Kas ir ļaunprogrammatūras un kā to noņemt

Atjaunināts | Veids: Ļaunprogrammatūras
12

Ļaunprogrammatūra ir abstrakts termins, kas apraksta plašu kaitniecisku programmatūru klāstu. Tas ietver Trojas zirgus, tārpus, sistēmlaužņus, izspiedējvīrusus, datorapdraudējumus un pat potenciāli nevēlamas programmas. Ļaunprogrammatūra parasti tiek instalēta sistēmā bez lietotāja ziņas vai atļaujas, izmantojot drošības ievainojamības. Vienīgi atjauninātas pretļaunatūras programma ir spējīga novērst tās iefiltrēšanos. Drošības speciālisti mudina cilvēkus apsvērt respektablu lietotņu instalēšanu savu datoru aizsardzībai un ļaunprogrammatūru uzbrukumu novēršanai.

Kaitnieciska programmatūra tiek galvenokārt izmantota, lai iniciētu neatļautu darbību datorā un palīdzētu tās īpašniekam gūt peļņu. Tā var būt paredzēta, lai zagtu personīgo informāciju, piemēram, pieteikšanās un bankas datus, vai tā var censties nošifrēt vērtīgus failus datorā un likt to īpašniekiem maksāt izpirkuma maksu apmaiņā pret atšifrēšanas atslēgu. Tomēr dažas ļaunprogrammatūru versijas (reklāmprogrammatūras, pārlūku pārtvērēji un līdzīgas) tiek izmantotas, lai datoros parādītu reklāmas saturu un gūtu ienākumus no maksas par klikšķi. Gandrīz katram no šiem ļaunprogrammatūru apdraudējumiem ir spēja bloķēt legālas drošības programmatūras. Bez tam tās var arī atjaunināt pašas sevi, lejupielādēt papildu ļaunprogrammatūras vai radīt drošības caurumus skartajā datorsistēmā.

Ļaunprogrammatūru attīstība

Pirmais ļaunprogrammatūras paraugs parādījās 1986. gadā, kad divi brāļi no Pakistānas izlaida programmu, kas pazīstama kā Brain. To uzskata par pirmo vīrusu, kas savietojams ar IBM. Tas tika izplatīts ar disketēm un radīja vienīgi nepatīkamus ziņojumus skartajā datorsistēmā.

Nākamais nopietnais apdraudējums parādījās tikai 1992. gadā. To nosauca par Michelangelo, un tas šķita daudz līdzīgāks mūsdienu vīrusiem. Saskaņā ar dažādiem ziņojumiem gandrīz 20 tūkstoši datorlietotāju ziņoja par datu zaudēšanu Michelangelo vīrusa dēļ. 

Sākot ar 2000. gadu, drošības speciālisti sāka ievērot nopietnu izaugsmi ļaunprogrammatūru attīstība. Visapkārt sāka izplatīties tādi mūsdienu vīrusi kā tārpi un Trojas zirgi. Inficētie datori tika pieslēgti robottīkliem un kļuva par milzīgas peļņas mašīnām.

Mūsdienās ļaunprogrammatūru autori kļūst arvien nopietnāki un izlaiž arvien modernākas vīrusu versijas. Tiek ziņots, ka kopš 2005. gada ļaunprogrammatūru skaits ir pieaudzis no 1 miljona līdz 96 miljoniem dažādu versiju. Diezgan iespaidīgi, vai ne?

Veidi, kā ļaunprogrammatūras iefiltrējas datoros

Ļaunprogrammatūras var tikt izplatītas, izmantojot dažādas metodes. Lūk, visparastākās:

  • Nelegālas un inficētas tīmekļa vietnes: Nelegālas tīmekļa vietnes vienmēr uzskatītas par galveno dalībnieku ļaunprogrammatūru izplatīšanā. Lielākā daļa šo vietņu ir ar pornogrāfisku saturu, bet jūs varat tikt inficēts arī pēc to spēļu, torrentu vai pat legālu ziņu tīmekļa vietnes apmeklēšanas, kuru uzbrucēji sakompromitējuši, injicējot tajā ļaunprātīgu skriptu.
  • Inficētie e-pasti un pielikumi: Parasti šīs ļaunprogrammatūras izplatīšanas shēma balstās uz robottīkliem, kas tiek izmantoti, lai nosūtītu maldinošus elektroniskos ziņojumus to saņēmējiem. Šie viltus e-pasti paredzēti, lai pārliecinātu cilvēkus klikšķināt uz ļaunprātīgu saiti vai lejupielādēt sistēmā inficētu izpildāmo failu.Mūsdienās hakeri palielinājuši viltus e-pasta ziņojumu apjomu, jo cilvēki diez vai spēj pārbaudīt to uzticamību pirms to lejupielādes sistēmā.
  • Ļaunprātīga reklāma: Ļaunprogrammatūru iespējams izplatīt arī ar ļaunprātīgām reklāmām un saitēm, un faktiski tās mūsdienās tiek aktīvi izmantotas. Šīs saites un reklāmas var maskēties kā nepieciešamo programmatūru atjauninājumi, informācija par cenu samazinājumiem un piedāvājumi piedalīties aptaujā. Tiklīdz upuris uzklikšķina uz šādas saites vai reklāmas, ļaunprogrammatūra iekļūst sistēmā un izraisa nevēlamu aktivitāti.
  • Citas ļaunprogrammatūras: Var būt izmantotas dažāda veida ļaunprogrammatūras, lai skartajā datorsistēmā lejupielādētu papildu apdarudējumus. Ja jūsu dators ir inficēts ar izspiedējvīrusu vai viltus pretspiegošanas vīrusu, jūs varat konstatēt, ka bez jūsu atļaujas datorā instalēts arī cits ļaunprogrammatūras vīruss, piemēram, reklāmprogrammatūra vai pārlūku pārtvērējs. 

Ļaunprogrammatūras uzbrukuma pazīmes

Viena no parastākajām pazīmēm, kas rāda, ka jūsu dators ir inficēts ar ļaunprogrammatūru, ir viltus drošības paziņojumi un maldinoši brīdinājuma ziņojumi uz datora darbvirsmas. Šajā gadījumā jūs varat būt inficēts ar kādu no šīm ļaunprogrammatūras versijām:

Pirmā apdraudējumu grupa cenšas iebaidīt lietotājus, lai tie domātu, ka respektējama drošības utilīta grib tos brīdināt par vīrusiem. Patiesībā visi šie brīdinājumi tiek izmantoti, lai piespiestu lietotājus iegādāties viltus pretspiegošanas programmatūru. Otra ļaunprogrammatūru grupa parāda vienu brīdinājumu, kas ziņo lietotājam, ka nepieciešams maksāt soda naudu par nelegālu darbību internetā. Bez tam izspiedējvīruss var arī nošifrēt jums svarīgos failus un tad likt jums samaksāt izpirkumu.

Ja jūs esat cietuši no tīmekļa vietnes pāradresācijām vai ar pārmērīga uznirstošu reklāmu daudzuma, jūs esat saskāries a šādām ļaunprogrammatūrām:

Šīs ļaunprogrammatūras balstās uz maksas par klikšķi shēmu, tāpēc to galvenais mērķis ir pārtvert tīmekļa pārlūku un parādīt dažāda veida uznirstošās reklāmas. Pēc to uzklikšķināšanas lietotājs tiek pārdresēts uz sponsorētām tīmekļa vietnēm. Lielais vairums šādu programmu nav ļaunprātīgas, bet tās ir traucējošas saviem upuriem ar nevēlamu un reizēm pat kaitīgu saturu.

Sistēmas palēnināšanas, stabilitātes problēmas, ar veiktspēju saistītas problēmas un bloķētas drošības lietotnes arī var būt novērojamas pēc ļaunprogrammatūru iefiltrēšanās. Diemžēl šī pazīme diez vai jums palīdzēs noteikt ļaunprogrammatūras veidu, jo gandrīz katrs no vīrusiem ir:

Katrs no šiem ļaunprogrammatūru apdraudējumiem ir spējīgs izmantot ievērojamu datora resursu apjomu. Bez tam šādas programmas spēj viegli bloķēt legālas drošības programmatūras un tādā veidā censties novērst ļaunprogrammatūru noņemšanu. Uzmanieties, jo šādu pazīmju ignorēšana var jums radīt papildu problēmas, piemēram, identitātes zādzības vai jūsu bankas datu, vai citas informācijas zaudēšanas. Visbeidzot, ļaunprogrammatūras saglabāšana sistēmā var padarīt jūsu datoru turpmāk ievainojamu  pret citiem apdraudējumiem. 

Ļaunprogrammatūru piemēri

PC Optimizer Pro. Šo programmu var arī pieskaitīt „viltus PC optimizētāju” kategorijai, jo tā apgalvo, ka ir spējīga uzlabot datora veiktspēju, bet tai ar to nav nekāda sakara. Tās darbība balstās uz nederīgiem sistēmas skeneriem, kuri ziņo par izdomātām reģistru ievadēm, sliktiem failiem un citiem sistēmas elementiem, kuri iespējams palēnina datora veiktspēju. Tiklīdz tā pārliecina savus upurus, ka tiem jānoņem šie „kaitīgie” dati no saviem datoriem, PC optimizētājs pāradresē tos uz pirkšanas lapu. Protams jums nekad nevajadzētu iegādāties tās licencēto versiju, jo jūs neredzēsiet nekādus uzlabojumus pēc tās lejupielādēšanas savā datorā. 

COM surrogate virus. Šis ir īpaši bīstams ļaunprogrammatūras piemērs, ko var arī pieskaitīt „Trojas zirgu” kategorijai. Iekļūstot sistēmā, tā var viegli izmainīt datora iestatījumu, kontrolēt jūsu darbības ar datoru un nozagt jums svarīgos datus. Tā spēj arī bez jūsu atļaujas un ziņas lejupielādēt citus apdraudējumus sistēmai. Šis vīruss tiek aktīvi izplatīts ar viltus Flash un FLV Player atjauninājumu palīdzību, tā kā, domājams, ir tūkstošiem datoru, kuri jau inficēti ar COM Surrogate ļaunprogrammatūru.

DNS Unblocker. Neatkarīgi no tā, ka vairums reklāmprogrammatūru tipa ļaunprogrammatūras diez vai radīs nopietnas problēmas jūsu datorā, no DNS Unblocker būtu jāizvairās. Pirmkārt, tā var izraisīt pārmērīgu reklāmu un līdzīga komerciāla satura uzniršanu katrā no jūsu iecienītākajām tīmekļa vietnēm. Otrkārt, tā var savākt informāciju par jūsu pārlūkošanas darbībām internetā un tad dalīties ar šiem datiem ar saistītajām (un nesaistītajām!) pusēm.

Ļaunprogrammatūru noņemšanas iespējas

Visdrošākāis veids, kā noņemt ļaunprogrammatūras ir izmantot drošu pretļaunatūras rīku. Vienīgi automātiskās noņemšanas izvēle var jums palīdzēt identificēt katru ļaunprogrammatūras versiju un noņemt visus ļaunprātīgos elementus. Bez tam jūs varat saskarties ar ne pa jokam grūtu ļaunprogrammatūras veidu, kas var nobloķēt jūsu drošības programmatūru. Ja mūsu ieteiktie rīki nespēj savest kārtībā jūsu datoru, jums vajadzētu veikt šādus alternatīvus pasākumus:

  • Atkātoti instalējiet pretspiegošanas programmatūras instalēšanu. Nomainiet izpildāmā faila nosaukumu un palaidiet to.
  • Atsāknējiet datoru drošajā režīmā/ Safe Mode un atkārtojiet pretļaunatūras programmatūras instalēšanu.
  • Instalējiet alternatīvu pretļaunatūras programmatūru.
  • Izmantojiet SpyHunter Spyware HelpDesk funkciju.

Sazinieties ar spiegprogrammatūru klientu servisu sadaļā “Ask Us”.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Likvidēt Facebook Messenger vīrusu

Facebook Messenger vīruss automātiski sūta ziņojumus upura draugiem Facebook Message vīruss ir ļaunprātīga programmatūra, kas uzlauž upura Facebook kontu un sūta ļaunprātīgas saites saturošus ziņojumus visiem tā draugiem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/facebook-messenger-viruss/">Vairāk
Ļaunprātīgas programmas Vīrusi   September 04, 2017

Dzēst eBay vīrusu

eBay vīruss mērķē uz neuzmanīgiem tiešsaistes iepirkšanās entuziastiem eBay vīruss ir ļaunprātīga datorprogramma, kura mērķē uz tiešsaistes iepirkšanās vietnes cienītājiem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/ebay-viruss/">Vairāk
Ļaunprātīgas programmas Vīrusi   August 28, 2017

Ļaunprogrammatūras datubāze

August 28, 2017

Gmail vīruss

Kas jāzina par Gmail vīrusu? Gmail vīruss ir termins ar plašu nozīmi.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/gmail-viruss/">Vairāk
August 28, 2017

WeChat vīruss

Kibernoziedznieki mērķē uz WeChat lietotājiem, meklējot to naudu un vērtīgu personīgo informāciju WeChat vīruss ir vispārējs termins, ko izmanto, lai aprakstītu dažādus ļaundabīgo programmu variantus.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/wechat-viruss/">Vairāk
August 22, 2017

Your computer has been blocked

Vai jūs varat uzticēties paziņojumiem “Your Computer Has Been Blocked”? < a class="more_link" href="http://viruss.lv/your-computer-has-been-blocked/">Vairāk
August 14, 2017

Facebook draudzības uzaicinājuma vīruss

Kas ir Facebook draudzības uzaicinājuma vīruss? Facebook draudzības uzaicinājuma vīruss ir termins, ko lieto, lai aprakstītu krāpniecīgu metodi, kuru radījuši viltvārži, lai apkrāptu nevainīgus sociālo mediju lietotājus.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/facebook-draudzibas-uzaicinajuma-viruss/">Vairāk
August 01, 2017

Facebook video vīruss

Facebook video vīruss: jauna ļaunprogrammatūra, kas var ietekmēt jūsu sociālo tīklu Pēdējā laikā mēs esam saņēmuši daudz jautājumu par Facebook video vīrusu Datorlietotāji sūdzas, ka tie nevar apturēt šo Facebook vīrusu , kas kontrolē to Facebook profilus un izplata automātiskus ziņojumdēļus, ieskaitot aizdomīgas saites.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/facebook-video-viruss/">Vairāk
July 28, 2017

KMSPico vīruss

Kā darbojas KMSPico vīruss? Lai gan daudzi datoru lietotāji meklē bezmaksas KMSPico lejupielādes saiti, mēs iesakām jums to nedarīt.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/kmspico-viruss/">Vairāk
July 24, 2017

Facebook vīruss

Facebook vīruss ir bīstams datorparazīts, kas infocē Jūsu sistēmu, kad apmeklējat šo sociālo tīmekli Kad as iriekļuvis Jūsu sistēmā, tas palīz hakeriem uzlauzt Facebook kontus un izplatīt šo vīrusu upura kontaktu lokam.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/facebook-viruss/">Vairāk
July 19, 2017

Android vīruss

Drošības speciālisti par Android vīrusu Android vīruss ir termins, kas tika lietots , lai aprakstītu ļaundabīgas lietotnes, kas var ietekmēt Android telefonus .< a class="more_link" href="http://viruss.lv/android-viruss/">Vairāk
January 20, 2017

Instagram vīruss

Uzmanieties no Instagram vīrusa – Jūsu konts var tikt uzlauzts!  Instagram vīruss ir termiņš, kas ietver dažādas ļaunprogrammatūras, kuras mērķē uz šīs lielās sociālo mediju platformas lietotājiem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/instagram-viruss/">Vairāk
September 19, 2016

Fake Windows Activation screen

Fake Windows Activation vīruss Fake Windows Activation vīruss ir Trojas zirgs ,kas bloķē pieeju datora sistēmai un brīdina ,ka tu izmanto nelegālu Windows operātājsistēmas versiju, kurai nepieciešams tikt reaktivētaj.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/fake-windows-activation-screen/">Vairāk

Informācija atjaunināta: 2017-07-20

Source: http://www.2-spyware.com/malware-removal

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt
Seko mums Facebook