Kas ir rundll32.exe? Vai man vajadzētu to noņemt?

Rundll32.exe file – likumīgs process, ko izmanto, lai ievietotu atmiņā .dll bibliotēkas

Rundll32.exe ir likumīgs Microsoft Windows OS process, kas neietekmē negatīvi sistēmas veiktspēju. Tieši pretēji, oriģinālai fails ir atbildīgs par dinamisko saišu bibliotēkas (.dll) failu ielādi un izpildi. Tomēr daudzi cilvēki ziņoja par rundll32.exe kā vīrusu. Daži, pārlūkojot ar Chrome, Firefox, IE  vai Edge saskārās ar ziņojumiem, kas norādīja “Error code: rundll32.exe” / Kļūdas kods: rundl32.exe, bet citi ievēroja daudzus Rundll32.exe procesus Uzdevumu pārvaldniekā un nepārtrauktu augstu CPU izmantojumu ar Rundll32.exe. Šādi un līdzīgi šī faila darbības traucējumi var norādīt uz faktu, ka jūsu dators ir inficēts ar potenciāli nevēlamu programmu, reklāmprogrammu, spiegprogrammu, Trojas zirgu, taustiņsitienu reģistrētāju, kriptovalūtas racēju vai citu infekciju.

Nosaukums rundll32.exe
Autors Microsoft
Atrasts Uzdevumu pārvaldniekā
Saistīts ar explorer.exe
Bīstamības līmenis Gandrīz nav
Faila uzticamības pārbaude Lai pārliecinātos, ka Rundll32 ir drošs, palaidiet FortectIntego

Rundll32.exe faila oriģinālā versija ir kopā ar visām Windows OS versijām, un tā darbojas, izmantojot funkciju, ko eksportē no konkrēta DLL moduļa. Vienkārši sakot, tas palīdz izpildīt DLL failus un ievietot to bibliotēkas sistēmas atmiņā. Jums nekādā gadījumā nevajag pārtraukt šo procesu, jo tas ir būtisks pienācīgai jūsu sistēmas darbībai.

Tomēr, ja jūs Uzdevumu pārvaldniekā ievērojat daudzus Rundll32.exe procesus, vai, pārlūkojot tīklu, sāk parādīties uznirstošais logs “Error code: rundll32.exe”/Kļūdas kods:rundll32.exe, mēs stingri iesakām pārbaudīt sistēmu ar FortectIntego vai citu profesionālu pretļaunatūras programmatūru. Ļoti iespējams, ka jūs nesen esat instalējis bezmaksas programmatūru un nejauši piekritis tās pielikumu instalēšanai.

Rundll32.exe vīrusu var ierosināt reklāmatbalstīts tīmekļa pārlūka paplašinājums, kas, bez Rundll32.exe reklāmām, var radīt šādus jūsu datora darbības blakusefektus:

  • pārmērīgs uzmācīgo reklāmu daudzums;
  • kaitinošas iestarpinātās reklāmas
  • pārlūka palēnināšanās;
  • novirzīšana uz nezināmām/aizdomīgām tīmekļa vietnēm;
  • sistēmas sasalšanas, u.tml.

SVARĪGI: reklāmprogrammu infekcija nav sliktākā šīs stāsta daļa. Rundll32.exe fails bieži ir mērķis hakeriem, kuri aiz tā cenšas noslēpt smagas datorinfekcijas, tādas kā spiegprogrammas vai taustiņsitienu reģistrētājus, Trojas zirgus un citas. Pašlaik hakeri dod priekšroku kriptovalūtas racēju slēpšanai zem Window operētājsistēmas failiem.

Likumīgais rundll32.exe fails parasti ir novietots mapē C:\Windows\System32. Ja jums ir aizdomas, ka failu var būt kompromitējis vīruss vai ļaunprogrammatūra, pārbaudiet faila atrašanās vietu. Ja tas neatrodas System32 mapē, jums nekavējoties jānoņem rundll32.exe fails. Šim nolūkam izmantojiet uzticamu pretvīrusu programmu ar atjauninātiem raksturojumiem. Pretējā gadījumā tas var sākt lejupielādēt ļaunprogrammatūru jūsu datorā.

Ļaunprogrammatūru izplatīšanas galvenās metodes

Vairums likumīgo Windows OS failu ir iebūvēti pēc noklusējuma un tos nav iespējams lejupielādēt kā savrupus instalētājus. Uzlaušanas gadījumā šādus sistēmas elementus parasti izlabo, instalējot jaunākos atjauninājumus vai izmantojot profesionālus sistēmu optimizācijas rīkus, piemēram, Reimage.

Tomēr ļaunprogrammatūra, kas izliekas par vienu no sistēmas failiem, var ielavīties sistēmā dažādos veidos. Viena no galvenajām ļaunprogrammatūru izplatīšanas metodēm ir bezmaksas programmatūru komplektēšana. Naudas pelnīšanas nolūkos bezmaksas programmatūru izstrādātāji papildina savus produktus ar daudziem pārlūku paplašinājumiem, pievienojumprogrammām un rīkjoslām, kas pārvietojas marķēti kā noklusētie komponenti. Rezultātā, ja lietotājs izvēlējies Quick/Ātro instalēšanas metodi, tas piekrīt instalēt visu pakotni. Lai novērstu reklāmprogrammatūru vai pārlūku pārtvērēju iekļūšanu sistēmā, ir ļoti svarīgi vienmēr atlasīt Advanced/Advancēto iestatīšanu un atcelt nevēlamos komponentus.

Smagākas datorinfekcijas parasti tiek izplatītas ar mūķu komplektiem, ļaunprātīgiem surogātopasta e-pasta pielikumiem, inficētām saitēm, viltus vai pikšķerēšanas vietnēm, viltus atjaunināšanas uzvednēm, nelegāli instalētām programmatūrām, un tā tālāk. Kaut arī nepastāv simtprocentīga aizsardzība pret smagām datorinfekcijām,  atjauninātas sistēmas uzturēšana un profesionāla pretļaunprogrammatūru rīka nodrošināšana parasti ir pietiekoša, lai atbaidītu infekcijas.

Izsmeļoša pamācība Rundll32.exe noņemšanai

Oriģinālo Rundll32.exe nevajadzētu noņemt vai citādi modificēt. Rundll32.exe noņemšana var radīt nopietnus sistēmas darbības traucējumus vai pat sabrukšanu. Tomēr, ja jums ir aizdomas, ka šis fails ir kompromitēts, jums vajadzētu skenēt sistēmu ar pretļaunatūras programmatūru. Nav iespējams manuāli noņemt Rundll32.exe vīrusu.

Pirmā Rundll32.exe kļūmes pazīme ir palielināts CPU izmantojums. Bez tam Uzdevumu pārvaldniekā var darboties daudzi šī faila procesi, no kuriem nevienu nav iespējams pārtraukt. Visbeidzot, vispārējas sistēmas palēnināšanās, sabrukšana un sasalšana ir parastie Rundll32.exe ļaunprogrammatūru simptomi.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Aizrautīga pētniece interneta jautājumos

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Gabriel E. Hall
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt