Kā atspējot makros uz Windows uz Mac OS X?

Kā atspējot makros uz Windows un Mac OS X?

Izspiedējvīrusi noteikti ir visšausmīgākās mūsdienu kiberinfekcijas. To uzbrukumi var būt ļoti destruktīvi un rezultēties kā datu zudums, sensitīvu datu publiska izpaušana vai finansiāli zaudējumi, nosaucot tikai dažus. Saskaņā ar statistisku 2017. gadā gandrīz 50% organizāciju bija par mērķi kādai failus bloķējošo vīrusa formai, neminot miljoniem inficēto mājas datorlietotāju.

Tāpēc kiberdrošības speciālisti steidzina iestādes un privātos lietotājus veikt atbilstošus piesardzības pasākumus, lai aizsargātu savus datus un novērstu potenciālos uzbrukumus. Datu dublējumkopiju veidošana neapšaubāmi ir visgarantētākais veids, kā saglabāt drošu vērtīgo informāciju un nodrošinātu tās vieglu atgūšanu pēc kāda negaidīta pārkāpuma. Bet kā ar izspiedējvīrusu novēršanu? vai ir reāli iespējams pieveikt šādus vīrusu?

Diemžēl nav 100% efektīvas receptes, kas ļautu mums būt pilnībā aktīviem tīmekļa vietnē un vienlaicīgi būt pārliecinātiem par savu drošību. Tomēr ir dažas lietas, ko jūs varat darīt, lai samazinātu izspiedējvīrusa uzbrukuma risku. Lieki teikt, ka jums vienmēr vajadzētu uzturēt atjauninātas savas programmatūras un operētājsistēmu, un iegādāties pretvīrusu programmatūru, lai nodrošinātu jūs ar reāllaika atbalstu.

Kamēr vairums lietotāju rūpējas par iepriekš minētajiem pasākumiem, daži aizmirst, ka 59 % izspiedējvīrusu izplatās ar e-pasta pielikumiem, kuri satur inficētus Word dokumentus, kas paredzēti, lai veiktu uz makro balstītus uzbrukumus. Makro ir funkcija, kas ļauj automatizēt dažādus uzdevumus ar virkni iepriekš noteiktu komandu.

Diemžēl hakeri pielāgo šo skriptu, lai izvietotu ļaunprogrammatūras par mērķi izraudzītajos datoros. Vairumu izspiedējvīrusu nebūs iespējams laist darbā, ja nebūs iespējots makro. Tāpēc ieteicams uzturēt šīs funkcijas atspējotas pēc noklusējuma. Paturiet prātā, ka OS X arī kopīgo šo funkciju, tāpēc, ja jūs esat makro lietotājs, neaizmirstiet arī to izslēgt savā ierīcē! Zemāk jūs uzzināsiet, kā atspējot makro uz Windows un Mac OS X.

Makro atspējošana uz Windows:

 1. Atveriet Microsoft Office dokumentu (Word, Excel, PowerPoint, u.c.) un ejiet uz File cilni
 2. Kad parādās nolaižamā izvēlne, atlasiet Options; Disable Macros on Windows. Step 2
 3. Atrodiet Trust Center un uzklikšķiniet uz tā. Tagad uzklikšķiniet uz Trust Center Settings… taustiņa;Disable Macros on Windows. Step 3
 4. Ejiet uz Macros Settings un, kad nokļūstiet tur, izvēlieties vienu no divām disable all Macros opcijām. Noklikšķiniet OK, lai saglabātu izmaiņas;
  Disable Macros on Windows. Step 4
 5. Atsāknējiet savu datoru PC.

Makro atspējošana uz Mac OS X:

Uz Mac OS X versijām, sākot 2016. gadu uz turpmāk, Macros parasti ir atspējots pēc noklusējuma, tāpēc jums nav jāuztraucas par tā izslēgšanu. Tomēr jūs varat pārbaudīt, vai viss ir kārtībā, veicot šādus soļus:

 1. Atveriet Microsoft Office dokumentu uz sava Mac;
 2. Noklikšķiniet uz the title of the application (Word piemērā), ko jūs redzēsiet izvēlņu joslā augšā blakus Apple ikonai. Kad parādās nolaižamā izvēlne, ejiet uz Preferences;Disable Macros on Mac OS X. Step 1
 3. Kad parādās jauns logs, ejiet uz Personal Settings un atlasiet Security & Privacy;Disable Macros on Mac OS X. Step 2
 4. Jaunajā logā pārliecinieties, ka ir pārbaudīta izvēles rūtiņa blakus Warn before opening a file that contains macros;Disable Macros on Mac OS X. Step 3

Cerams, ka šie norādījumi palīdzēs jums pievienot šo ļoti nepieciešamo papildu aizsargslāni savai ierīcei un samazināt izspiedējvīrusa iefiltrēšanas risku.

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Aizrautīga pētniece interneta jautājumos

Gabriela E. Hall ir aizrautīga ļaundabīgo programmu pētniece, kura gandrīz desmit gadus strādājusi viruss.lv.

Sazināties ar Gabriel E. Hall
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt