Datoru vīrusi un ļaundabīgās programmatūras

Lūsija Deinsa - - Atjaunināts | Veids: Visi

Datorvīrusi ir ļaundabīgas programmas , kas radītas ,lai uzsāktu neatļautu  aktivitāti datorsistēmā. Tie var nodarīt nopietnus kaitējumus, tādēļ datoru lietotājiem būtu jāizvairās no datorvīrusu uzstādīšanas savos datoros. Daudzos gadījumos datoru vīrusi ir radīti , lai savāktu identificētu un neindeficētu informāciju par vīrusa upuri un piekļūtu naudas līdzekļiem. Datoru vīrusi var novirzīt uz citām vietnēm, palēnināt datora ātrumu un radīt citus kaitējumus .Reklāmprogrammatūras , Pārlūkprogrammas nolaupītājs , Izspiedējprogrammatūra , Trojas zirgs and Spiegprogrammatūra – ir izplatītākās kategorijas starp ļaundabīgajām programmām.

Dators tiek inficēts bez datora lietotāja atļaujas un zināšanas. Tu vari lejuplādēt šādas programmatūras savā datorā kopā ar citām nelicencētām programmatūrām ,piemēram, ar nelikumīgām spēlēm, pret spiegprogrammatūru un pret vīrusu programmām un līdzīgām lejuplādēm. Datorlietotājiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem arī ar epasta vēstulēm, jo tās var saturēt ļaundabīgas saites vai inficētiem pielikumiem.  Drošības pētnieki brīdina par nelikumīgu tiemekļa vietnēm un novērsošām uzlecošām reklāmām, kas tiek aktīvi radītas un izmantotas , lai izplatītu datorvīrusus. Ja reklāma izskatās pārāk izdevīga, labāk to ignorēt. Gandrīz jebkura no šīm programmām var būt apturēta ar uzticamas antivīrusu programmas palīdzību. Taču dažreiz pat visspēcīgākās drošības programmatūras nevar pasargāt datoru no visiem vīrusiem , jo tie tiek pastāvīgi atjaunoti , un ir nepieciešams laiks, lai izstrādātu pretdarbību antivīrusu programmā.

Datorvīrusu funkcionālitāte ir atkarīga no tā veida, taču naudas un informācijas līdzekļu zaudēšana ir visizplatītākās datorvīrusu radītās problēmas. Datorvīrusu upuri var novērot problēmas savā pārlūkprogrammā ( Mājas lapas maiņa, jaunas cilnes, reklāmas , novirzīšana uz ļaundabīgām tīmekļa vietnēm) un ar datoru saistītās problēmas ( sistēmas ātruma palēnināšanās , problēmas uzsākot licencētu programmu darbību, viltus sitēmas skenēšanas u.c). Datorvīrusi var inficēt sistēmu ar papildus vīrusiem vai pat censties pievienot to robottīklam ,lai izmantotu to surogātpasta sadalei.

Ja tu jau esi pamanījis kādu no šīm problēmām, tavs dators varētu būt inficēts. Lai zinātu ar ko tev ir darīšana un kā to novērst,  pirmām kārtām, tev jāindeficē  draudu. To var paveikt apmeklējot datorvīrusu datubāzi vai veicot pilnu datora skenēšanu ar vienu no ieteicamajām antivīrusu programmām . Ja tu jau zini vīrusa nosaukumu, tu vari salabot datoru sekojot detalizētiem norādījumiem, lai to izdzēstu vai veicot pilnu datora skenēšanu. Lai izvēlētos piemēroto programmu , izpēti mūsu Programmatūru klāstu. Mēs ļoti iesakām izmantot ieteiktos darbarīkus sava datora labošanai.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Informācija atjaunināta: 2016-09-12

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt