Kas ir mshta.exe? Vai man vajadzētu to noņemt?

Kā darbojas Mshta.exe fails?

Mshta.exe fails ir izpildfails, kuru var atrast Windows operētājsistēmās, jo īpaši direktorijā C: WindowsSystem32. Vispārīgi runājot, mshta.exe ir legāls fails, ko izveidojis Microsoft, un tas nāk kopā ar katru jaunu datoru un pēc noklusējuma darbojas sistēmā Windows. Šis fails ir svarīgs sistēmas komponents, kas ir atbildīgs par HTA (vai HTMLS) veida failu atvēršanu. Mēs neiesakām pārtraukt procesu, ja vēlāk nevēlaties sastapties ar sistēmas darbības traucējumiem.

Tomēr ir situācijas, kad Mshta.exe izbeigšana un noņemšana no sistēmas ir ieteicama un pat izšķiroša. Viens no šādiem gadījumiem ir tad, kad dators tiek inficēts ar ļaunprātīgu programmatūru, kas slēpjas zem šī aizdomas neraisošā faila nosaukuma, un mēģina veikt ļaunprātīgus procesus, izmantojot ļaunprātīgu izpildfailu. Lai gan praktiski jebkurš kiberparazīts var izmantot Mshta.exe nosaukumu, lai apzīmētu infekciozus failus, pašlaik ir vairākas īpašas programmas, kas rada problēmas datorlietotājiem.

Ar kādiem vīrusiem šis fails ir saistīts?

Pirmo no tiem sauc par Chromium virus. Tā ir PNP (potenciāli nevēlamo programmu) grupa, kas pārtver tīmekļa pārlūkprogrammas un ģenerē uznirstošās reklāmas. Tās var arī ievietot sponsorētās saites nejauši izvēlētās tīmekļa lapās. Pateicoties slepenai piekļuvei datoram un plašām reklāmu ieviešanas iespējām, šī PNP var tikt turpmāk apzīmēta kā reklāmprogrammatūra.

Vēl viens vīruss, kas saistīts ar ļaunprātīgo Mshta.exe versiju, ir Amazon Assistant virus. Šī potenciāli nevēlamā programma var novest pie dažām neparedzētām problēmām, piemēram, kaitinošām uznirstošajām reklāmām un pāradresācijām uz apšaubāmām vietnēm. Ņemiet vērā, ka ar šādiem novirzīšanas gadījumiem jābūt uzmanīgiem, jo jūs nekad nevarat zināt, kur jūs nonāksiet. Tādi gadījumi, kad lietotāji tiek pakļauti agresīvai slēptai lejupielādei vai iesaistīti dažādos izkrāpšanas gadījumos, vairs nav reti.  

Kā atpazīt ļaunprātīgu failu?

Pirms sākat Mshta.exe noņemšanu, jums ir rūpīgi jāpārbauda fails un jānosaka, vai tas ir nekaitīgs sistēmas fails vai ļaunprātīgs elements. Turklāt ar šo failu saistītās uznirstošās reklāmas aktīvi iestāsta, ka lietotāju datori ir ļoti inficēti ar kādu nejauku ļaunprogrammu un ka viņiem ir jāiegādājas kāda veida pretvīrusu programmatūra.

Tas nenozīmē, ka jums nekavējoties jāizbeidz visi Mshta.exe procesi, kurus jūs redzat darbojamies savā Uzdevumu pārvaldniekā. Faktiski ļaunprogrammatūra vispār var nebūt saistīta ar mshta, tāpēc mēs iesakām vispirms pārbaudīt faila atrašanās vietu. Ja Mshta.exe atrodas citur, nevis mapē C: WindowsSystem32, tad jums ir nopietns arguments tā noņemšanai. Jūs varat izmantot automātisko programmatūru, lai atrastu katru ļaundabīgās programmatūras komponentu un noņemtu Mshta.exe no sava datora.

Kā noņemt Mshta.exe?

Kad runa ir par Mshta.exe likvidēšanu, jums vajadzētu būt ļoti uzmanīgam. Lai gan ir iespējams, ka šis izpildfails veic ļaunprātīgu procesu, tas var būt arī likumīgs sistēmas fails, kura noņemšana var izraisīt sistēmas nestabilitāti un neizbēgami palielināt ievainojamību neaizsargātību. Lai palīdzētu jums noteikt faila likumīgumu, iesakām skenēt savu ierīci ar dažiem datora drošības rīkiem, piemēram, FortectIntego, kas automātiski noteiks un dzēsīs visus attiecīgajā sistēmā esošos ļaunprātīgos failus.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Meistars

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Ugnius Kiguolis
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt