoslas, pārlūku pielikumus un paplašinājumus pirms tos instalējiet savā datorā. Jūs vienmēr varat pagūglēt to nosaukumus un paskatīties, ko citi cilvēki par tiem domā.

Reklāmprogrammatūru tipa programmas. Šī potenciāli nevēlamās programmas arī tiek izmantotas, lai izplatītu pārlūku pārtvērējus kā papildu elementus. Pirmkārt, mēs neiesakām lejupielādēt sistēmā reklāmprogrammatūras. Ja arī jūs domājat, ka uzbāzīgas reklāmas nav nekas slikts, jums vajadzētu kontrolēt šādu programmatūru instalēšanu, jo jūs varat viegli instalēt savā datorā pārlūku pārtvērēju.

Viltus uznirstošās reklāmas. Daļa pārlūku pārtvērēju ir izplatīti ar viltus reklāmām, kas ziņo par neesošiem atjauninājumiem. Ja uznirstošais paziņojums apgalvo, ka jūsu Java, Flash Player vai FLV Player ir novecojis, jums tas jāignorē, jo var būt, ka tas tiek izmantots, lai izplatītu nedrošu programmu. Tiklīdz upuris uzklikšķina uz tādas uznirstošas reklāmas, kaitīgs skripts instalē pārlūku pārtvērēju vai līdzīgu potenciāli nevēlamu programmu.

Vistipiskākie pārlūku pārtvērēji

delta-homes.com: Tūkstošiem cilvēku ir skāris šis ļaunprātīgais pārlūku pārtvērējs. Tas aktīvi izplatījies komplektā gan ar legālām, gan ar ļaunprātīgām programmām, tāpēc nav pārsteiguma, ka tik daudz lietotāju ir to atklājuši savos datoros, neapstiprinot to instalēšanu. Jaunākā Delta Homes vīrusa versiju iespējams noņemt vienīgi ar atjauninātas pretspiegošanas programmatūras palīdzību.

mystartsearch.com: Vēl viens pārlūku pārtvērējs. Vienalga, cik pievilcīgs tas izskatītos, reklāmas, kuras ar to tiek parādītas, var būt bīstamas. Mystartsearch iespējams noņemt gan manuāli, gan automātiski, bet 2spyware pētnieki iesaka izmantot otro noņemšanas iespēju. Pretējā gadījumā jūs nevar būt pārliecināti, ka visi papildu elementi, ieskaitot pārlūka palīga objektus, tiek noņemti no datora.

dregol.com: jums jābūt uzmanīgiem ar šo meklētājprogrammatūru, jo tas var bez atļaujas pārtvert katru no jūsu tīmekļa pārlūkiem. Pēc tam tas var sākt jūs aizmuguriski izsekot un vākt informāciju par jums. Jūs nekad nevarat uzminēt, kāda veida dati tiek vākti ar šīs programmas palīdzību un kādas puses var tos izmantot savām vajadzībām.

Ko darīt, ja jūs domājat, ka jūsu dators ir inficēts?

Jūs varat noņemt pārlūku pārtvērēju ar automātisko vai manuālo noņemšanas metodi:

Automātiskā noņemšana: Vieglākais veids, kā novērst pārlūku pārtvērēju iefiltrēšanos ir instalēt uzticamu pretspiegošanas programmatūru. To pašu var teikt par šādu potenciāli nevēlamu programmu noņemšanu. Jums vajadzētu domāt par pārlūka pārvērēja manuālu noņemšanu vienīgi tad, ja jūs esat tehniski erudīts un pieredzējis datorlietotājs. Parasti šādas programmas tiek izplatītas komplektā ar dažādiem elementiem, kuri grūti atrodami parastajās vietās, piemēram, uzdevumu dispečerā.

Manuālā noņemšana: 2spyware grupa vienmēr cenšas pārbaudīt katru no pārlūku pārtvērēju paraugiem. Tomēr retos gadījumos pat visprecīzākie noņemšanas soļi nespēj palīdzēt. Tas ir tāpēc, ka to izstrādātāji periodiski atjaunina pārlūku pārtvērējus un līdzīgas potenciāli nevēlamas programmas. Ja jūs jūtaties pietiekoši advansēts, lai atrastu katru pārlūka pārtvērēja elementu, ir vairāk kā apsveicami, ja jūs izmantojat noņemšanas norādījumus, kas doti katrā pārlūku pārtvērēja aprakstā.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Informācija atjaunināta: 2017-12-04

Lasīt citās valodās

Programmas
Salīdzināt