Kas ir csrss.exe? Vai man vajadzētu to noņemt?

Csrss.exe ir legāls Windows process, kuru savā labā var izmantot kibernoziedznieki

Csrss.exe ir pilnībā drošs Microsoft Windows Klienta Izpildlaika Servera process. Šis izpildāmais fails atbild par grafisko komandu kopām un visbiežāk atrodas C:\Windows\System32 direktorijā. Ņemiet vērā, ka šim legālajam failam jūsu datora diskā vajadzētu aizņemt 4000 – 7000 baitu lielu vietu. Taču nesen eksperti atklāja Csrss.exe trojas zirgu , kurš vīrusa slēpšanai izmanto tādu pašu nosaukumu, kāds ir šim Windows procesam. 

Nosaukums Csrss.exe
Tips Sistēmas fails
Saistība Windows klienta servera izpildlaika process
Izplatīšana E-pasta mēstuļu pielikumi, viltus atjauninājumi
Likvidēšana Ja process ir ļaunprātīgs, lejupielādējiet un instalējiet FortectIntego

Sākotnēji csrss.exe process tika izmantots veselai grafiskajai sistēmai, tai skaitā zīmēšanai uz ekrāna, logu pārvaldīšanai un citām līdzīgām funkcijām. Pēc Windows NT 4.0 versijas iznākšanas 1996. gad, daudzas no šīm funkcijām tika pārvietotas uz Windows kodolu, lai arī process tik un tā saglabāja lomu logu vadībā un ierīces izslēgšanā.

Tādēļ CSRSS process ir būtiska Windows sastāvdaļa un to nevar aizvērt. Pat ja lietotājs mēģinās aizvērt šo uzdevumu, operētājsistēma brīdinās ierīci par to, kā tā nespēs darboties un izslēgsies. Pat ja jūs to apstiprināt, logs vienkārši liegs ierīces izslēgšanu. Tas tiek darīts sistēmas bojājumu mazināšanai. 

Līdz ar to ļaunatūras autori var izmantot faktu, ka šis ir standarta sistēmas process, un izmantot tā nosaukumu krāpnieciskos nolūkos. Jebkurš izpildāmais fails būtu jāuzlūko kā potenciāls drauds, pat ja tiek izmantots legāls nosaukums. Ļaunprātīga šī faila versija var tikt izmantota aizdomīgu darbību veikšanai, piemēram: 

  • personīgās informācijas ievākšanai
  • patvaļīga failu lejupielādei
  • digitālās valūtas “rakšanā”
  • papildus ļaunatūru iefiltrēšanai

Csrss.exe ir legāls un Windows operētājsistēmai būtisks fails. Tāpēc šos izpildfailus viegli var aizvietot vai kopēt ar ļaunprātīgām to versijām. Ja esat ievērojuši, ka jūsu Windows sistēmā darbojas vairāk nekā divi csrss.exe procesi, jums vajadzētu veikt ierīces skenēšanu ar kādu pretvīrusu programu.

Svarīgākais secinājums ir tāds, ka Klienta Izpildlaika Servera process ir nozīmīga Windows sastāvdaļa, kurai būtu jādarbojas vienmēr. Taču, ja jūs Uzdevumu pārvaldniekā redzat vairākus šādus procesus, jums nekavējoties vajadzētu lietot FortectIntego vai kādu citu zināmu programmatūru, lai savu ierīci atbrīvotu no csrss.exe vīrusa. 

Ļaunprātīgās programmas neprasa tiešo pieeju iekļūšanai sistēmā

Kiberdraudi tiek radīti tik sarežģītos veidos, ka tie spēj ierīcēs darboties nemanīti. Tāpat noziedznieki dod saviem vīrusiem legālu procesu vārdus, lai apmānītu lietotājus par to drošumu. Ir arī vairakas citas viltīgas vīrusa izplatīšanas metodes, kuras palīdz noziedzniekiem nodrošināt datoru inficēšanas nepārtrauktību. 

Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi atcerēties, ka ļaunatūras var iekļūt datorā dažādos veidos: 

  • ar mēstuļu palīdzību
  • caur pārveidotām vai uzlauztām programmatūrām
  • ar atslēgu ģeneratoru vai citu līdzīgu izpildāmo failu palīdzību
  • no ļaunprātīgām vietnēm
  • vāju attālās darbvirsmas protokolu paroļu dēļ
  • programmatūru trūkumu dēļ u.tml. 

Tādēļ vienmēr piesargieties, sērfojot internetā, un jo sevišķi lielu uzmanību pievērsiet mēstulēm, jo kibernoziedznieki tās visbiežāk izmanto ļaunatūru izplatīšanā. Neveriet vaļā nekādus aizdomīgus pielikumus un, ja tas nepieciešams, pirms e-pasta atvēršanas pārliecinieties, ka tas nāk no droša avota.

Visbeidzot – mēs iesakām izvairīties no failu apmaiņas vietnēm, regulāri atjaunot savas programmas un skenēt ierīci, izmantojot pretvīrusu programmatūru. 

Ja nepieciešams, atbrīvojieties no Csrss.exe ļaunatūras

Ņemiet vēra, ka hakeri var ļaunos nolūkos izmantot Csrss.exe Windows procesa nosaukumu. Taču NoVirus.uk speciālisti saka, ka ir sarežģīti noteikt to, vai izpildāmais fails ir vai nav potenciāli bīstams.

Visbiežāk šī bīstamā ļaunatūra spēj sev labi paslēpt un pat izvairīties no pretvīrusu programmām, tāpēc to varētu būt visnotaļ grūti likvidēt. Labakais veids kā “apiet” to, ir izmantojot Drošo režīmu ar tīklu un palaižot pilno sistēmas skenēšanu ar  FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes.

Tiesa gan – mēs neiesakām lietotājiem veikt manuālu Csrss.exe vīrusa noņemšanu, jo tas var vēl vairāk veicināt ierīces bojājumus. Labāk ļaujiet, lai profesionāla aizsardzības programma visu paveic automātiski.  

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Meistars

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Ugnius Kiguolis
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt