Noņem Gmail vīrusu (Vīrusa noņemšanas instrukcijas) - Bezmaksas gids

Gmail vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir Gmail vīruss?

Kas jāzina par Gmail vīrusu?

Gmail vīruss

Gmail vīruss ir termins ar plašu nozīmi. Tas aptver dažāda Gmail afēras, pikšķerēšanas uzbrukumus, viltojumus un acīmredzamas ļaunprogrammatūras, kas uzlauž lietotāja kontus. Tomēr vispopulārākā šī termina nozīme ir vīruss, kas parādās e-pasta pielikuma veidā un kompromitē Gmail lietotāju datorus.

Gmail ir pazīstamas arī kā Google Mail un ir viens no vislabākajiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem ar vairāk kā 1 miljardu aktīviem ikmēneša lietotājiem. Nav brīnums, kāpēc kibernoziedznieki mērķē uz šo virtuālās saziņas platformu – šeit ir simtiem tūkstošu potenciālo upuru.

Uzlauzēji uzbrūk Google Mail lietotājiem, nosūtot tiem ļaunprātīgus failu pielikumus .ZIP, .JS vai .Word failu formā. Tomēr e-pasta pakalpojumu sniedzējs ir aizliedzis .JS failu pielikumus, neļaujot uzbrucējiem viegli inficēt datorus.

Tas tomēr nekādā veidā nemazināja ļaunprogrammatūras upuru skaitu – uzlauzēji turpināja sūtīt ļaunprogrammatūras citos formātos un pat pārāk neuztraucās par šo jauno ierobežojumu. Tagad tie var vienkārši iepakot .JS failu .ZIP un bez pūlēm apiet šo ierobežojumu.

Krāpnieki var arī uzlauzt jūsu kontu, nosūtot jums viltus Google Docs saites. Jau maijā drošības eksperti ievēroja jaunu pikšķerēšanas uzbrukumu, kura laikā krāpnieki cilvēkiem izsūtīja tūkstošiem viltus ziņojumu, prasot pārbaudīt Google Docs failu.

Klikšķināšana uz saites pāradresēja upuri uz Google drošība slapu. Šī lapa prasīja upurim dot atļauju ļaunprātīgai lietotnei pārvaldīt tā e-pasta kontu. Līdz ar to vīruss izmantoja upura kontu, lai izplatītos uz upura kontaktiem. Šādas un līdzīgas afēras ir plaši izplatītas.

Vēl viena metode, ko izmantoja hakeri, bija piespiešana, un, kas nepārsteidz – efektīva. Uzlauzēji izplatīja maldinošus e-pasta ziņojumus, kuri saturēja viltus Gmail pielikumu. Viltība slēpjas ziņojuma tekstā. E-pasta pielikums izskatās īsts, lai gan tas ir vienkārši labi noformēts un precīzi izvietots attēls ar slēptu URL.

Uzklikšķināšana uz tā aizved upuri uz pikšķerēšanas vietni, kura izskatās kā oficiāla Gmail pieteikšanās lapa. Protams pēc pieteikšanās informācijas ievadīšanas, upura konts tiek uzlauzts.

Gmail vīrusa ekrānšāviņšGmail vīruss ir termins, ko lieto, lai aprakstītu dažāda veida ļaunprogrammatūras un krāpnieciskus uzbrukumus Gmail lietotājiem. Šāds ļaunprātīgais saturs bieži vien tiek nosūtīts viltus pielikuma formā, būdams pievienots šķietami nekaitīgām epasta vēstulēm.

Ir ļoti svarīgi noņemt Gmail vīrusu no jūsu datora, tiklīdz jūs esat to nejauši lejupielādējis no sava e-pasta konta. Ja jums paveicas, jūs varat novērst to, ka tas rada bojājumus jūsu sistēmai vai pārkāpj jūsu privātumu. Veiksmīgai Gmail ļaunprogrammatūras noņemšanai mēs iesakām izmantot FortectIntego programmatūru.

Izvairieties inficēties ar vīrusu no savas e-pasta iesūtnes

Mēs vēlamies sniegt jums dažus galvenos padomus, kā izvairīties no jūsu konta uzlaušanas vai kompromitēšanas. Daži no šiem padomiem palīdzēs jums arī novērst uzbrukumu. Mēs arī iesakām jums izskatīt šos norādījumus kā identificēt e-pastu ar vīrusu.

  • Ja jūs esat šī e-pasta pakalpojuma sniedzēja lietotājs, uzmanieties un neuzticieties aizdomīgiem ziņojumiem, kuri mudina jūs atiestatīt savu Gmail paroli, atjaunināt savu kontu vai veikt kaut ko, kam nepieciešama jūsu pieteikšanās informācijas ievadīšana. Tas ir parastais paņēmiens, ko izmanto krāpnieki, kuri cenšas ievilināt jūs pikšķerēšanas vietnēs ar viltus pieteikšanās formām. Ja jūs šajās tīmekļa vietnēs ievadījāt savus pieteikšanās datus, jūsu konts var nekavējoties tikt kompromitēts.
  • Krāpniekiem ir savas iecienītākās krāpšanas metodes. Parasti tie ir visaktīvākie konkrētu gada notikumu laikā, piemēram, Melnajā piektdienā vai nodokļu deklarāciju iesniegšanas laikā. Tie sastāda pārliecinošus e-pastus, kuri liek upurim atvērt pievienoto failu vai saiti, piedāvājot apskatīt „svarīgus dokumentus/rēķinus/īpašus piedāvājumus/atlaižu kodus.” Diemžēl šie pielikumi/saites ir vienkārši maska, kas slēpj ļaunprātīgu saturu.
  • Vispār galvenais noteikums ir nekad neatvērt un nesaskarties ar e-pastiem, ko sūtījuši nezināmas personas. Jums vienmēr jāpārbauda sūtītāja e-pasta adrese un jānoskaidro, vai tā ir oficiāla, vai nē. Ja nē, nekad neapsveriet pievienoto failu vai saišu atvēršanu. Jums arī nevajadzētu klikšķināt uz ziņojuma teksta!

Bieži uzdotie jautājumi par Gmail ļaunprogrammatūru

Zemāk mēs sniedzam jums uzskaitījumu visparastākajām Gmail ļaunprogrammatūras formām, kuras apgrūtina datorlietotājus. Mēs ievietojām patiesas lietotāja sūdzības par vīrusu. Šīs ir parastākās problēmas, ar kurām cilvēki saskaras. Mēs esam snieguši atbildes uz šiem jautājumiem un ceram, ka tās jums palīdzēs novērst vai pārdzīvot Gmail vīrusa uzbrukumu.

Jautājums: Kāds ir sūtījis e-pastus no manas e-pasta adreses. Mani draugi saka, ka es nosūtīju surogātpastu, lai gan es to nedarīju!
Atbilde: Jūsu situācijā ir divi scenāriji. Jūsu konts var būt kompromitēts, bet, ja jūs nevarat atrast nevienu no ziņojumiem savā nosūtīto ziņojumu mapē, tas var nozīmēt, ka kāds ir viltojis jūsu kontu. Tas nozīmē, ka jūs draugi saņem e-pastus no kāda, kurš vilto sūtītāju un liek jūsu e-pastam izskatīties pēc sūtītāja adreses vai atpakaļadreses. Mēs iesakām jums veikt Gmail drošības pārbaudi, lai nodrošinātu jūsu kontu.

Jautājums: Mans Gmail konts tika uzlauzts, un es tajā vairāk nepierakstos. Kā es varu atkopt savu kontu?
Atbilde: Pirmā lieta, kas jums jādara, ja ir bijis uzlauzts jūsu konts – jānomaina parole. Otrkārt, aizpildiet Google Account Recovery formu.

Padomājiet par veidu, kā jūsu konts tika uzlauzts. Jūs varat būt norādījis savus pieteikšanās datus pikšķerēšanas tīmekļa vietnē, kas izskatījās līdzīga e-pasta pieteikšanās lapai, lai gan ir arī iespējams, ka jūsu datoru uzlauzuši taustiņsitienu reģistrētāji vai datu zagšanas Trojas zirgs, kas nodeva jūsu pieteikšanās datus un paroles uzbrucējiem. Šajā gadījumā veiciet rūpīgu sistēmas pārbaudi, izmantojot pretļaunatūras programmu, piemēram, FortectIntego.

Jautājums: Es atvēru ļaunprātīgu faila pielikumu, ko es atvēru ar Gmail. Rezultātā mans dators tika inficēts ar izspiedējvīrusu. Es esmu vīlies – vai tas nozīmē, ka nedarbojas mans Gmail vīrusa filtri?
Atbilde: Gmail vīrusa filtri ir spēcīgi. Tomēr kibernoziedznieki vienmēr atrod veidu, kā tos apiet – pat, ja tas ir grūti, to ir iespējams izdarīt. Šī iemesla dēļ jūs nekad nevarat justies pilnīgi aizsargāts, pat, ja jūs izmantojat vislabāko e-pasta pakalpojumu pasaulē. Vienmēr esiet uzmanīgs un neiekrītiet uz kibernoziedznieku viltībām.

Gmail vīrusa izplatīšana

Ir vairākas parastās izplatīšanas metodes, kuras kriminālnoziedznieki izmanto, lai ar e-pastiem izplatītu vīrusus. Parasti tie izliekas, ka sūta kādus oficiālus failus, piemēram, čekus, rēķinus, pavēstes, ziņojumus, CV, pārvadājumu informāciju, vai citus dokumentus, kuri vispār nerada aizdomas.

Taču šie dokumenti bieži satur Macros skriptu, kas prasa tikai vienu klikšķi uz taustiņa “Enable content”/iespējot saturu, lai izpildītos. Rezultātā skripts upura datorā lejupielādē ļaunprogrammatūru un automātiski to palaiž.

Krāpniekiem arī patīk sūtīt upuriem ļaunprātīgus URL, lūdzot tos apmeklēt konkrētam mērķim. Tas var izskatīties kā saite, lai atiestatītu jūsu paroli, aplūkotu dokumentu vai nomestuves failu. Protams, uzklikšķināšana uz šādas saites un nonākšana saskarē ar saturu, kas aiz tās slēpjas, ir tas, kas ļauj ļaunprogrammatūrai iefiltrēties jūsu datorā.

Jūs e-pasta var tikt kompromitēts un izmantots, lai izsūtītu surogātpastus, ja jūs izmantojat neaizsargātu datoru, ko viegli var ievainot ļaunprogrammatūru uzbrukumi. Neaizsargātus datorus var viegli inficēt Trojas zirgi, taustiņsitienu reģistrētāji vai citi datu zagšanas vīrusi. Iespējas kompromitēt jūsu datoru palielinās, ja jūs mēģināt lejupielādēt no interneta nelegālu programmatūru. Šādas programmatūru pakotnes ir viens no galvenajiem ļaunprogrammatūru avotiem.

Gmail vīrusa noņemšana no sistēmas

Ja jūs inficējāt savu datoru pēc e-pasta pielikuma atvēršanas, jūs galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk noņemt Gmail vīrusu. Gmail ļaunprogrammatūras noņemšanai mēs stingri iesakām izmantot Safe Mode/drošā režīma ar Networking/tīklošanu un drošas pretļaunatūras programmas kombināciju.

gadījumā, ja jūsu dators nav uzlauzts, bet jūs zaudējāt piekļuvi savam kontam, sazinieties ar e-pasta pakalpojuma sniedzēju un izpildiet tā norādījumus, lai atgūtu savu kontu.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.

Manuālā Gmail vīrusu dzēšanas instrukcija

Noņem Gmail lietojot Safe Mode with Networking

Norādītie soļi palīdzēs jums atbrīvoties no Gmail vīrusa, kurš kompromitējis jūsu datorsistēmu.

  • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Networking
    Windows 7 / Vista / XP
    1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
    2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
    3. Izvēlieties Safe Mode with Networking no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Networking'

    Windows 10 / Windows 8
    1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
    2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
    3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Networking iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Networking'
  • 2 solis: Noņem Gmail

    Pieslēdzies Jūsu inficētajam lietotājam un atveriet meklētāju. Lejupielādējiet FortectIntego vai jebkuru citu pretvīrusu programmu. Atjauniniet to pirms pilnas sistēmas skenēšanas un noņemiet visus ļāunprātīgos failus, kas saistīti ar izpirkumu pieprasošo programmu un pabeidziet Gmail noņemšanu.

Ja izpirkumu pieprasoša programma bloķē Safe Mode with Networking, pamēģiniet nākošo metodi.

Noņem Gmail lietojot System Restore

  • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Command Prompt
    Windows 7 / Vista / XP
    1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
    2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
    3. Izvēlieties Command Prompt no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Command Prompt'

    Windows 10 / Windows 8
    1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
    2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
    3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Command Prompt iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
  • 2 solis: Atjaunojiet rūpnīcas iestatījumus
    1. Kad parādās Command Prompt, ievadietcd restore un noklikšķiniet uz Enter. Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
    2. Tad ierakstiet Enter un vēlreiz nospiediet Enter . Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
    3. Kad parādās jauns logs, klikškini uz Next un izvēlieties atjaunošanas laiku pirms inficēšanas ar Gmail. Pēc tam klišķiniet uz Next. Kad parādās 'System Restore' logs, uzvēlieties 'Next' Izvēlieties atjaunošanas laiku un klikšķini uz 'Next'
    4. Tagad klikškini uz Yes, lai sāktu sistēmas atjaunošanu. Klikškini uz 'Yes' un sāc sistēmas atjaunošanu
    Pēc sistēmas atjaunošanas pēc iepriekšējā datuma, lejuplādes un skenēšanas ar FortectIntego pārliecinies, ka Gmail izdzēšana tika pabeigta veiksmīgi.

Visbeidzot, JUms vajadzētu padomāt par aizsardzību pret šifrēšanas-izpirkumu pieprasošām programmām. Lai pasargātu Jūsu datoru no Gmail un citām kaitīgām programmām, izmantojiet pretvīrusa programmas kā FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Aizrautīga pētniece interneta jautājumos

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Gabriel E. Hall
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās