Noņem CrySiS vīrusu (Noņemšanas instrukcijas) - 2017 atjaunināšana

CrySiS vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir CrySiS izspiedējvīruss?

Kādus bojājumus var radīt CrySiS?

Runājot par IT sfēru, šī gada sākums iezīmējās ar vairākiem nozīmīgiem kiberdraudiem, kuri joprojām brīvi klejo. Viens no tiem ir CrySiS vīruss. Līdzīgi citām ļaunprogrammatūrām, kuras pieder izspiedējvīrusu kategorijai, tas spēj nošifrēt jūsu failus un atstāt jūs bez fotogrāfijām, mūzikas failiem, darba dokumentiem un līdzīgiem datiem. Ja jūs izmisīgi vēlaties atšifrēt CrySis vīrusu, kibernoziedznieki piedāvā īpašu dekodēšanas programmatūru. Protams, tā ir maksas programma, kura nedod jums garantiju, ka tā palīdzēs jums atšifrēt jūsu bloķētos failus. Jebkurā gadījumā atmetiet domu maksāt hakeriem jebkādu naudu, jo jūs tikai iedrošināsiet tos turpināt savus noziegumus. Tā vietā jums par prioritāti jāizvēlas CrySiS noņemšanu.

Pēc tam, kad šis izspiedējvīruss parādījās gandrīz pirms pusgada, tas ir strauji izplatījies datoros visā pasaulē. Zināms, ka apdraudējums koncentrējas uz dažādiem failiem. Tas spēj kodēt dokumentus, mēdijus, izklājlapas, PDF, u.tml. Pēc tam tas marķē katru failu, izmanot tā formātu uz [email protected] un [email protected]. Šie paplašinājumi –.CrySis, .locked, .kraken, .darkness, .nochance, .oshit – arī signalizē, ka jūsu dators ir inficēts ar izspiedējvīrusu. Vīruss izmanto AES un RSA algoritmus, lai kodētu datus. Tādejādi informācijas atšifrēšana kļūst par vēl lielāku problēmu. Šie šifrēšanas algoritmi ietver publiskās un privātās atslēgas. Tā kā tās ir matemātiski saistītas, vienīgais veids kā atkodēt failus, kuri ir bloķēti ar publisko atslēgu, ir iegūt privāto atslēgu.

An image of CrySiS ransomware virus ransom note

Tiklīdz vīruss beidz failu šifrēšanu, tas pieprasa samaksāt ievērojamu naudas summu par privāto atslēgu. Parasti upuri tik ļoti vēlas atbloķēt savus failus, ka tie izlemj maksāt izpirkumu par šo atslēgu. Kā mēs jau minējām, jums vajadzētu apsvērt veidu, kā noņemt CrySiS, nevis domāt par transakcijas veikšanu. Šeit ir izpirkuma paziņojuma piemērs:

Attention! Your computer was attacked by virus-encoder.
All your files are encrypted cryptographically strong, without the original key the recovery is impossible! To get the decoder and the original key, you need to write us at the email: [email protected] with subject “encryption” stating your id.
Do not waste your and our time on empty threats. Responses to letters only appropriate people are not adequate to ignore. P.S. only in case you do not receive a response from the first email address within 48 hours, please use this alternative email [email protected].

Saskaņā ar dažu skarto lietotāju ziņojumiem nepieciešamais naudas daudzums variē starp $100 līdz 400 vai 700 USD. Kad jūs redzat šādu ziņojumu savā datorā, nesteidzieties izpildīt tā prasības. Ja jums ir paveicies izvairīties no vīrusa, tas nenozīmē, ka tas dos jums imunitāti pret draudiem nākotnē. Pēc vīrusa pilnīgas noņemšanas apsveriet savu visvērtīgāko datu dublēšanu.

Aktualizēts 2016. gada septembrī: parādās jaunas CrySiS izplatīšanas metodes

Parādījusies jauna metode, ko izmanto CrySiS izspiedējvīruss, lai iefiltrētos datoros. Pašlaik tiek runāts, ka tā skar vienīgi Austrālijā un Jaunzēlandē esošos datorus, bet mēs tikpat labi varam sagaidīt, ka šī metode izplatīsies pārējā pasaulē. Kas tieši ir mainījies? Tagad vīruss izmanto attālinātās darbvirsmas protokolu/ Remote Desktop Protocol (RDP), lai iefiltrētos datoros iepriekš praktizētās izplatīšanas vietā, izmantojot mēstules un maldinošus programmatūru atjauninājumus. Tas nozīmē, ka, lai inficētu sistēmu vīrusam tagad vajadzētu meklēt internetā neaizsargātus RDP kanālus un pieslēgties tiem. Datora administratora paroli, kas nepieciešama, lai to darītu, iespējams iegūt ar ļaunprātīgiem pārlases uzbrukumiem un atrodot plaisu sistēmā. Īpaši uztraucošs ir tas, ka pēc tam, kad gūta piekļuve attālinātās darbvirsmas protokolam kibernoziedznieki var instalēt CrySiS ne tikai uzlauztajā datorā, bet arī citās ierīcēs, kas pieslēgtas ar to pašu tīklu (printeros, maršrutētājos, NAS- tīkla piekļuves serveros, u. tml.), vai pat pārlasīt savu ceļu tuvumā esošajos datoros. Tomēr šī metode nav bezprecedenta. To izmantoja DMA Locker, Apocalypse un vairāki citi izspiedējvīrusi, un ir izrādījusies veiksmīga. Nepārtraukti attīstošies vīrusi ir vēl viens atgādinājums par to, cik svarīgi būt pasargātam. Nekad nav par vēlu, lai nodrošinātu, ka jūsu tīkls un ierīces ir pienācīgi aprīkotas un gatavas izturēt ļaunprogrammatūru uzbrukumus.

Vai ir veids kā izvairīties no šī izspiedējvīrusa?

CrySiS ļaunprogrammatūra inficē sistēmas ar viltu. Parasti tā iefiltrējas tajās ar e-pasta pielikumiem. Tiklīdz vīruss ir sistēmā, tas nekavējoties sāk to skenēt attiecībā uz iepriekš noteiktiem failiem, kuri tad tiek šifrēti ar RSA un AES-128 šifru. Pēc šifrēšanas, faili kļūst nepieejami. Diemžēl upuri vīrusu ievēro pārāk vēlu, kad tas jau ir izplatījis savu ļaunprātīgo tīklu jūsu operētājsistēmā. CrySiS nomet datorā Help_Decrypt_FILES.bmp, Help_Decrypt_FILES.html, Help_Decrypt_FILES.txt failus, kuros kibernoziedznieki sniedz informāciju par datu atgūšanas procesu.

Vienmēr ir vieglāk novērst CrySiS izspiedējvīrusa uzbrukumu, nekā likvidēt tā sekas pēc tam, kad tas posta jūsu operētājsistēmu. Drošības eksperti iesaka stiprināt datora drošību, apvienojot pretvīrusu un pretspiegošanas programmas, piemēram, FortectIntego. Pirmais un galvenais -ir ļoti svarīgi iegādāties drošu pretvīrusu programmatūru un pārliecināties, ka tā sargā jūs visu laiku. Otrkārt, var būt ļoti noderīgs arī stiprs ugunsmūris, lai apturētu kibernoziedzniekus no jūsu tīkla uzlaušanas. Saistībā ar šo jums nevajadzētu aizmirst savlaicīgi veikt sistēmas atjaunināšanu un instalēšanu. Visbeidzot, jums vajadzētu pašiem kļūt piesardzīgiem attiecībā uz drošību. Izvairieties apmeklēt nezināmas un neuzticamas failu koplietošanas tīmekļa vietnes. Dažos gadījumos CrySiS vīruss var parādīties datorā pēc tam, kad jūs esat instalējis uzlauztu spēli vai sērfojis pa lielā mērā nedrošu domēnu. Pie tam atturieties no nezināmu programmatūru lejupielādēšanas savā datorā. Vienmēr pārbaudiet programmatūras atjauninājumus oficiālajās tīmekļa vietnēs nevis lejupielādējiet tos no nejaušām tīmekļa vietnēm.

Kā es varu efektīvi noņemt CrySiS?

Neatkarīgi no tā, vai jums jau ir pieredze kiberdraudu likvidēšanā vai nē CrySiS vīruss būtu jāņem nopietni. Ir zināms, ka izspiedējvīrusi traucē pretvīrusus rīkiem. Citiem vārdiem pretvīrusu lietotne var nedarboties pareizi. Rezultātā var parādīties šķēršļi, kuri kavē veiksmīgu CrySiS noņemšanu. Mūsu speciālistu grupa ir sagatavojusi norādījumus, kuri var jums palīdzēt savaldīt vīrusu un uzsākt pilnu sistēmas skenēšanu. Bet pirms skenēšanas veikšanas pārliecinieties, ka jūsu pretvīrusu un ļaunprogrammatūru noņemšanas utilītas ir atjauninātas ar jaunāko versiju. Pretējā gadījumā programmatūra var nebūt spējīga noteikt un noņemt CrySiS no jūsu sistēmas un vīruss turpinās plosīties jūsu datorā.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.

Manuālā CrySiS vīrusu dzēšanas instrukcija

Noņem CrySiS lietojot Safe Mode with Networking

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Safe Mode with Networking no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Networking iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Networking'
 • 2 solis: Noņem CrySiS

  Pieslēdzies Jūsu inficētajam lietotājam un atveriet meklētāju. Lejupielādējiet FortectIntego vai jebkuru citu pretvīrusu programmu. Atjauniniet to pirms pilnas sistēmas skenēšanas un noņemiet visus ļāunprātīgos failus, kas saistīti ar izpirkumu pieprasošo programmu un pabeidziet CrySiS noņemšanu.

Ja izpirkumu pieprasoša programma bloķē Safe Mode with Networking, pamēģiniet nākošo metodi.

Noņem CrySiS lietojot System Restore

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Command Prompt no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Command Prompt iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • 2 solis: Atjaunojiet rūpnīcas iestatījumus
  1. Kad parādās Command Prompt, ievadietcd restore un noklikšķiniet uz Enter. Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  2. Tad ierakstiet Enter un vēlreiz nospiediet Enter . Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  3. Kad parādās jauns logs, klikškini uz Next un izvēlieties atjaunošanas laiku pirms inficēšanas ar CrySiS. Pēc tam klišķiniet uz Next. Kad parādās 'System Restore' logs, uzvēlieties 'Next' Izvēlieties atjaunošanas laiku un klikšķini uz 'Next'
  4. Tagad klikškini uz Yes, lai sāktu sistēmas atjaunošanu. Klikškini uz 'Yes' un sāc sistēmas atjaunošanu
  Pēc sistēmas atjaunošanas pēc iepriekšējā datuma, lejuplādes un skenēšanas ar FortectIntego pārliecinies, ka CrySiS izdzēšana tika pabeigta veiksmīgi.

Papildus informācija: Atjauno savus datus

Iepriekš izklāstītie padomi ir paredzēti tam, lai palīdzētu tev noņemt CrySiS no tava datora. Lai atjaunotu šifrētos failus, mēs rekomendējam sekot viruss.lv drošības ekspertu sagatavotajai instrukcijai.

Jums kā CrySiS izspiedējvīrusa upurim tiks piedāvāts iegādāties atšifrēšanas rīku, kurš domājams atrisinās visas jūsu problēmas un atkops bloķētos failus. NEDARIET to! Saistoties ar kibernoziedzniekiem jums nav garantijas, ka jūs saņemsiet atšifrēšanas atslēgu vai ka tā būs spējīga atšifrēt bloķētos failus. Jūs labāk noņemiet vīrusu no datora, izmantojot FortectIntego un izmantojiet zemāk sniegtās datu atjaunošanas metodes, lai mēģinātu atgūt vismaz nelielu daļu no jūsu vērtīgajiem failiem.

Ja tavi faili tika šifrēti ar CrySiS, tu vari izmantot dažādus veidus ,lai tos atjaunotu:

Data Recovery Pro/datu atjaunošanas programma

Data Recovery Pro, kā jau liecina šīs programmatūras virsraksts, ir programma, kas paredzēta, lai nodrošinātu lietotājus ar profesionālu datu atjaunošanas pakalpojumu. Lai gan jums nevajadzētu gaidīt pilnīgu sistēmas atjaunošanu, jums nav ko zaudēt. Izmēģiniet Data Recovery Pro , sekojot šādiem norādījumiem: 

 • Lejupielādēt Data Recovery Pro;
 • Seko Data Recovery uzstādīšanas soļiem un instalē programmu savā datorā;
 • Uzsāc programmu un uzsāc datora skenēšanu, lai atrastu CrySiS izspiedējprogrammatūras šifrētos failus;
 • Atjauno tos.

Windows Previous Versions/Windows iepriekšējās versijas datu atgūšanas metode

Windows Previous Versions ir sistēma, ko Windows OS piedāvā lietotājiem, kuri vēlas atgūt dažus izdzēstus failus, bet tā var tikpat labi datu atgūšanai pēc izspiedējvīrusa uzbrukuma. Šī metode ir vienkārša. Īsā pamācība zemāk jums palīdzēt atjaunot Windows Previous Versions. IEVĒROJIET: šī metode darbojas tikai tad, ja ir iespējota System Restore/sistēmas atjaunošanas funkcija. 

 • Atrodi šifrēto failu, kuru tev vajag atjaunot un uzspied uz to labu klikšķi;
 • Atzīmē “Properties” un spied uz “Previous versions” cilni;
 • Šeit atzīmē visas pieejamās faila kopijas “Folder versions”. Tev jāizvēlās versija, kuru vēlies atjaunot un jāuzspiež un noklikšķiniet “Restore”.

ShadowExplorer datu atjaunošanas metode

Trešā datu atjaunošanas metode izmanto ShadowExplorer programmatūru un dod izspiedējvīrusa upuriem iespēju atgūt dažus no to datiem, izmantojot Volume Shadow Copies/sējuma ēnkopijas, protams, ja vīruss nav tās izdzēsis no datora sistēmas inficēšanas laikā. Lai pārbaudītu, vai datu atjaunošana ir iespējams, veiciet šādus soļus:

 • Lejuplādē Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Seko Shadow Explorer Setup Wizard un instalē šo lietotni savā datorā;
 • Uzsāc programmu un izvēlies nolaižāmo izvēlni augšējā kreisajā stūrī , lai atzīmētu disku ar šifrētājiem failiem. Pārbāudi mapes diskā;
 • Labais klikšķis uz mapi, kuru vēlies atjaunot un atzīmē “Export”. Tu vari arī izvēlēties, kur vēlies to uzglabāt.

Visbeidzot, JUms vajadzētu padomāt par aizsardzību pret šifrēšanas-izpirkumu pieprasošām programmām. Lai pasargātu Jūsu datoru no CrySiS un citām kaitīgām programmām, izmantojiet pretvīrusa programmas kā FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes

Julie Splinters
Julie Splinters - Izspiedējvīrusu noņemšanas eksperte

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Julie Splinters
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās