Kas ir trojas vīruss un kā to noņemt

Linas Kiguolis - - Atjaunināts | Veids: Trojas vīruss

Trojas vīruss (vai Trojas zirgs) ir ļaunprātīga programma, kas tiek lietota, lai inficētu datorus. Visbiežāk, šie Trojas vīrusi tiek izmantoti upuru personīgas informācijas zagšanā, citu vīrusu ielaišanā Jūsu datorā vai vienkārši bojātu Jūsu datoru. Papildus tam, hakeri, ar trojas vīrusu palīdzību, var iegūt attālinātu pieeju Jūsu datoram, tādējādi inficējot Jūsu failus vai bojat sistēmas darbību. Tiklīdz Trojas vīruss ir iefiltrējies Jūsu sistēmā, tas sāk slēpties no upura. Trojas vīrusi ir līzīgi parastajiem datoru vīrusiem un ir grūti atklājami. Tādēļ Jums vajadzētu izmantot kvalitatīvu pret-vīrusu programmu. Katra Trojas vīrusa darbība ir atkarīga no tā autora mērķiem.

Veidi, kādos Trojas vīrusi iekļūst sistēmā

Daļa Trojas vīrusu ir spējīgi izplatīties patstāvīgi un inficēt datora sistēmu bez lietotāja ziņas. Citus vajag manuāli instalēt datorā. Ir pieci populārākie veidi, kādos šie parazīti iekļūst Jūsu sistēmā.

  • Daudzi Trojas vīrusi tiek izplatīti ar e-pastu palīdzību, datu dalīšanas tīkliem un tiešsaistes čatu (kā ICQ, AIM vai IRC). Tie var būt kā noderīgi pielikumi, ziņa, saite, utt. Šiem Trojas vīrusiem ir uzticami nosaukumi, kas nevieš aizdomas, tādējādi upuri tiek ievilināti atvērt šo vīrusu, kad tas notiek, Trojas vīruss klusītiņām pats instalējas Jūsu sistēma.
  • Daži Trojas vīrusi iekļūst upuru sistēmā dēļ interneta pārlūka vājībām. Šo vīrusu autori rada nedrošas web adreses, kas ir pilnas ar ļāunprātīgiem kodiem vai izplata nedrošas pop-up reklāmas. Katreiz, kad upuris apmeklē šīs web adreses va klikšķina uz pop-up reklāmas, vīruss tiek automātiski instalēts. 
  • Trojas vīrusi arī var tik instalēti ar citu vīrusu un datorparazītu palīdzību. Tie ikļūst upuru sistēma bez to ziņas. Daži no šiem draudiem var tikt manuāli instalēti ar ļāunprātīga datora lietotāja palīdzību.
  • Daži Trojas vīŗusi ir iekļauti noteiktās aplikācijās. Pat atpazīstamas un kvalitatīvas programmas var saturēt nedokumentētas funkcijas kā attālināta pieeja datoram. Hakerim nepieciešams, lai upuris instalē šo aplikāciju un tad iegūst pilnu neautorizētu pieeju lietotāja datoram.

Trojas vīrusu izraisītās darbības datorā

Vairums Trojas vīrusu ir spējīgi uz šādām darbībām:

  • Inficēt, bojāt un pārrakstīt failus, būtiskus sistēmas komponentus un aplikācijas. Tie arī var pilnībā iznīcināt sistēmu izdzēšot sistēmas failus vai formatējot cietos diskus.
  • Zagt finanšu datus, kākredītkaršu nummurus, lietotājvārdus, paroles, vērtīgus dokumentus un citu svarigu informāciju.
  • Izsekot upura darbībām un ierakstīt katru tastaturas klikški. Trojas vīrusi arī ir spējīgi uzņemt ekrānattēlus un uzsākt darbības, lai zagtu citu specifisku informāciju.
  • Sūtīt savāktos datus uz iepriekš noteiktu e-pasta adresi, augšupielādēt to uz FTP servera vai pārsūtīt informāciju caur noklusēto interneta savienojumu.
  • Instalēt rezerves ieeju Jūsu datorā vai ļaut hakerim pārņemt Jūsu datoru.
  • Instalēt citus bīštamus vīrusus.
  • Izpildīt Denial of Service (DoS) vai citus tīkla uzbrukums vai sūtītļoti daudz e-pastus, ar mērķi pārpludināt iepriekš noteiktus datorus.
  • Instalēt slēptu FTP serveri, kas var tik ļaunprātīgi izmantots nelegāliem mērķiem.
  • Likvidēt pret-vīrusu programmas un citas ar datora drošību saistītas programmas.Trojas vīrusi arī ir spējīgi atslēgt būtiskas sistēmas darbības.
  • Bloķēt pieeju web adresēm.
  • Rādīt nevēlamas reklāmas um pop-up reklāmas.
  • Būtiski palēlināt datora un interneta ātrumu kā arī samazināt datora drošības līmeni.

Trojas vīrusu piemēri

Ir tūkstošiem dažādu Trojas vīrusu. Sekojošie piemēri ilustrē cik tie var būt bīstami.

Trojan.Cryptolocker ir Trojas vīruss, kas izplata ļoti bīstamus vīrusus – Cryptolocker un Cryptowall. Ir pamats ticēt, ak šis Trojas vīruss izplata arī citus vīrusus. Tas tiek izpaltīts ar viltus brīdinājumu, ka lietotāja dators ir briesmās un iespējams ir inficēts ar vīrusu. Kad upuris klikšķina uz šīs ziņas, Trojas vīruss iekļūst sistēmā un klusībā instalē ļaunprātīgas programmas. Jūs varat lejupielādēt šo vīrusu arī kā pop-up reklāmu, kas piedāvā Java vai Flash Player atjauninājumu vai e-pastam pievieotu failu.

Trojan.ZeroAccess ir vēlviens ļoti bīstams Trojas vīŗuss, arī zināms kā max++. Paturiet prātā, ka ir daudz šī vīrusa versiju un tām ir viena misija – zagt lietotāju privāto informāciju. Šis Trojas vīruss ieraksta katru tastatūras klikšķi un arī uzņem ekrānattēlus. Šis Trojas vīruss ielavās Jūsu datorā no nedrošām web adresēm un uzsāk savu darbību nekavējoties.

12Trojan.Win32.Krepper.ab ir ļoti, ļoti bīstams un ļoti destruktīvs datora parazīts, kas rada nopietnus bojājumus Jūsu datorā. Parasti, šis vīruss iekļust upura sistēmā no ndrošām web adresēm vai tiešsaistes čatiem. Tas klusībā darbojas un gaida specifisku datumu, kad šis datums pienāk, vīruss uzsāk savu darbību un ir spējīgs izdzēst svarīģus sistēmas folderus, ietekmēt Windows Registry un uzsākt citas destruktīvas darbības. Šis parazīts atrod un pilnībā atslēdz pret-vīrusu programmas un papildus tam, Krepper vīruss savienojas ar serveri un lejupielādē citus vīrusus upura datorā.

Trojas vīrusu un citu kiber draudu dzēšana

Trojas vīrusi darbojas tāpat kā pārējie vīrusi, tādēļ tos var izdzēs ar kvalitatīvu pretvīrusu programmu. Mēs neisakam mēgināt izdzēst Trojas vīrusu manuāli, jo Jūs varat radīt bojājumus Jūsu sistēmai. Lai kvalitatīvi skenētu sistēmu un atrastu visus aizdomīgos failus, Jums vajadzētu izmantot kādu no šīm programmām: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Šīs programmas ir atzītas un uzrāda teicamus rezultātus Trojas vīrusu atklāšanā un dzēšanā.

Esiet uzmanīgi, jo dažreiz pat vislabākās pret-vīrusu programmas var pievilt kāda Trojas vīrusa dzēšanā. Katrs no šiem Trojas vīrusiem tiek regulāri atjaunināts un dažreiz tas notiek pirms drošības eksperti to pamana. Ja kāda no ieteiktajām programmām nav spējīga palīzēt, Jūs vienmēr varat sazināties ar mūsu komandu un jautāt pēc padoma.

 

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Informācija atjaunināta: 2016-08-18

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt