Visdrošākais 2024. gada pārlūks

Visdrošākā pārlūkprogramma nekad nav bijusi tik svarīga

The Most Secure Browser of 2021

Interneta drošība un privātums ir karstākie 2023. gada temati. Kibernoziegumu, datu noplūdes un nepieļaujamu datu izsekošanas gadījumu nebeidzamais pieaugums jau liek tīklotājiem bažīties par tiešsaistes drošību. Ņemot vērā, ka pārlūkprogramma ir rīks, kas jums jāizmanto, lai pārlūkotu tīmekli, mēs nolēmām atrast visdrošāko gada pārlūku.

Mūsdienās lietotāji var izvēlēties starp daudzām populārām un mazāk populārām tīmekļa pārlūkprogrammām. Tās sola labāku navigāciju, paaugstinātu privātumu, personalizētus meklēšanas rezultātus un citus raksturojumus, kas varētu šķist noderīgi. Tomēr, Viruss.lv, mēs uzskatām, ka drošībai ir jābūt ikviena prioritātei.

Ja meklējat jaunu rīku, lai pārlūkotu internetu vai vēlaties pārliecināties, ka izmantojat drošu rīku, mūsu sagatavotais saraksts palīdzēs jums atrast visdrošāko pārlūkprogrammu, ko izmantot 2024. gadā.

Google Chrome nodrošina augstu drošības līmeni, bet cīnās ar lietotāja privātumu

Image of Google Chrome

Izlaista 2008. gadā, pārlūkprogramma Google Chrome ir līdere starp tīmekļa pārlūkiem. Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem 2019. gada novembrī tā aptvēra 70 % no pārlūkprogrammu tirgus daļas. Nav šaubu, ka ērtā funkcionalitāte un augstā drošība ir nodrošinājuši panākumus šai pārlūkprogrammai.

Chrome garantē, ka to var uzskatīt par visdrošāko pārlūku, pateicoties šiem trim raksturojumiem:

 • Droša pārlūkošana, kas brīdina par iespējamiem draudiem, atverot pikšķerēšanas vai ļaunprātīgu vietni;
 • Smilškastes tehnoloģija, kas dod papildu aizsardzības slāni un novērš automātisku ļaunprogrammatūru instalēšanu;
 • Automātiski atjauninājumi, kas ļauj automātiski instalēt visus atjauninājumus un likvidēt trūkumus drošībā.

Pārlūkprogrammai ir inkognito režīms un tā piedāvā manuāli pielāgot privātuma preferenču iestatījumus Tomēr Google spēja izsekot katram lietotāja solim un klikšķim šķiet satraucoša. Tādēļ pat tad, ja Chrome tiek uzskatīts par vienu no drošākajām tīmekļa pārlūkprogrammām, tās datu izsekošanas un izmantošanas iespējas ir vislielākie trūkumi.

Firefox uzrādīja drošības uzlabojumus ar Quantum versiju

Image of Mozilla Firefox

Mozilla Firefox ir viens no lielākajiem konkurentiem pārlūkam Chrome. Tomēr uzņēmums 2017. gada novembrī izlaida jaunu pārlūkprogrammas versiju – Firefox Quantum, kas piedāvā labākus drošības un konfidencialitātes raksturojumus, piemēram,:

 • Linux Smilškastes tehnoloģiju, kas novērš hakerēšanas mēģinājumus;
 • Izsekošanas aizsardzība , kas bloķē izsekošanas elementus apmeklētajā tīmekļa vietnē;
 • Uzlabots Kontroles centrs, kas ļauj piekļūt un pielāgot daudzus iestatījumus, lai nodrošinātu visdrošākās un konfidenciālākās pārlūkošanas sesijas, ko pārlūks spēj piedāvāt.

Mēģinot kļūt par visdrošāko pārlūkprogrammu, izstrādātāji ir arī nodrošinājuši biežus drošības atjauninājumus un labojumus. Ar jaunāko atjaunināšanu viņi likvidēja daudzas drošības ievainojamības, tostarp trūkumus, kuri pieļauj maldinošu darbību uzbrukumus vai patvaļīgā koda izmantošanu.

Vēl viena Firefox priekšrocība ir tā, ka lietotāji var maksimāli paaugstināt savu privātumu, darbojoties Tor tīklā. Tomēr, lai to izdarītu, pārlūkprogrammā ir jāiespējo Tor pievienojumprogramma.

Opera satur iebūvētu virtuālo privāto tīklu (VPN)

Image of Opera browser

Opera ir vēl viens meklēšanas rīks, ko var iekļaut “visaktīvāko pārlūkprogrammu” sarakstā. Kopš 2016. gada tā darbvirsmas versijai ir iebūvēts reklāmu bloķētājs. Tomēr reklāmu bloķēšanas funkcija pēc noklusējuma ir atspējota, un lietotājiem ir jāiespējo tā manuāli, izmantojot Opera iestatījumus. Ja aktīvs, reklāmu bloķētājs darbojas tāpat kā jebkura cita trešās puses lietojumprogramma, kas ļauj to sarakstā iekļaut vajadzīgās vietnes, lai skatītu viņu reklāmas.

 1. gadā Opera iegādājās Ziemeļamerikas tiešsaistes konfidencialitātes uzņēmums SurfEasy. Tādējādi viņi varēja piedāvāt lietotājiem labāku privātumu, pievienojot iebūvētu virtuālo privāto tīklu (VPN). Tomēr tas nodrošina tikai piecas VPN vietas Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Nīderlandē, Vācijā un Singapūrā. Tas ir gandrīz nekas, salīdzinot ar komerciāliem VPN pakalpojumiem. Tomēr Opera piedāvā bezmaksas pakalpojumus un tā ir viena no lielākajām priekšrocībām.

Apkopojot, pārlūkprogramma piedāvā dažas nopietnas priekšrocības: jūs varat izvairīties no trešo pušu reklāmām, kas var saturēt ļaunprātīgus procesus, un piekļūt noteiktām vietnēm anonīmi. Tomēr pārlūkprogramma pati savāc informāciju par lietotājiem un var to kopīgot ar uzticamiem partneriem.

Microsoft Edge arī vēlas būt visdrošākā pārlūkprogramma

Image of Microsoft Edge

Microsoft reklamēja Edge kā tīmekļa pārlūku, kas ir drošāks nekā Chrome, un varētu iegūt visdrošākās pārlūkprogrammas titulu. Pateicoties Windows Defender SmartScreen /Windows aizsarga intelektuālā ekrāna tehnoloģijai, Windows 10 iebūvētais pārlūks var noteikt pikšķerēšanas un ļaunprātīgas vietnes labāk nekā Chrome vai Firefox. Bez tam pārlūkprogrammā ir tāda smilšukastes tehnoloģija, kas ir līdzīga Chrome un labāka nekā tā, ko piedāvā Firefox.

Microsoft Edge arī saņem automātiskos atjauninājumus, izmantojot Windows atjaunināšanas dienestu. Tomēr lietotāji, kas atspējojuši automātiskos Windows 10 atjauninājumus, pārlūkprogrammā nevar iegūt pārlūkam jaunākos drošības ielāpus un ievainojamības labojumus.

Runājot par privātuma aizsardzību, Edge ietver funkciju Neizsekot. Tomēr lielākā daļa vietņu ignorē šos pieprasījumus. Pārlūkprogramma arī pieļauj InPrivate pārlūkošanas režīmu, kas neizseko pārlūkošanas vēsturi, sīkfailus un pagaidu failus.

Microsoft pārlūkprogrammai ir arī cita priekšrocība saistībā ar privātumu, kur tā pārspēj Google Chrome, un tā varētu palīdzēt tai kļūt par visdrošāko tīmekļa pārlūku. Uzņēmums nesaņem ieņēmumus no mērķtiecīgu reklāmu pārdošanas.

Safari piedāvā drošas pārlūkošanas iespēju pielāgošanuImage of Safari browser

Vairāk nekā desmit gadus macOS lietotāji atrod iepriekš instalētu Safari savos datoros. Vai tas varētu būt drošākais pārlūks 2024. gadā? Salīdzinot ar iepriekš minētajiem meklēšanas rīkiem, tam ir vairāk drošības trūkumu un blusu, kuras var izmantot kibernoziedznieki. Tomēr Safari ietver noderīgus privātuma un drošības pasākumus, lai aizsargātu lietotājus no kiberdraudiem:

 • Inteliģentā izsekošanas novēršana, kas ļauj identificēt reklāmdevējus un novērst starpvietņu izsekošanu;
 • Iebūvētā smilšukastes tehnoloģija tīmekļa vietnei, kas palīdz atklāt ļaunprātīgos kodus un novērst ļaundabīgo programmu iefiltrēšanos;
 • Brīdinājums par kaitīgām vietnēm, kas parādās pirms jūs apmeklējat potenciāli bīstamu vai inficētu tīmekļa vietni;
 • Privātās pārlūkošanas funkcija, kas neļauj apkopot un saglabāt ar pārlūkošanu saistītu informāciju.

Turklāt Safari piedāvā plašu drošības un privātuma iestatījumu klāstu , kas jums palīdz atspējot atrašanās vietas iestatījumus, iespējot funkciju “Uzdodiet vietnēm neizsekot mani” un daudz ko citu.

Epic Privacy pārlūkprogramma atspējo Google pakalpojumus

Image of Epic Privacy Browser

Hidden Reflex Epic Privacy pārlūks ir balstīts uz Chromium atvērtā koda projektu – tāpat kā Google Chrome. Tomēr galvenā atšķirība ir tā, ka Epic ir atspējojusi un noņēmusi visus Google pakalpojumus. Tāpēc meklēšanas gigants nevar izsekot lietotāja darbības (ja vien neesat pieteicies Gmail un turpiniet pārlūkot tīmekli.).

Galvenais iemesls Epic iekļaušanai drošāko pārlūku sarakstā ir tas, ka pārlūkprogramma darbojas tikai privātā pārlūkošanas režīmā un pēc noklusējuma ir iespējota funkcija “Neizsekot”. Pēc katras pārlūkošanas sesijas tiek dzēsti sīkfaili, izsekotāji un ar meklēšanu saistīti dati. Turklāt pārlūkprogramma ļauj ieslēgt šifrētu starpniekserveri, kas spēj pasargāt jūs no IP adreses un citas informācijas atklāšanas tiešsaistē no jebkuras citas personas puses.

Ja iespējams, Epic izmanto SSL savienojumus, aizsargā publiskos Wi-Fi savienojumus un ietver iebūvētu reklāmu bloķētāju. Turklāt programma nevāc informāciju par lietotājiem. Vienīgā informācija, kas viņiem interesē, ir IP adrese, „lai iegūtu meklēšanas rezultātus, kas ir ģeogrāfiski nozīmīgi.”

Tomēr viens no galvenajiem trūkumiem ir tas, ka šī pārlūkprogramma neļauj instalēt pievienojumprogrammas. Uzņēmums apgalvo, ka paplašinājumi ir vieni no visbīstamākajiem elementiem, kas apdraud lietotāju privātumu. Tādēļ viņi atbalsta tikai dažas pievienojumprogrammas, uz kurām var uzticēties. Ir ziņots arī par vietnes ielādes laiku vai standarta meklēšanas modifikatoru izlaišanu.

Comodo Dragon interneta pārlūkprogramma ir līdzīga Chrome, bet Windows lietotāji var justies drošāki

Image of Comodo Dragon Internet Browser

Tāpat kā Epic Privacy pārlūks, Comodo Dragon ir balstīts uz Chromium projektu. Pārlūks ietver visas Chrome funkcijas, bet nodrošina labāku drošību un privātumu, pārlūkojot tīmekli. Tāpēc, ja jūs neesat liels pārlūka Chrome fans un dodiet priekšroku Mozilla, jūs varat izvēlēties Comodo Ice Dragon versiju kā savu visdrošāko pārlūku.

Galvenās pārlūkprogrammas priekšrocības ir:

 • Domēna validācijas tehnoloģija, kas identificē drošus SSL sertifikātus;
 • Bloķē sīkfailus un citas izsekošanas tehnoloģijas;
 • Aptur pārlūka lejupielādes izsekošanu.

Turklāt pārlūkprogramma atbalsta spraudņus un pievienojumprogrammas, kas padara to lietotājam draudzīgāku un ērtāk lietojamu. Tomēr pārlūkam ir viens būtisks trūkums. Tas ir savietojams tikai ar vecajām Windows operētājsistēmas versijām, ieskaitot Windows 8, 7, Vista un XP.

Tor pārlūkprogramma piedāvā anonimitāti

Image of Tor browser

Tor tīmekļa pārlūkprogrammu plaši izmanto hakeri. Tomēr tas nenozīmē, ka šim rīkam ir kaut kas šaubīgs vai bīstams. Patiesībā šī ir drošākā meklētājprogramma, kas šobrīd ir pieejama bez maksas, tādēļ mums ir jāprezentē kā viena no visdrošākajām pārlūkprogrammām.

Visu Tor projektu pārvalda brīvprātīgie, un tas ir paredzēts, lai ļautu tīklotājiem pārlūkot tīmekli anonīmi. Programma slēpj IP adresi, atrašanās vietu, pārlūkošanas informāciju un izmanto vairākus šifrēšanas līmeņus, lai novērstu to, ka kāds redz jūsu tiešsaistes darbības. Tomēr tas nav VPN pakalpojums.

Pārlūks ir tīrākā un drošākā Firefox versija. Tas izmanto HTTPS savienojumu, ļauj piekļūt bloķētām vietnēm un pat apmeklēt tumšo tīmekli. Tomēr nevajadzētu izmantot šo funkciju.

Tomēr starp Tor trūkumiem ir gausa darbība, neērta un nedaudz sarežģīta izmantojamība. Turklāt valdības iestādes joprojām var redzēt, ka izmantojat Tor. Pat ja viņi nevar redzēt, kurām vietnēm jūs piekļūstat un kādas darbības jūs veicat, jūs joprojām viņiem šķietat aizdomīgs.

Verdikts: visdrošākās pārlūkprogrammas izvēle

Pārskats „Par visdrošāko pārlūkprogrammu” atklāj galveno faktu – neviens no iepriekš minētajiem pārlūkiem nav perfekts. Lai gan daži no šiem meklēšanas rīkiem nodrošina maksimālu drošību pret ļaunprogrammatūrām, citi nodrošina vislabākos privātuma iestatījumus un var viegli palīdzēt jums kļūt anonīmiem tiešsaistē. Tomēr tie var nebūt ļoti ērti un lietotājam draudzīgi.

Pēc mūsu domām 2024. gada visdrošāko pārlūkprogrammu top 5 ir:

 1. Google Chrome
 2. Tor
 3. Microsoft Edge
 4. Epic Privacy Browser
 5. Opera

Tomēr, ja meklējat visdrošāko tīmekļa pārlūku, jums vajadzētu izvēlēties pārlūku, pamatojoties uz savām vēlmēm. Padomājiet par to, cik lielu personīgo informāciju vēlaties atklāt izstrādātājiem, Google vai trešajām personām, vai jūs vēlaties, lai pārlūkojot reklāmas tiktu rādītas reklāmas utt. Visas minētas pārlūkprogrammas var nodrošināt aizsardzību pret kibernoziedzniekiem. Tāpēc izvēlieties to, kura jums šķiet visērtākā.

Alice Woods
Alice Woods

Patīk apmācīt lietotājus vīrusu novēršanā...

Sazināties ar Alice Woods
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt