Noņem Skype vīrusu (Noņemšanas instrukcijas) - atjaunināts May 2018

Skype vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir Skype vīruss?

Skype vīrusi un krāpnieciskās programmas turpina apdraudēt tā lietotājus

Skype vīrusa attēls

Skype vīruss ir kaitīgu programmu grupa, kuras galvenie upuri ir telekomunikāciju lietotnes un to lietotāji. Viens no pirmajiem šāda tipa kiberuzbrukumiem bija Skype “tārps” w32/Ramex.A, kas tika atklāts 2007. gadā. Taču šis vīruss ir joprojām aktīvs un zināms kā Baidu vīruss un Bitcoin vīruss.

Vēlāk tika atklāts, ka kāda no Bitcoin rakšanas ļaunatūrām izplatās caur Skype. . Tieši šī iemesla dēļ vīruss nereti tiek dēvēts par Bitcoin vīrusu. Visbiežāk, šis vīruss tiek izmantots, lai ļaunprātīgi patērētu datora resursus virtuālās valūtas ģenerēšanā. Tā rezultātā inficētā ierīce kļūst lēna un praktiski nav izmantojama. Taču bitcoin valūtas rakšana nav galvenais šīs ļaunatūras mērķis.

Vispopulārākās Skype ļaunatūras versijas ir izstrādātas tā, lai zagtu lietotāju personīgo informāciju, sensitīvus ierīces datus vai izplatītu kaitīgu saturu. izsūtot tādas ziņas kā “Apskati šo video!” vai “šī ir jauka bilde ar tevi”, kurās iekļautas saites uz kaitnieciskām vietnēm.

Par piemēru varam ņemt Koobface vīrusu, kurš izsūta ziņas ar “šokējošu” vai “smieklīgu” video, kurā it kā redzams kāds konkrēts lietotājs Saites, kas pievienotas šīm ziņām, tiek izmantotas, lai datorā lejupielādētu un uzinstalētu Koobface “tārpu”.

Līdz šim brīdim hakeri ir nākuši klajā ar vairākām metodēm, kuras tiek izmantotas lietotāju kontu uzlaušanā. Turklāt viņi ir arī sākuši inficēto datoru pievienošanu botu tīkliem, kuri tiek izmantoti, lai izplatītu lielu apjomu mēstuļu vai uzsāktu cita veida ļaunprātīgas darbības. Šo iemeslu dēļ dažreiz ir visnotaļ grūti noteikt kādas konkrētas Skype vīrusa iezīmes. .

Ja jums ir problēmas ielogoties savā Skype kontā vai arī kāds no jūsu kontaktiem ir ziņo, ka ir saņēmis aizdomīgas saites no jums, ir pamats domāt, ka jūsu konts ir uzlauzts. Tādā gadījumā ir nepieciešams veikt pilno sistēmas skenēšanu ar FortectIntego vai citu līdzīgu pretvīrusu programmu, lai noņemtu Skype vīrusu.

Attēls ar Skype vīrusuVispopulārākais Skype vīrusa veids ir iekļauts saitēs uz pazīstamām vietnēm; šīs saites tiek izsūtītas no inficētajiem konti.

Vīruss var nosūtīt “ļoti jauku bildi ar jums”

Viena no Skype vīrusa versijām izsūta ziņas, kurās teikts, ka “šī ir ļoti jauka bilde ar tevi”, kurai seko saite. Pēc noklikšķināšanas uz šīs saites, sistēmā tiek iefiltrēta ļaunatūra.
Šī ļaunprogrammatūra bija ārkārtīgi aktīva 2013. gadā. Tolaik tās galvenā “mērķauditorija” bija lietotāji no Latīņamerikas. Taču tie saņēma viltus ziņas spāņu valodā: “esta es una foto muy amable de tu parte.”

Vairāki lietotāji no dažādām valstīm ziņoja, ka saņēmuši šo pašu ziņu savā dzimtajā valodā, tāpēc, acīmredzot, valoda nav barjera šī vīrusa izplatībai pasaulē.

Uzlauztie Skype konti izplata saites uz Baidu, LinkedIn un citām viltus vietnēm

Piemēri ar Skype vīrusu

2016. gadā vairāki Skype konti tika uzlauzti. Tie sāka izplatīt saites uz Baidu.com, LinkedIn.com un citām populārām vietnēm. Viena no visaktīvākajām Skype vīrusa spam kampaņām izmanto inficētos lietotāju kontus, lai izplatītu kaitīgu Baidu.com saiti, kas tālāk pāradresē uz aizdomīgu Forbes pakaļdarinājuma vietni Coolinfovip(dot)com .

No linkiem kas ved uz aizdomīgām Baidu saitēm, ir jāuzmanās. Saites beigās ir pievienots Skype kontakta vārds. Ja uzklikšķināsiet uz šī linka, jūsu ierīce var tikt inficēta ar bīstamu vīrusu un visi jūsu kontakti automātiski arī saņems ziņu ar saiti.

Saskaņā ar jaunākajām ziņām, Baidu vīruss izmanto vairākus domēnus viltus Forbes vietnes attēlošanai. Bez jau iepriekš minētā Coolinfovip, vīruss var arī pāradresēt uz 2016forbesnews-f.net.

Šī saite automātiski tiek nosūtīta visiem lietotājiem no inficētā konta īpašnieka kontaktu saraksta. Pastāv augsta iespēja, ka šis cikls atkārtosies pēc tam, kad uz saiti ir noklikšķinājis kāds cits lietotājs. Tāpēc nekad nevajadzētu šo vīrusu atstāt datorā aktīvu un tas ir jānoņem pēc iespējas ātrāk.

Pie tam – tika ievērots, ka Skype ļaunatūra izplata kaitīgus Google linkus, kas visbiežāk ir saīsināti. Šī iemesla dēļ, nevajadzētu klikšķināt uz saitēm, kas sākas ar http://goo.gl/. Lietotāji ir ziņojuši arī par viltus bit.ly saišu spamiem.

Skype ļaunatūra izplatās kā viltus fake Adobe Flash Player atjauninājums

2017. gada aprīlī Skype lietotāji tika pārsteigti ar ļaunatūras izplatīšanas kampaņu, kuras laikā lietotāji tika mudināti lejupielādēt Adobe Flash Player atjauninājumus, kas izrādījās bija viltus. Cilvēki saņēma šo paziņojumu ik reizi, kad iegāja savā kontā. Tādēļ nav brīnums, ka daudzi lietotāji beigās arī “uzķērās”.

Kolīdz viņi iegāja savos kontos, tie saņēma “Faila lejupielāde – drošības brīdinājums” logu, kurā tika prasīta FlashPlayer.hta faila iespējošana. Avota kods html aplikācijas failā saturēja maskēta JavaScript koda daļas. Tas tika uzprogrammēts, lai darbotos PowerShell un lejupielādētu tālākus elementus.

Vīrusu pētnieki ir identificējuši trīs vietnes, kas izplata viltus Flash Player atjauninājumus:

  • oyomakaomojiya(.)org,
  • admdownload.adobe.com,
  • cievubeataporn(.)ne.

Turklāt trīs e-pasta adreses ir saistītas ar duci jaunām, kaitīgām vietnēm:

Interesantā kārtā vīrusu pētnieki ir atklājuši iepriekšējo divu domēnu saistību ar kaitnieciskām aktivitātēm. Pētījumos izteikta doma, ka šī ļaunprogrammatūru izplatīšanas kampaņa nav saistīta ar parastu, uz kaitniecīgām darbībām ieinteresētu hakeru darbību. Patiesībā .hta fails, kas iekļauts JavaScript kodā un pats fakts, ka pieminēts ir arī Flash Player, rada pamatu aizdomām, ka aiz šīs jaunākās ļaunprogrammatūru izplatīšanas metodes darbojas Cerber izspiedējvīrusa radītāji.

Padomi, lai atpazītu un izvairītos no krāpnieciskajiem uzbrukumiem

Kā tas noprotams, Skype vīruss ir sastopams dažādos veidos. Taču šī vīrusa veiktos krāpšanas mēģinājumus ir iespējams atpazīt. Galvenais pievērst uzmanību detaļām, būt vērīgam un kritiskam. Visas šīs darbības jums neļaus veikt spontānus klikšķus un lejupielādēt nevēlamus failus.

  1. Ignorējiet visas muļķīgās ziņas no saviem draugiem, piemēram, “lol, vai tā ir tava jaunā profila bilde?”, “Šī ir ļoti jauka bilde ar tevi” un tamlīdzīgas. Vissvarīgākais – NEKLIKŠĶINIET uz saitēm, kas ir iekļautas šajos ziņojumos vai ir atsūtītas bez nekādas papildus informācijas.
  2. Nelejupielādējiet funnypicture.jpg.exe, FlashPlayer.hta vai citus aizdomīgus failus, kas var tikt attēloti kā Skype komponenti vai saturs, ko jums atsūtījis kāds no draugiem.
  3. Pavaicājiet saviem kontaktiem, vai tie tiešām jums ir nosūtījuši šādu saiti.
  4. Instalējiet Skype un citu programmu atjauninājumus. Tas samazinās risku, ka kibernoziedzinieki izmantos drošības sistēmas trūkumus jūsu konta uzlaušanā.
  5. Uzstādiet “spēcīgu” paroli. .
  6. Windows OS lietotājiem vajadzētu apvienot savu Skype kontu ar Microsoft kontu. Tam vajadzētu padarīt jūsu kontu drošāku, bet tā atjaunošanu – vienkāršāku.
  7. Iestatiet divu-soļu apstiprinājuma sistēmu savā Microsoft kontā pēc tam, kad esat to savienojuši ar savu Skype kontu.

Automātiski dzēsiet Skype vīrusu un aizsargājiet savu kontu

Ja nevarat piekļūt savam Skype kontam, pastāv iespēja, ka tas ir inficēts ar Skype vīrusu. Kā jau būsiet nopratuši, tā ir bīstama programma/problēma, kas var rezultēties privātās informācijas zaudēšanā. Turklāt – tā var padarīt datoru nelietojamu, izmantojot tā resursus.

Skype vīrusa noņemšanai nepieciešams ieinstalēt uzticamu pretvīrusu programmu, ko izstrādājuši profesionāli programmētāji. Mēs iesakām izmantot FortectIntego vai SpyHunter 5Combo Cleaner. Uzlauztas programmas ne tikai var būt nelietojamas, bet arī radīt sistēmas problēmas, padarot datoru daudz pieejamāku citiem ļaunatūru vīrusiem.

Skype vīrusa manuāla noņemšana ir teju neiespējama, jo tas izplatās zem visdažādākajiem nosaukumiem un ir grūti noteikt, kurš no tiem ir iekļuvis jūsu datorā. Ja nevarat palaist savu pretvīrusu programmu, jo ļaunatūra to bloķē, iepazīstieties ar raksta beigās sniegtajiem soļiem.

Pēc tam, kad esat iztīrījuši datoru, būs nepieciešams nomainīt Skype paroli:

  1. Ejiet uz https://account.microsoft.com uun ielogojieties, izmantojot Microsoft konta informāciju.
  2. Ejiet uz Drošība un privātums/Security and Privacy.
  3. Zem Konta drošība/Account Security iespējas klikšķiniet uz Papildus drošības preferences/More security settings.
  4. Zem Ielogošanās preferences/Sign-in preferences, jums jāizvēlās Izmainīt ielogošanās preferences/Change sign-in preferences.
  5. Kad esat Ielogošanās preferenču maiņā/ Change sign-in preferences atiklišķiniet Skype vārds/Skype name and nospiediet Saglabāt/Save.

Taču, ja Ielogošanās preferenču sadaļā neredzat Skype vārdu, jāseko šiem soļiem:

  1. Ejiet uz www.skype.com and ielogojieties ar savu Skype lietotājvārdu.
  2. Noklikšķiniet uz Iesatījumi un preferences/Nomainīt paroli/ Settings and preferences / Change password.
  3. Uzstādiet jaunu paroli

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Jake Doevan
Jake Doevan

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Jake Doevan
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās