Noņem Arena vīrusu (Noņemšānas gids) - Oct 2017 atjaunināšana

Arena vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir Arena izspiedējvīruss?

Arena ļaunprogrammatūra atkal parādās jaunā formā

Arena izspiedējvīrusa ziņa FILES ENCRYPTED.txt

Arena izspiedējvīruss darbojas kā jauns ļaunprātīgs failus šifrējošs vīruss. Tā tehniskās detaļas aizved tieši pie Dharma izspiedējvīrusa kategorijas. Pēc iefiltrēšanās upura datorā tas kodē visus failus ar militārās nozīmes šifru un apzīmē katru failu ar .id-[ID][email protected]].arena faila paplašinājumu. Tiklīdz vīruss pabeidz skenēt sistēmu un kompromitēt datus, tas izveido FILES ENCRYPTED.txt dokumentu.

Augstāk minētais dokuments pazīstams kā “izpirkuma paziņojums”. Šo failu veido izspiedējtipa vīrusi, lai informētu upurus par datu šifrēšanu un piedāvātu vienīgi vienu datu atšifrēšanas iespēju – izpirkuma samaksu.

Arena vīrusa autori acīmredzami grib, lai upuri nopērk bitkoinus un pārskaita tos uz bitkoinu maku adresēm. Pilns izpirkuma paziņojuma teksts dots zemāk:

all your data has been locked us
You want to return?
write email [email protected]

Krāpnieki apsola nodrošināt atšifrēšanas atslēgu un rīkus tās izmantošanai tiklīdz maksājums nonāk bitkoinu makā. Diemžēl Zondervirus.nl grupa saka, ka noziedzniekiem nevar uzticēties un pēc izpirkuma samaksas jūs varat tikt atstāti ar šifrētiem arena failiem bez iespējas tos atšifrēt.

Tā vietā, lai maksātu izpirkumu, koncentrējieties uz Arena ļaunprogrammatūras noņemšanu. Mēs stingri iesakām izmantot pretļaunatūru rīkus, lai veiktu šo uzdevumu, jot as ir vieglākais un drošākais veids, lai likvidētu izpiedējvīrusu.

Izspiedējvīrusa noņemšana ir sarežģīta, ko spēj veikt vienīgi zinoši IT speciālisti un ļaunprogrammatūru analītiķi, tāpēc jums nevajadzētu censties pašiem noņemt Arena failu paplašinājumu vīrusus.

Pretējā gadījumā šādi centieni var radīt pat vairāk bojājumu jūsu datoram vai pārvērst jūsu datus nederīgos vietu aizņemošos atkritumos. Lai noņemtu vīrusu, sagatavojiet savu datoru, to atsāknējot Safe Mode/Drošajā režīmā ar Networking/tīklošanu (skat. zemāk dotos norādījumus) un izmantojiet programmatūru, piemēram, FortectIntego vai Malwarebytes, lai identificētu un likvidētu draudu.

Arena izspiedējvīrussArena izspiedējvīruss ir kaitniecīga pārlūkprogramma, kas šifrē datorā esošos datus tā, lai kibernoziedzinieki varētu no upura pieprasīt izpirkuma maksu apmaiņā pret datu atjaunošanu (atšifrēšanas atslēgu).

CryptoMix Arena ļaunprogramma savijas ar Crysis vīrusu saimi

Jaunā akadēmiskā gada sākums, domājams, nāca ar jauniem iedvesmas avotiem arī ļaunprogrammatūru izstrādātājiem. Interesanti, ka šoreiz divu pazīstamu ļaundabīgo programmu saimju – Crysis / Dharma un CryptoMix – izstrādātāji IT pētniekiem sagādāja diezgan lielu mīklu.

Tie ieviesa divas jaunākās versijas saviem sākotnējiem vīrusiem. Tomēr abas no tām pievieno .arena failu paplašinājumu. Tomēr, neskatoties uz šo funkciju, ir iespējams atrast arī atšķirību. Crysis variants pievienos .id- [id]. [Email] .arena veida pielikumu. CryptoMix versija pārdēvē failu ar heksadecimālo virkni, kas satur .arena paplašinājumu.

Atšķiras arī kontaktinformācija. Crysis variants norāda [email protected] un [email protected] e-pasta adreses kontaktinformācijai, bet CryptoMix Arena piedāvā [email protected]. Turklāt jaunākā versija ir arī daudz apgrūtinošāka nekā iepriekšējie izdevumi. Tā ir ieprogrammēta dzēst sējumu ēnkopijas.

Bez lietotāja interfeisa Crysis variants arī izveido FILES ENCRYPTED.txt failu ar īsu piezīmi, lai sazinātos ar noziedznieku. Konkurējošajā versijā tiek izmantots _HELP_INSTRUCTION.TXT failu, lai izvadītu izpirkuma pieprasījuma ziņojumu. Šobrīd abām versijām nav pieejama atšifrēšana. Jūs varat atjaunot datus, izmantojot rezerves kopijas . Neatkarīgi no tā, vai esat inficēts ar Dharma variantu vai CryptoMix Arena, noņemiet vīrusu un tikai tad pārejiet pie datu atjaunošanas procedūras.

Dharma variantu pārnešanas īpatnības

Ir zināms, ka bēdīgi slavenā izspiedējvīrusu saime tiek izplatīta ar ļaunprātīgiem e-pastiem, kuri piegādā viltus ziņojumus ar tiem pievienotiem failiem. Tiklīdz upuris atver inficēto failu Dharma iesakņojas datorsistēmā un sabojā upura failus, izmantojot sarežģītu šifrēšanu.

Diemžēl šo procedūru var mainīt tikai ar atšifrēšanas atslēgu. Bez atšifrēšanas atslēgas nav iespēju atkopt failus.

Jums nevajadzētu vainot kiberdrošības ekspertus par to, ka nav izveidots atšifrēšanas rīks – šifrēšana ir ārkārtīgi droša failu aizsardzība, tāpēc nav brīnums, kāpēc to izmanto, lai saglabātu slepenus militāras nozīmes noslēpumus. Parasti tas, kurš šifrē failus, ir vienīgais, kas zina, kā tos atšifrēt.

Tomēr Dharma varianti, piemēram, Arena izspiedējvīruss var iekļūt jūsu sistēmā kopā ar nelegālām lejupielādēm, piemēram, programmatūras krekiem vai izmantojot komplektus, kas ievietoti kompromitētajās vietnēs.

Lai aizsargātu datoru, izmantojiet pretvīrusu programmatūru, izveidojiet dublējumkopijas un neaizmirstiet laikus saņemt šos programmatūras atjauninājumus. Jums nevajadzētu nokavēt Windows atjauninājumus neatkarīgi no tā, cik kaitinoši tie varētu jums šķist.

Arena izspiedējvīrusa noņemšana

Mēs esam sagatavojuši ceļvedi, kā droši noņemt Arena vīrusu. Pirmais, kas jums jādara, ir jāizvēlas programmatūra, kuru izmantosiet vīrusu noņemšanai. Ja datorā jau ir instalēta drošības programmatūra, restartējiet datoru drošajā režīmā, izmantojot tīklošanu, instalējiet savas antivīrusu vai pretļaunatūras rīka atjauninājumus un ļaujiet tam rūpīgi skenēt datorsistēmu.

ja jums vēl nav drošības programmatūras, jūs varat to lejupielādēt no interneta pēc datora atsāknēšanas drošajā režīmā. Arena izspiedējvīrusa noņemšanai izmantojiet uzticamu programmatūru.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.

Manuālā Arena vīrusu dzēšanas instrukcija

Noņem Arena lietojot Safe Mode with Networking

Noņemiet Arena izspiedējvīrusu – Izmantojiet drošības ekspertu sniegtos padomus.

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Safe Mode with Networking no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Networking iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Networking'
 • 2 solis: Noņem Arena

  Pieslēdzies Jūsu inficētajam lietotājam un atveriet meklētāju. Lejupielādējiet FortectIntego vai jebkuru citu pretvīrusu programmu. Atjauniniet to pirms pilnas sistēmas skenēšanas un noņemiet visus ļāunprātīgos failus, kas saistīti ar izpirkumu pieprasošo programmu un pabeidziet Arena noņemšanu.

Ja izpirkumu pieprasoša programma bloķē Safe Mode with Networking, pamēģiniet nākošo metodi.

Noņem Arena lietojot System Restore

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Command Prompt no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Command Prompt iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • 2 solis: Atjaunojiet rūpnīcas iestatījumus
  1. Kad parādās Command Prompt, ievadietcd restore un noklikšķiniet uz Enter. Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  2. Tad ierakstiet Enter un vēlreiz nospiediet Enter . Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  3. Kad parādās jauns logs, klikškini uz Next un izvēlieties atjaunošanas laiku pirms inficēšanas ar Arena. Pēc tam klišķiniet uz Next. Kad parādās 'System Restore' logs, uzvēlieties 'Next' Izvēlieties atjaunošanas laiku un klikšķini uz 'Next'
  4. Tagad klikškini uz Yes, lai sāktu sistēmas atjaunošanu. Klikškini uz 'Yes' un sāc sistēmas atjaunošanu
  Pēc sistēmas atjaunošanas pēc iepriekšējā datuma, lejuplādes un skenēšanas ar FortectIntego pārliecinies, ka Arena izdzēšana tika pabeigta veiksmīgi.

Papildus informācija: Atjauno savus datus

Iepriekš izklāstītie padomi ir paredzēti tam, lai palīdzētu tev noņemt Arena no tava datora. Lai atjaunotu šifrētos failus, mēs rekomendējam sekot viruss.lv drošības ekspertu sagatavotajai instrukcijai.

Ja tavi faili tika šifrēti ar Arena, tu vari izmantot dažādus veidus ,lai tos atjaunotu:

Vēl nav pieejami rīki, lai atšifrētu .arena faila paplašinājuma failus

Visbeidzot, JUms vajadzētu padomāt par aizsardzību pret šifrēšanas-izpirkumu pieprasošām programmām. Lai pasargātu Jūsu datoru no Arena un citām kaitīgām programmām, izmantojiet pretvīrusa programmas kā FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Aizrautīga pētniece interneta jautājumos

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Gabriel E. Hall
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās