Noņem Cerber 4.1.1 vīrusu (Noņemšānas gids) - atjaunināts Dec 2016

Cerber 4.1.1 vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir Cerber 4.1.1 ransomware virus?

Cerber 4.1.1 izspiedējvīruss uzbrūk lietotājiem. Kas par to ir zināms?

Cerber 4.1.1 izspiedējvīruss parādījās vienlaikus ar Cerber 4.1.0 izspiedējvīrusu. Abi šie vīrusi pieder bēdīgi slavenajai ļaunprogrammatūru saimei, ko sauc par Cerber vīrusu, kurš jau ir bijis vairākkārtīgi atjaunināts. Šī izspiedējvīrusu grupa joprojām ir virsotnē, tāpēc jums jābūt ļoti uzmanīgiem, ja jūs vēlaties no tā izvairīties. Kādas jaunas īpašības uzrāda jaunākais – Cerber 4.1.1 vīruss? Šķiet, ka galvenais, kas ir mainījies, ir pieskaņota tapete uz upura darbvirsmas, kas informē par specifisku failu šifrēšanu un nepieciešamību iegādāties īpašu atšifrētāju šai versijai. Iepriekšējās vīrusa versijas varēja atpazīt pēc faila paplašinājuma, kas pievienots šifrētajiem datiem – tie izmanto .cerber, .cerber2 un .cerber3 paplašinājumus. Ja jūs atrodat tos blakus savam failam, obligāti noņemiet Cerber 4.1.1 vīrusu vai līdzīgu izspiedējvīrusu versiju no sava datora. Jūs to varat izdarīt ar jaunāko pretļaunatūras programmu, piemēram, FortectIntego.

Kā mēs jau minējām iepriekš, Cerber 4.1.1 izspiedējvīruss ir bēdīgi slavenā kriptovīrusa-izspiedēja jaunākā versija un darbojas absolūti klusi. Tiklīdz palaists, tas sāk rakties uz mērķa failiem, sākot ar dziļākajām sistēmas direktorijām. Tādā veidā lietotājs nevar ievērot neko aizdomīgu, jo vienīgā lieta, kas var lietotā radīt aizdomas, ir datora lēnāka veiktspēja šifrēšanas laikā. Šī procesa laikā tas veido un pievieno noteiktu faila paplašinājumu pie šifrētajiem failiem – personīgie ieraksti tiek apzīmēti ar unikālu četru simbolu paplašinājumu, piemēram, .dep3. Tiklīdz 4.1.1 versija nošifrē visas mapes, tā beidz ļaunprātīgo procedūru, nošifrējot failus uz darbvirsmas, izmet README.HTA failu (izpirkuma piezīmi) uz darbvirsmas, atskaņo .vbs failu, kas dod skaņu ziņojumu, un izmaina darbvirsmas fonu ar attēlu, kas satur šādu tekstu

Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted by “Cerber ransomware 4.1.1”!
[…]
There is a list of temporary addresses to go on your personal page below:

Vīruss nesniedz daudz informācijas uz jaunās darbvirsmas tapetes, bet atstāj URL, kuri ved uz tā saukto “maksājumu lapu”, kur upuris var apgūt, kā iegādāties bitkoinus jeb bitmonētas un tad pārskaitīt tās noziedznieku bitkoinu makos. Šādi URL un vairāk informācijas par uzbrukumu atrodama failā .hta. Šos URL parasti nav iespējams atvērt caur parastajiem tīmekļa pārlūkiem un tos nepieciešams aktivizēt caur Tor pārlūku. Izpirkuma piezīme sniedz detalizētu informāciju par to, kā atvērt šīs tīmekļa vietnes tā, lai pat nepieredzējuši datoru lietotāji spētu tās atvērt. Katrs no šiem URL ved uz lapu, kas satur Cerber Decryptor. Tāpat kā iepriekšējās šī izspiedējvīrusa versijas, 4.1.1 versija prasa izvēlēties valodu, tad izpildīt īsu apstiprinājuma, ka jūs esat cilvēks, uzdevumu, un tikai tad tas atklāj informāciju par to kā iegādāties atšifrētāju. Pārsteidzoši, bet izrādās, ka Cerber izspiedējvīrusa versija 4.1.1 prasa zemāku izpirkumu, nekā tā priekšgājēji. Tā prasa samaksāt 0.1188 bitkoinus (≈ $84) 5 dienu laikā no uzbrukuma vai 0.2376 bitkoini (≈ $169) pēc 5 dienām.

Nav noslēpums, ka Cerber izceļas starp pārējiem izspiedējvīrusu projektiem, jo tas ir precīzi programmēts un paredzēts, lai pārliecinātu upuri samaksāt. Izpirkuma samaksas tīmekļa vietnei sadaļas, piemēram, “BUJ”, “Atbalsts” un arī “1 faila atšifrēšana BEZ MAKSAS”, kur upuri var augšupielādēt vienu šifrētu failu, lai pārbaudītu atšifrēšanu un saprastu, ka tas patiešām pastāv un darbojas. Ja jūsu dators ir inficēts ar šo ļaunprātīgo izspiedējvīrusu, mēs iesakām jums nemaksāt izpirkumu, lai gan jūsu ziņā ir maksāt vai nē. Lūdzu, atcerieties, ka kibernoziedznieki turpina radīt jaunus vīrusus tik ilgi, kamēr upuris piekrīt maksāt izpirkumu – neuzkuriet viņu motivāciju, izpildot viņu rīkojumus. Ja jūs joprojām vēlaties samaksāt, jums jāzina, ka tikai20 procenti upuri, kuri samaksājuši par atšifrēšanas pakalpojumu, saņēma kodu, kas viņiem bija vajadzīgs. Infekcijas gadījumā vispirms obligāti noņemiet Cerber 4.1.1. Tad parūpējieties par saviem failiem, izmantojot datu atgūšanas soļus, kas norādīti zemāk.

Kā šis ļaunprātīgais vīruss iekļūst upura datorā?

Saskaņā ar jaunāko informāciju Cerber tiek piegādāts ar pseido-Darkleech akciju, kas uzbrūk WordPress tīmekļa vietnēm. Ja upuris ieiet apdraudētajā tīmekļa vietnē, tas tiek pārsūtīts uz vietni, kas satur RIG mūķu kopu. Mūķu kopa ekspluatē ievainojamības upura datorā (pārbauda novecojušās programmas un ļaunprātīgi izmanto drošības nepilnības), un pēc tam klusi instalē ļaunprātīgu programmatūru lietotāja datorā. Uzbrukums ir labi organizēts, un var būt pilnīgi nesaprotams datorlietotājiem, kuri nepārzina viltības, kādas izmanto sekmīgi ļaunprogrammatūru radītāji. Tomēr šī izspiedējvīrusa autori izmanto arī senu, bet ļoti efektīvu metodi, lai inficētu datorus – tie nosūta mānīgus e-pastus, kuri satur kaitīgus pielikumus. Tiklīdz upuris atver šādu pielikumu, ļaunprātīgais fails lejupielādē ļaunprogrammatūru un sāk kodēšanas procedūru. Lūdzu, turieties pa gabalu no neskaidriem e-pastiem un neļaujiet jūsu ziņkārībai ņemt virsroku – neatveriet tādu šaubīgu e-pastu, kas apgalvo, ka jums ir nepieciešams pieņemt maksājumu 500 $, kas it kā tika jums nesen nosūtīts ar Paypal, un izvairieties no šaubīgiem rēķiniem, dokumentiem un citiem aizdomīgiem failiem, kurus nezināmi cilvēki jums sūta pa e-pastu. Ja jums liekas, ka šādas vēstules autors mudina jūs atvērt e-pasta pielikumus, labāk nedariet to!

Cerber 4.1.1 noņemšanas procedūra

Cerber 4.1.1 vīruss ir jauns izspiedējvīruss un to iespējams izņemt vienīgi ar atjauninātu pretvīrusu vai pretļaunatūras programmu. Šai procedūrai obligāti izmantojiet atbilstošu un jaudīgu ļaunatūras programmu, jo ļaunprātīgo elementu atstāšana sistēmā var sabojāt jūsu failus, neatstājot jums iespēju tos atjaunot. Bez tam automātiska Cerber 4.1.1 no’ņemšana garantē pilnu šīs ļaunprogrammatūras noņemšanu tā, ka tā pēc tam neparādīsies jūsu datorā. Visbeidzot, mēs gribētu piebilst, lai jūs nemēģinātu noņemt Cerber 4.1.1 izspiedējvīrusu manuāli, jo šo uzdevumu var uzskatīt par opciju tikai tad, ja varat sevi saukt par tehniski erudītu. Ar šo vīrusu šifrētos failus iespējams atjaunot no rezerves kopijām, bet, ja jums tādu nav, visticamāk, iespēju atjaunot šifrētos nav. Tomēr mēs iesakām jums izmēģināt zemāk dotās datu atjaunošanas iespējas.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.

Manuālā Cerber 4.1.1 vīrusu dzēšanas instrukcija

Noņem Cerber 4.1.1 lietojot Safe Mode with Networking

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Safe Mode with Networking no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Networking iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Networking'
 • 2 solis: Noņem Cerber 4.1.1

  Pieslēdzies Jūsu inficētajam lietotājam un atveriet meklētāju. Lejupielādējiet FortectIntego vai jebkuru citu pretvīrusu programmu. Atjauniniet to pirms pilnas sistēmas skenēšanas un noņemiet visus ļāunprātīgos failus, kas saistīti ar izpirkumu pieprasošo programmu un pabeidziet Cerber 4.1.1 noņemšanu.

Ja izpirkumu pieprasoša programma bloķē Safe Mode with Networking, pamēģiniet nākošo metodi.

Noņem Cerber 4.1.1 lietojot System Restore

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Command Prompt no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Command Prompt iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • 2 solis: Atjaunojiet rūpnīcas iestatījumus
  1. Kad parādās Command Prompt, ievadietcd restore un noklikšķiniet uz Enter. Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  2. Tad ierakstiet Enter un vēlreiz nospiediet Enter . Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  3. Kad parādās jauns logs, klikškini uz Next un izvēlieties atjaunošanas laiku pirms inficēšanas ar Cerber 4.1.1. Pēc tam klišķiniet uz Next. Kad parādās 'System Restore' logs, uzvēlieties 'Next' Izvēlieties atjaunošanas laiku un klikšķini uz 'Next'
  4. Tagad klikškini uz Yes, lai sāktu sistēmas atjaunošanu. Klikškini uz 'Yes' un sāc sistēmas atjaunošanu
  Pēc sistēmas atjaunošanas pēc iepriekšējā datuma, lejuplādes un skenēšanas ar FortectIntego pārliecinies, ka Cerber 4.1.1 izdzēšana tika pabeigta veiksmīgi.

Papildus informācija: Atjauno savus datus

Iepriekš izklāstītie padomi ir paredzēti tam, lai palīdzētu tev noņemt Cerber 4.1.1 no tava datora. Lai atjaunotu šifrētos failus, mēs rekomendējam sekot viruss.lv drošības ekspertu sagatavotajai instrukcijai.

 Ja jūsu dators ir cietis no Cerber v.4.1.1, jūs varētu sākt domāt maksāt izpirkumu vai nē. Pirmkārt, maksāšana motivē kibernoziedzniekus turpināt attīstīt izspiedējvīrusu projektus. Otrkārt, jūs varat zaudēt naudu un nesaņemt paskaidrojumus, jo nav veidā, kā jūs varat piespiest noziedzniekus jums palīdzēt. Tāpēc divreiz padomājiet pirms bitkoinu pirkšanas.

Ja tavi faili tika šifrēti ar Cerber 4.1.1, tu vari izmantot dažādus veidus ,lai tos atjaunotu:

Izmēģiniet Data Recovery Pro

Ļaunatūru pētnieki joprojām strādā pie Cerber 4.1.1. atšifrēšanas rīka – šis izspiedējvīruss ir ārkārtīgi grūti uzlaužams un sarežģīti ir uzzināt arī tā galveno atslēgu. Tāpēc mēs iesakām izveidot šifrēto datu kopijas, lai izveidotu neskarto datu dublējumus, un tad izmēģināt šo metodi. Neaizmirstiet vispirms noņemt Cerber 4.1.1!

 • Lejupielādēt Data Recovery Pro;
 • Seko Data Recovery uzstādīšanas soļiem un instalē programmu savā datorā;
 • Uzsāc programmu un uzsāc datora skenēšanu, lai atrastu Cerber 4.1.1 izspiedējprogrammatūras šifrētos failus;
 • Atjauno tos.

Visbeidzot, JUms vajadzētu padomāt par aizsardzību pret šifrēšanas-izpirkumu pieprasošām programmām. Lai pasargātu Jūsu datoru no Cerber 4.1.1 un citām kaitīgām programmām, izmantojiet pretvīrusa programmas kā FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Olivia Morelli
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās