Kas ir pārlūku pārtvērējs un kā to noņemt

autors: Gabriels E. Hals - - Atjaunināts | Veids: Pārlūku pārtvērējs
12

Pārlūku pārtvērējs ir potenciāli nevēlama programma, parasti tīmekļa pārlūka paplašinājums vai spraudnis, kas rada izmaiņas tīmekļa pārlūka iestatījumos. Tāda programma sāk savu darbību, izmainot sākuma lapu, noklusēto meklētājprogrammu un jauno cilnes lapu. Tiklīdz pārlūku pārtvērējs pabeidz šīs izmaiņas, tas kļūst spējīgs pāradresēt lietotājus uz iepriekš noteiktām tīmekļa vietnēm, kuras cenšas vairot savu popularitāti. Reklamējot vajadzīgās tīmekļa vietnes un palīdzot tām palielināt savu apmeklētāju trafiku, pārlūku pārtvērēju izstrādātāji pelna naudu. Diemžēl nav garantijas, ka visas šīs tīmekļa vietnes ir legālas un nekaitīgas.

Gandrīz katrs no pārlūku pārtvērējiem ir spējīgs ievākt informāciju par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šīs programmas var zināt, kādus meklēšanas terminus jūs izmantojat, kuras vietnes visvairāk apmeklējat, kādus failus augšupielādējat, kādu informāciju jūs ievadāt un līdzīgs datus, kuri uzskatāmi par personīgi neidentificējamu informāciju (Non-PII). Tomēr krāpnieciskās pārlūku pārtvērēju versijas var mēģināt savākt personīgi identificējamu informāciju un atklāt to nesaistītām pusēm. Var teikt, ka visas programmas, kas klasificētas kā pārtvērēji, ir izlaistas komerciālos nolūkos. Ja jūs vēlaties aizsargāt savu privātumu un uzlabot sava datora drošību, noņemiet no sistēmas pārtvērēja tipa programmu.

Ietekme uz sistēmas un datora veiktspēju

Tiklīdz pārlūku pārtvērējs iekļūst sava mērķa sistēmā, tas parasti izraisa šādas darbības:

  • Modifikācijas katrā no tīmekļa pārlūkiem. Ja jūs esat inficēts ar pārlūku pārtvērēju, jūs varat konstatēt nezināmu mājas lapu, noklusētu meklētājprogrammu un jaunu cilnes lapu. Bez tam pārlūku pārtvērēji var arī pievienot par nevēlamas grāmatzīmes vai noņemt ievades jūsu grāmatzīmju sarakstā un piepildīt to ar nezināmām vai pat nevēlamām grāmatzīmēm. Tas uzsāk šīs sistēmas izmaiņas bez lietotāju atļaujas.
  • Pāradresē uz nezināmiem domēniem. Pārlūku pārvērēji tiek izmantoti galvenokārt, lai pāradresētu lietotājus uz iepriekš noteiktām tīmekļa vietnēm un tādā veidā tās reklamētu. Šis rezultāts tiek sasniegts, uzrādot izmainītus meklēšanas rezultātus un reizēm pat bloķējot uzticamas tīmekļa vietnes. Esiet uzmanīgi, jo nav garantijas, ka katra no šīm tīmekļa vietnēm ir nekaitīga, tāpēc pāradresācijas var nopietni samazināt datora drošību.
  • Personīgi neidentificējamas informācijas vākšana. Līdzīgi kā reklāmprogrammatūru tipa programmas, pārlūku pārtvērēji var mēģināt reģistrēt informāciju, kas saistīta ar lietotāja darbībām tīmeklī. Saskaņā ar šo programmu izstrādātājiem, tie galvenokārt vāc datus par lietotāju darbībām tīmeklī: apmeklētās tīmekļa vietnes, tajā pievienoto informāciju, datora IP adresi, tā atrašanās vietu, pārlūka tipu, u.tml. Tomēr krāpnieki var izmantot šādu programmatūru, lai vāktu pieteikšanās datus, kontaktinformāciju un citu konfidenciālu informāciju.
  • Kavēt noņemšanu no sistēmas. Parasti pārlūku pārtvērēji nodrošina atinstalēšanas opciju, lai neļautu tos noņemt no sistēmas. Tie var arī paļauties uz pārlūkprogrammas palīga objektiem, kas var izraisīt to atkārtotu parādīšanos jūsu pārlūkā pēc skartās datorsistēmas atsāknēšanas.
  • Ar sistēmas stabilitāti un veiktspēju saistītu problēmu izraisīšana. Lielais vairums pārlūku pārtvērēju palēnina tīmekļa pārlūku un datora veiktspēju, jo daži no tiem ir slikti izstrādāti. Ja jūs esat inficēts ar šādu pārlūka pārtvērēja versiju, jūs varat arī novērot sava datora nestabilitātes problēmas, kļūdas un vispārīgas veiktspējas problēmas.

Pārlūka pārtvērēja izplatīšanas metodes

Pārlūku pārtvērēja izplatīšanai izmanto četrus galvenos paņēmienus:

Bezmaksas programmatūras, izplatāmprogrammatūras un reklāmatbalstītās programmas. Esiet uzmanīgs, jo ir daudz dažādu lejupielādes pārvaldnieku, video straumēšanas programmu, video ierakstīšanas programmas un līdzīgas brīvprogrammas, kas ir komplektētas ar aizdomīgiem pārlūku pielikumiem vai rīkjoslām. Pat droši produkti var būt iestatīti tā, lai ar viltu liktu lietotājiem mainīt noklusētos pārlūka iestatījumus.

Maldinošas oficiālas tīmekļa vietnes. Jūs varat tikt pārliecināts manuāli lejupielādēt maldinošu programmu, kas uzskatāma par pārlūku pārtvērēju. Lūdzu, vairakkārt pārbaudiet meklētājprogrammas, rīkjoslas, pārlūku pielikumus un paplašinājumus pirms tos instalējiet savā datorā. Jūs vienmēr varat pagūglēt to nosaukumus un paskatīties, ko citi cilvēki par tiem domā.

Reklāmprogrammatūru tipa programmas. Šī potenciāli nevēlamās programmas arī tiek izmantotas, lai izplatītu pārlūku pārtvērējus kā papildu elementus. Pirmkārt, mēs neiesakām lejupielādēt sistēmā reklāmprogrammatūras. Ja arī jūs domājat, ka uzbāzīgas reklāmas nav nekas slikts, jums vajadzētu kontrolēt šādu programmatūru instalēšanu, jo jūs varat viegli instalēt savā datorā pārlūku pārtvērēju.

Viltus uznirstošās reklāmas. Daļa pārlūku pārtvērēju ir izplatīti ar viltus reklāmām, kas ziņo par neesošiem atjauninājumiem. Ja uznirstošais paziņojums apgalvo, ka jūsu Java, Flash Player vai FLV Player ir novecojis, jums tas jāignorē, jo var būt, ka tas tiek izmantots, lai izplatītu nedrošu programmu. Tiklīdz upuris uzklikšķina uz tādas uznirstošas reklāmas, kaitīgs skripts instalē pārlūku pārtvērēju vai līdzīgu potenciāli nevēlamu programmu.

Vistipiskākie pārlūku pārtvērēji

delta-homes.com: Tūkstošiem cilvēku ir skāris šis ļaunprātīgais pārlūku pārtvērējs. Tas aktīvi izplatījies komplektā gan ar legālām, gan ar ļaunprātīgām programmām, tāpēc nav pārsteiguma, ka tik daudz lietotāju ir to atklājuši savos datoros, neapstiprinot to instalēšanu. Jaunākā Delta Homes vīrusa versiju iespējams noņemt vienīgi ar atjauninātas pretspiegošanas programmatūras palīdzību.

mystartsearch.com: Vēl viens pārlūku pārtvērējs. Vienalga, cik pievilcīgs tas izskatītos, reklāmas, kuras ar to tiek parādītas, var būt bīstamas. Mystartsearch iespējams noņemt gan manuāli, gan automātiski, bet 2spyware pētnieki iesaka izmantot otro noņemšanas iespēju. Pretējā gadījumā jūs nevar būt pārliecināti, ka visi papildu elementi, ieskaitot pārlūka palīga objektus, tiek noņemti no datora.

dregol.com: jums jābūt uzmanīgiem ar šo meklētājprogrammatūru, jo tas var bez atļaujas pārtvert katru no jūsu tīmekļa pārlūkiem. Pēc tam tas var sākt jūs aizmuguriski izsekot un vākt informāciju par jums. Jūs nekad nevarat uzminēt, kāda veida dati tiek vākti ar šīs programmas palīdzību un kādas puses var tos izmantot savām vajadzībām.

Ko darīt, ja jūs domājat, ka jūsu dators ir inficēts?

Jūs varat noņemt pārlūku pārtvērēju ar automātisko vai manuālo noņemšanas metodi:

Automātiskā noņemšana: Vieglākais veids, kā novērst pārlūku pārtvērēju iefiltrēšanos ir instalēt uzticamu pretspiegošanas programmatūru. To pašu var teikt par šādu potenciāli nevēlamu programmu noņemšanu. Jums vajadzētu domāt par pārlūka pārvērēja manuālu noņemšanu vienīgi tad, ja jūs esat tehniski erudīts un pieredzējis datorlietotājs. Parasti šādas programmas tiek izplatītas komplektā ar dažādiem elementiem, kuri grūti atrodami parastajās vietās, piemēram, uzdevumu dispečerā.

Manuālā noņemšana: 2spyware grupa vienmēr cenšas pārbaudīt katru no pārlūku pārtvērēju paraugiem. Tomēr retos gadījumos pat visprecīzākie noņemšanas soļi nespēj palīdzēt. Tas ir tāpēc, ka to izstrādātāji periodiski atjaunina pārlūku pārtvērējus un līdzīgas potenciāli nevēlamas programmas. Ja jūs jūtaties pietiekoši advansēts, lai atrastu katru pārlūka pārtvērēja elementu, ir vairāk kā apsveicami, ja jūs izmantojat noņemšanas norādījumus, kas doti katrā pārlūku pārtvērēja aprakstā.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Pārlūku pārtvērējs datubāze

September 29, 2017

Trustedstart.net vīruss

Vai jums jāuzskata trustedstart.net par kiberdraudu? Trustedstart.net vīruss ir potenciāli nevēlama programma, neatkarīgi no tā, cik uzticama tā izskatās.Vairāk
September 27, 2017

Safesurfs.com

Kāpēc es ciešu no Safesurfs.com pāradresācijas problēmas? Safesurfs.com ir pārlūku pārtvērējs, kas parādījās gandrīz pirms gada.Vairāk
September 14, 2017

Safesurfs.net vīruss

Safesurfs.net un kāpēc tā izmantošana ,kā noklusējuma meklēšanas rīku, var būt riskanta? Vairāk
September 11, 2017

Nginx vīruss

Nginx vīruss slēpjas zem tukšas lapas. Nginx vīruss darbojas kā apšaubāms tīmekļa skripts, kas negatīvi ietekmē visas galvenās tīmekļa pārlūkprogrammas, piemēram, Google Chrome, Internet Explorer un Mozilla Firefox.Vairāk
September 04, 2017

NavSmart.info vīruss

Vai es varu izmantot NavSmart.info kā savu sākumlapu? NavSmart.info vīruss varētu izskatīties pec ļoti noderīga meklēšanas rīka .Vairāk
August 28, 2017

Google pāradresēšana

Google pāradresēšanas infekcija joprojām dzīva. Google pāradresēšanas vīruss apzīmē ļaunprogrammatūru vai to kopu, kas izraisa pāradresācijas uz šaubīgiem domēniem.Vairāk
August 28, 2017

Youndoo.com

Pārskats par Youndoo.com vīrusu. Youndoo.com var izskatīties kā uzticama meklētājprogrammas alternatīva.Šī meklēšanas nodrošinātājs var likt jums domāt, ka tas it tikpat drošs kā jebkurš pārlūkošanas rīks.Vairāk
August 24, 2017

Luckysite123.com vīruss

Vai varat gūt labumu no Luckysite123.com? Luckysite123.com vīruss nedarbojas kā standarta meklētājprogramma.Vairāk
August 15, 2017

yeabests.cc vīruss

Jaunākā informācija par Yeabests.cc vīrusu. Yeabests.cc vīruss var maldināt lietotājus, ka tas ir legāla meklētājprogramma, kas piedāvā uzlabotus meklēšanas rezultātus no Google un vieglu piekļuvi vairāk kā 16 populārajiem sociālajiem tīkliem, e-pastam, iepirkšanās, spēļu un citām tīmekļa vietnēm.Vairāk
August 03, 2017

Workno.ru vīruss

Kas tiek ziņots par Workno.ru? Workno.ru vīruss ir pārlūku pārtvērējs, kas tiek izplatīts galvenokārt krievu valodā runājošajās valstīs.Vairāk
July 31, 2017

Chromium vīruss

Kāpēc jāturas pa gabalu no Chromium pārlūka vīrusa? Inficēšanās ar Chromium vīrusu ir patiešām nepatīkams gadījums.Vairāk
July 28, 2017

Launchpage.org vīruss

Launchpage.org vīruss turpina inficēt datorlietotājus. Launchpage.org vīruss ir pārlūku pārtvērējs, kas var pārņemt jūsu pārlūku bez jūsu atļaujas.Vairāk
June 14, 2017

StartPageing123 vīruss

Galvenā informācija par StartPageing123 vīrusu. Startpageing123 vīruss pieder pie lielas potenciāli nevēlamo programmu grupas .Vairāk

Informācija atjaunināta: 2017-12-04

Source: https://www.2-spyware.com/browser-hijackers-removal

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt
Seko mums Facebook