Cerber neatstāj savu pozīciju kā izspiedējvīruss nr.1 pasaulē

Neapšaubāmi 2016. gads bija izspiedējvīrusu gads, bet tas bija īpaši veiksmīgs laiks vienam parazītam — the Cerber vīrusam. Cerber pārsvars neatlaidīgi pieauga, un šī ļaunprogrammatūra spēja aizskriet priekšā virknei spēcīgu konkurentu, piemēram, Locky un Osiris . Savā ceļā uz virsotni vīruss ir izturējis virkni uzlabojumu un pārveidojumu, bez kuriem tas, iespējams, nebūtu nonācis tik tālu. Jau ir apmēram 10 dažādas šī vīrusa versijas, un vairums no tām izplatās ar mēstulēm un viltus programmatūru atjauninājumiem . Neviens no šiem variantiem vēl nav atšifrēts, kas tikai liecina par to, ka pie šī ļaunprātīgā projekta strādā neapšaubāmi pieredzējusi hakeru grupa. Diemžēl tiešsaistes drošības eksperti neprognozē kādu Cerber aktivitātes kritumu arī šajā gadā, tāpēc hakeri tikai krāt nelegālos ienākumus, ko tie savāc no neko nenojaujošajiem upuriem.

Cerber vienmēr ir bijis destruktīvs un bīstams drauds, taču visjaunākās modifikācijas ir to pacēlušas pilnīgi citā līmenī. Tagad ikviens var piedalīties tā izplatīšanā, jo autori ir uzsākuši tā saucamo „Izspiedējvīruss kā pakalpojums”(RaaS) kampaņu un atļāvuši hakeriem izmantot programmas pirmkodu, veidojot pašiem savas Cerber izspiedējvīrusa versijas. Izspiedējvīrusa veidotājs tiek reklamēts anonīmajā TOR tīklā, un to var iegūt, izmantojot izsoles vai samaksājot tieši hakeriem. Bez tam šis rīks ir pilnībā pielāgojams tā, ka lietotāji var atlasīt failu tipus, kurus tie vēlas šifrēt, izpirkuma summu un vīrusa izplatīšanas stratēģiju. Nav iespējams pateikt, cik daudz no šādām vīrusa versijām pašlaik klejo tīklā, bet mēs varam vienīgi pieņemt, ka šis skaitlis intensīvi pieaug.

Pievienojoties RaaS kampaņai, Cerber ekspansiju ievērojami palielināja RIG mūķu komplekts , ko izspiedējvīrusa radītāji ir izmantojuši ļaunprogrammatūras izplatīšanai. Šī metode ļauj vīrusam noteikt un padarīt par mērķi noteiktas programmatūru ievainojamības un izmantot tās vīrusa izvēršanai datorā. Tādā veidā bez jebkādiem izņēmumiem, novecojušas programmas var aizvilkt šo ļaunprogrammatūru gan uz personālajiem datoriem, gan uzņēmumu datortīkliem. Tomēr Cerber tiek apzīmēts kā izspiedējvīruss nr. 1 ne bez iemesla. Mēs nevaram noslēpt faktu, ka tas inficē arī vislabāk uzturētos datorus. Bet mēs varam izvairīties no datu zaudēšanas, veidojot savu failu rezerves kopijas. Tāpēc, ja jūs vēl neesat izveidojis rezerves kopijas, nezaudējiet laiku un sāciet rīkoties!

Alice Woods
Alice Woods

Patīk apmācīt lietotājus vīrusu novēršanā...

Sazināties ar Alice Woods
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt