Kas ir lsass.exe? Vai man vajadzētu to noņemt?

lsass.exe — sistēmfails, kas var būt izmantots, lai maskētu ļaunprogrammatūru 

lsass.exe ir likumīgs Windows process, kas pazīstam kā Local Security Authority Service. Oriģināli lsass.exe fails ir novietots “C:\WINDOWS\SYSTEM32\” un to nevar aizvērt, izmantojot Windows uzdevumu pārvaldnieku. Ja jūs pārtraucat šo uzdevumu, tas var radīt daudzas ar datoru saistītas problēmas. Tāpēc to darīt nav ieteicams. Tomēr šis fails var tikt izmantots, lai maskētu ļaunprogrammatūras. Ir zināms, ka process, kas izmanto šādu pašu faila nosaukumu, ir bijis izmantots, lai raktu kriptovalūtu. Šis maineris veic lsass.exe procesu sistēmas fonā, izliekoties par likumīgu izpildfailu. Pa to laiku tas ļaunprātīgi izmanto sistēmas resursus kriptovalūtas rakšanai. Lai pārliecinātos, ka jūsu lsass.exe faila versija nav ļaunprātīga, ir stingri ieteicama diagnostikas veikšana. 

Nosaukums lsass.exe
Veids Sistēmfaili
Saistības Kriptomaineris/trojas zirgs
Iespējamais apdraudējums Var inficēt sistēmu ar ļaunprogrammatūrām un ļaunprātīgi izmantot sistēmas resursus kriptovalūtas rakšanai
Inficēšanās pazīmes Neprognozējama uzvedība, CPU izmantojums, kļūdu ziņojumi, vispārējs lēnums
Izplatīšana Surogātpasta pielikumi
Likvidēšana Instalējiet un izmantojiet FortectIntego, lai noteiktu un noņemtu lsass.exe

Likumīgā faila versija ir būtisks sistēmas komponents, ko nevajadzētu noņemt, jo tas ir atbildīgs par svarīgu uzdevumu pārvaldīšanu, piemēram:

 • drošības politikas īstenošanu;
 • lietotāja pieteikšanās verifikāciju uz Windows datora vai servera;
 • paroļu nomaiņu apstrādi;
 • piekļuves pilnvaru/marķieru izveidi.

Taču, ja jūs atrodat šo failu novietotu citā direktorijā, nevis C:\Windows\System32, vai ja jūs ievērojat, ka tas izmanto daudz datora CPU, tā varētu būt zīme, ka jūsu dators ir inficēts ar ļaunprogrammatūru. Diemžēl kibernoziedznieki bieži izmanto likumīgu failu nosaukumus, lai datorā instalētu vai darbinātu ļaunprogrammatūras. Tāpēc jums vajadzētu noteikt šī faila dabu un, ja tas ir ļaunprātīgs, noņemt lsass.exe no datora.

Ir vairāki gadījumi, kad lsass.exe fails datorā bija kriptorakšanas process. Šie uzbrukumi izplatās ar dažādām metodēm, un šīs ļaunprogrammatūras galvenais mērķis ir veikt procesu fonā, imitējot oriģinālo. Likumīgais process ir vietējās drošības autentifikācijas Windows process, bet šis viltojums neveic neko līdzīgu tam. 

lsass.exe vīrusa mērķis ir rakt digitālo naudu inficētajos datoros, šī procesa laikā tiek pārslogots CPU un GPU. Tāpēc jūsu dators kļūst nereaģējošs un laiku pa laikam „nobrūk”. Šīs ļaunprātīgās darbības dēļ jūsu ierīce var pat uzrādīt kādus kļūdu ziņojumus vai pat zilā ekrāna kļūdas. 

Novērots, ka kriminālnoziedznieki ir izmantojuši neskaidru lsass.exe nosaukumu, kur tie izmantoja mazo „l” lielā „L” vietā.  Tādā veidā datorlietotāji var tikt pavisam viegli apmānīti ar šo blēdību. Jums var rasties aizdomas, ka jūsu dators ir inficēts, ja jūs ievērojat arī šādus simptomus:

 • vispārēja datora palēnināšanās;
 • „uzkārušās” vai nereaģējošas programmas;
 • palielināts reklāmu daudzums;
 • pārlūka novirzīšana uz šaubīgām vietnēm;
 • uznirstošie kļūdu paziņojumi uz ekrāna;
 • nezināmu programmu vai pārlūka paplašinājumu instalēšana.

Tāpēc jums var būt vīruss, kas izpilda tāda paša nosaukuma procesu un klusām darbojas fonā, veicot kaitīgas darbības. Lai gan oriģinālais process ir pilnīgi drošs, šī faila kompromitēšana var radīt problēmas. Jums var būt nepieciešams atjaunināt programmatūru vai dziņus un problēmas pazudīs. Lai pārbaudītu savu datoru, veiciet pilnu sistēmas skenēšanu ar uzticamām pretļaunatūras programmām. Mēs iesakām izmantot FortectIntego un Malwarebytes. Pēc šīs diagnostikas, jūs varat veikt lsass.exe noņemšanu, ja tas nepieciešams.

Viens klikšķis uz inficēta e-pasta pielikuma var rezultēties kā kiberinfekcija

Oriģinālais fails nokļūst sistēmā kopā ar Windows OS. Taču ļaunprātīgais fails var būt nomests, izmantojot vairākas metodes, piemēram:

 • ja lietotājs atver ļaunprātīgu e-pasta pielikumu;
 • ja ļaunprogrammu saturoša reklāma ar viltu piespiež instalēt viltus programmatūru vai tās atjauninājumu;
 • ja lietotājs lejupielādē nelegālu vai kompromitētu saturu;
 • pārlūkojot nedrošas tīmekļa vietnes.

Nelejupielādējiet un neatveriet aizdomīgus e-pasta pielikumus no surogātpasta kastes. Šī nodaļa tiek automātiski piepildīta ar bezvērtīgām vēstulēm un bieži šie e-pasti ir inficēti. Reklāmas vai novirzīšanas nav tik bīstamas, bet kriptomaineri ir drauds.

Tāpēc lietotājiem ieteicams uzmanīties, pārlūkojot tīmekli, it īpaši lejupielādējot saturu no nezināmiem avotiem. Vienmēr lejupielādējiet programmatūras vai atjauninājumus no uzticamu izstrādātāju vietnēm. Nesteidziniet instalēšanas procesus un esiet uzmanīgs.

Noņemiet lsass.exe, ja tas noteikts kā ļaunprātīgs

Pirms sākat lsass.exe noņemšanu jums jāpārliecinās, ka šis fails patiešām ir ļaunprātīgs. Jūs to varat izdarīt ar sistēmas skenēšanu, izmantojot tādus pretļaunatūru rīkus kā FortectIntego vai Malwarebytes. Ja jūs nejauši izdzēšat legālo izpildfailu, jūsu datora darbība būs traucēta. Rezultātā jums būs jārisina ar datoru saistītas problēmas.

Tā pati drošības programmatūra pārbaudīs sistēmu un noņems lsass.exe, ja nepieciešams, kopā ar citiem aizdomīgiem elementiem. Tādā veidā jūs varat konstatēt un noņemt infekciju, ja tas nepieciešams. Uzturiet savas pretļaunatūru un pretvīrusu programmas atjauninātas, lai varētu izvairīties no jebkādas infekcijas atkārtošanās nākotnē.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Alice Woods
Alice Woods

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Alice Woods
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt