Noņem Cryakl vīrusu (Virusu noņemšanas gids) - atjaunināts Nov 2016

Cryakl vīrusa dzēšanas instrukcija

Kas ir Cryakl izspiedējvīruss?

Kā rīkoties, ja Cryakl izspiedējvīruss ir inficējis jūsu datoru?

Diemžēl Cryakl vīruss ir vēl viens izspiedējvīrusa veids, kas spēj inficēt datoru un tad bloķēt visvērtīgāko informāciju. Tā vien šķiet, ka šis vīruss iet vēl viena slavena failus kodējoša vīrusa pēdās. Tas šifrē personīgos failus, izmantojot AES šifrēšanas metodi, kas principā sastāv no matemātiski sarežģītu kodu kopuma. Neapsveriet izpirkšanas maksas veikšanu, jo nevajadzētu paļauties uz krāpnieku godavārdu šo failu atgūšanā. Uzsāciet sistēmas skenēšanu, izmantojot FortectIntego.

Virtuālie draudi kļuva aktuāli pirmajās aprīļa nedēļās. Situācija bija mierīgāka dažus mēnešus, taču šķiet, ka vīruss ir atkal uzsācis savu darbību. Šī ļaunatūra darbojas diezgan diskrēti, tā kā tā neatklāj pārāk daudz informācījas nedz par tās nolūkiem, nedz prasībām. Vīruss palaiž to saturošos kaitīgos failus – tas var būt vai nu schvost.exe vai kāds cits fails, kas izskatās līdzīgs parastam sistēmas failam. Pēc tam tas sāk meklēt failus ar sekojošiem paplašinājumiem:

.dif, .dip, .djv, .djvu, .doc, .docb, .docm, .docx, .dot, .dotm, .dotx, .dtd, .dwg, .dxf, .eml, .eps, .fdb, .fla, .flv, .frm, .gadget, .gbk, .gbr, .ged, .gif, .gpg, .gpx, .gz, .h, .htm, .html, .hwp, .ibd, .ibooks, .iff, .indd, .jar, .java, .jks, .jpg, .js, .jsp, .key, .kml, .kmz, .lay, .lay6, .ldf, .lua, .m3u, .m4a, .m4v, .max, .mdb, .mdf, .mfd, .mid, .mkv, .mml.

The image revealing Cryakl virus

Vīruss galvenokārt uzbrūku populārāko formātu failiem, lai radītu pēc iespējas lielākus bojājumus to lietotājam. Turklāt dažas vīrusa versijas inficētajiem failiem pievieno .cryakl paplašinājumu, lai jūs varētu inficētos failus atšķirt no neskartajiem. Tā kā Cryakl ļaunatūra izmanto divu saistītu matemātisku kodu kopumus, var šķist, ka bez izpirkuma maksāšanas nav nekāda cita veida, kā atgūt failus. Taču jūs varat to nedarīt, jo Kaspersky IT eksperti ir laiduši klajā bezmaksas Cryakl atkodēšanas rīku .

Kā šis vīruss iekļūst ierīcē?

Ļaunatūras izplatīšana e-pasta spamu veidā ir viepopulārākā stratēģija virtuālo ļaundaru vidū. Diemžēl šī metode vēl aizvien ir ārkārtīgi ienesīga. Kibernoziedzinieki ir kļuvuši tik radoši, ka ir radījuši e-pastus, kas izskatās tā, it kā būtu sūtīti no loģistikas uzņēmumiem, muitas vai kādas vietējās institūcijas. Lietotāji, kuri nekad nav saskārušies ar izspiedējvīrusiem un kuriem nav ne jausmas par to izplatīšanas veidiem, visbiežāk atver šādu e-pastu, pēc am saprotot, ka viņu datoru apdraud Cryakl izspiedējvīruss vai kāds cita failus šifrējoša ļaunatūra. Tāpēc pat FIB mudina cilvēkus būt modriem un izvairīties no līdzīgu spama vēstuļu atvēršanas. Ja šaubāties, uzrakstiet konkrētajai kopānijai vai institūcijai un pārbaudiet to. Tālāk pāriesim pie Cryakl vīrusa dzēšanas.

Vai ir iespējams efektīvi atbrīvoties no Cryakl izspiedējvīrusa?

Ja izspiedējvīruss ir pārņēmis kontroli pār jūsu datoru, mēs iesakām nekavējoties ķerties pie tā noņemšanas. Uzinstalējiet kādu antivīrusu programmu, piemēram, FortectIntego vai Malwarebytes, un atjauniniet to. Pēc tam uzsāciet operētājsistēmas skenēšanu. Kad šis process ir pabeigts, programma izpildīs Cryakl dzēšanu. Tālāk tā var pieprasīt datora restartēšanu. Ir jāņem vērā, ka pretspiegošanas programmatūras nespēj atkodēt failus, tās tikai palīdz atbrīvoties no vīrusa. Failu atšifrēšanai jūs varat izmantot zemāk norādīto atkodētāju. Visbeidzot – ja jūs saskaraties ar kādiem šķēršļiem drošības aplikācijas palaišanā, iepazīstieties ar zemāk sniegtajām pieejas atjaunošanas instrukcijām.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.

Manuālā Cryakl vīrusu dzēšanas instrukcija

Noņem Cryakl lietojot Safe Mode with Networking

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Safe Mode with Networking no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Networking iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Networking'
 • 2 solis: Noņem Cryakl

  Pieslēdzies Jūsu inficētajam lietotājam un atveriet meklētāju. Lejupielādējiet FortectIntego vai jebkuru citu pretvīrusu programmu. Atjauniniet to pirms pilnas sistēmas skenēšanas un noņemiet visus ļāunprātīgos failus, kas saistīti ar izpirkumu pieprasošo programmu un pabeidziet Cryakl noņemšanu.

Ja izpirkumu pieprasoša programma bloķē Safe Mode with Networking, pamēģiniet nākošo metodi.

Noņem Cryakl lietojot System Restore

 • 1 solis: Atsāknē datoru līdz Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikšķini uz Start Shutdown Restart OK.
  2. Kad dators kļūst aktīvs, sāciet spiest F8 vairākas reizes līdz Jūs redzat Advanced Boot Options logu.
  3. Izvēlieties Command Prompt no saraksta Izvēlies 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Nospiediet Power, kad parādas pieslēgšanās logs. Tad nospiediet un turiet Shift (atrodas uz tastatūras) un klikšķiniet uz Restart..
  2. Tagad izvēlieties Troubleshoot Advanced options Startup Settings un beidzot nospiediet Restart.
  3. Kad dators kļust aktīvs, izvēlieties Enable Safe Mode with Command Prompt iekš Startup Settings loga. Izvēlies 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • 2 solis: Atjaunojiet rūpnīcas iestatījumus
  1. Kad parādās Command Prompt, ievadietcd restore un noklikšķiniet uz Enter. Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  2. Tad ierakstiet Enter un vēlreiz nospiediet Enter . Ievadiet 'Enter' bez pēdiņām un nospiediet 'Enter'
  3. Kad parādās jauns logs, klikškini uz Next un izvēlieties atjaunošanas laiku pirms inficēšanas ar Cryakl. Pēc tam klišķiniet uz Next. Kad parādās 'System Restore' logs, uzvēlieties 'Next' Izvēlieties atjaunošanas laiku un klikšķini uz 'Next'
  4. Tagad klikškini uz Yes, lai sāktu sistēmas atjaunošanu. Klikškini uz 'Yes' un sāc sistēmas atjaunošanu
  Pēc sistēmas atjaunošanas pēc iepriekšējā datuma, lejuplādes un skenēšanas ar FortectIntego pārliecinies, ka Cryakl izdzēšana tika pabeigta veiksmīgi.

Visbeidzot, JUms vajadzētu padomāt par aizsardzību pret šifrēšanas-izpirkumu pieprasošām programmām. Lai pasargātu Jūsu datoru no Cryakl un citām kaitīgām programmām, izmantojiet pretvīrusa programmas kā FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes

Lucia Danes
Lucia Danes - Vīrusu pētniece

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Lucia Danes
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās