Kas ir sistēmas rīki un kā to noņemt

Harolds Dalma - - Atjaunināts | Veids: Sistēmas rīki

Sistēmas rīki ir datorprogrammas, kuras iespējams izmantot dažādu uzdevumu realizācijai. Cilvēki tās lejupielādē sistēmā ar konkrētiem nodomiem, piemēram, cenšoties paveikt vajadzīgos uzdevumus, cenšoties uzlabot tās veiktspēju un drošību, vēloties gūt lielāku pieredzi, pārlūkojot internetu vai vienkārši likvidējot noteiktas datora kļūmes. vairums šādu programmu pieder uzticamām kompānijām, tāpēc tās ir drošas un ērtas lietošanā. Jūs varat atinstalēt sistēmas rīku no datora, izmantojot tās atinstalēšanas funkciju.

Sistēmas rīkus var iedalīt divās atšķirīgās kategorijās – legālās un ļaunprātīgās. Drošības eksperti brīdina cilvēkus par ļaunprātīgiem sistēmas rīkiem, jo tie var darboties jūsu datorā līdzīgi kā datorvīrusi un ļaunprogrammatūras. Nav svarīgi, kas ir teikts šādas programmas oficiālajā mājas lapā, tā var sākt izraisīt negaidītas darbības tūlīt pēc tam, kad instalēta datorā. Parasti apšaubāmas sistēmas rīku versijas rada sistēmas palēnināšanos, maldinošus sistēmas skenēšanas rezultātus, nevēlamus paziņojumus un uznirstošas reklāmas, pāradresēšanu uz nezināmām vietnēm un līdzīgas darbības. Šādus sistēmas rīkus var pieskaitīt potenciāli nevēlamu programmu kategorijai, un tās nekavējoši jāatinstalē no datora.

Jāatzīmē, ka jūs varat atrast maldinošu sistēmas rīku savā datorā bez tās lejupielādēšanas, jo šādas programmas tiek aktīvi izplatītas kopā ar citām (vairumā gadījumu legālām) lietojumprogrammām. Šajā gadījumā tās tiek pasniegta kā izvēles elementi, ko iespējams ievērot, ja vien lietotājs uzrauga šādas programmas uzstādīšanu. Bez tam vairumu šādu apšaubāmu sistēmas rīku nav iespējams atinstalēt no jūsu datora parastā veidā, jo tie mēģina izmantot specifiskas metodes, lai noslēptos no saviem lietotājiem. Šajā gadījumā ieteicama uzticama pretspiegošanas programmatūra.

Ļaunprātīgi sistēmas rīki, no kuriem būtu jāizvairās: 

  • Viltus datora optimizācijas rīki. Nav svarīgi, ka šīs programmas tiek uzskatītas par nekaitīgām, tās var radīt nepatīkamus sistēmas skenēšanas nolasījumus un drošības paziņojumus jūsu datorā. Parasti tie paziņo, ka dators ir pilns ar dažādām kļūdām (nederīgiem reģistra ierakstiem, failiem un citu saturu) , kuras vajadzētu likvidēt. Bez tam tie piedāvā novērst šīs kļūdas iegādājoties to licencētas versijas. Galvenā problēma ir tā, ka tās spēj detektēt tikai nelielu daļu no nederīgajiem elementiem jūsu datorā. Bez tam to noņemšana gandrīz nemaz nepalielina datora ātrumu, jo jums nepieciešams noņemt to tūkstošus, lai saskatītu jūsu datora funkcionalitātes izmaiņas.
  • Viltus pretvīrusu programmas. šāda programmatūra arī nerada draudus datorsistēmai. Tomēr, kā tās nosaukums rosina, tā var uzrādīt maldinošus sistēmas skenera nolasījumus un drošības paziņojumus, lai censtos jūs nobiedēt ar domu, ka jūsu dators ir inficēts. Bez tam jūs var informēt, ka vienīgais veids, kā to novērst ir iegādāties licencētu viltus pretvīrusu programmas versiju. Tiklīdz šādu programmu izstrādātāji saņem savu naudu, tie vienkārši pārstāj uzrādīt savus maldinošus brīdinājuma ziņojumus upura datorā.  
  • Šaubīgas meklētājprogrammas. Vairumā gadījumu šādas meklēšanas vietnes tiek uzskatītas par uzticamiem meklēšanas rīkiem. Tomēr tās var parādīties sistēmā bez to lejupielādes. Tās var tikt aktīvi izplatītas ar paketēšanu tā, ka cilvēki var pieļaut to instalēšanu, to nezinot. Dažās šādu sistēmas rīku versijas var jums uzrādīt viltotus meklēšanas rezultātus un aizvest uz nezināmām tīmekļa vietnēm.

Maldīgu sistēmas rīku izplatīšanas metodes: 

Negodīgas programmas, kuras tiek pieskaitītas pie sistēmas rīkiem, nevajadzētu lejupielādēt sistēmā. pat ja tās nerada kaitējumu jūsu noderīgajiem failiem un līdzīgiem datiem, tās var izraisīt nevēlamas darbības. Zemāk aprakstītas vispopulārākās sistēmas rīku izplatīšanas metodes:

  • Oficiālās vietnes. Jūs varat viegli instalēt sistēmas rīku no tā oficiālās vietnes. Kā mēs jau minējām, vairums no šīm programmām ir nekaitīgas, tāpēc tās var tikt reklamētas ar savu vietņu palīdzību.
  • Maldinošas uznirstošas reklāmas. Ar katru no uznirstošajām reklāmām jārīkojas ļoti uzmanīgi, it īpaši tām, kuras piedāvā par brīvu noregulēt datoru. ja jūs nevēlaties, ka beigās uz jūsu datora ir aizdomīgs sistēmas rīks, jums jāturas pa gabalu no reklāmām, kuras ziņo, ka jūs varat skenēt savu datoru ar bezmaksas sistēmas skeneri vai, ka jums savā datorā jāinstalē atjauninājums. Parasti šādas reklāmas tiek izmantotas šaubīgu programmu izplatīšanai.
  • Programmatūru komplekts. Komplektēšanai ir ļoti svarīga loma legālu un šaubīgu sistēmas rīku izplatīšanā. Lai pasargātu sevi, jums jāizvēlas Pielāgotā/Custom vai Paplašinātā /Advanced instalēšanas metode katru reizi, kad jūs instalējat bezmaksas programmu savā datorā.

Piemēri šaubīgām programmām, no kurām būtu jāizvairās:

Disk Optimizer Pro pretendē būt par programmu, kura novērš kļūdas, likvidējot vecos reģistra ierakstus un uzlabojot datora ātrumu. Diemžēl jūs varat nesaskatīt jūtamus jūsu datora funkcionalitātes uzlabojumus pēc šīs programmas iegādes. Ir daudz datorlietotāju, kuri jau samaksājuši par tās licenci un ziņojuši, ka tie nesaskata nekādus datora funkcionalitātes uzlabojumus. Patiesībā mēs iesakām izvairīties no datora optimizācijas rīkiem vai vismaz to bezmaksas versiju izvēles. Tas garantē, ka jūs nezaudēsiet savu naudu. Bez tam jums vajadzētu noņemt šos optimizētājus, kuri bija instalēti datorā komplektā ar citām programmām. 

Jūs varat instalēt PC Mechanic 2015 lai aizsargātu savu datoru pret ļaunprātīgām programmām un noņemtu nevēlamus elementus no sistēmas. Diemžēl jūs varat būt ļoti vīlies, kad būsiet to izdarījis, jo ir pierādīts, ka šī programma nav ne uz ko spējīga. Tā gandrīz nemaz nespēj uzrādīt jums ļaunprātīgus failus un citus elementus, kuriem nevajadzētu būt instalētiem jūsu datorā. Bez tam tā var sākt radīt daudzus nevēlamus paziņojumus jūsu datorā tūlīt pēc iekļūšanas tajā, jo galvenā lieta, ko šīs programma cenšas panākt, ir piespiest savus lietotājus iegādāties tās licenci. 

YAC ir ļoti populārs drošības rīks, bet jums vajadzētu būt patiešām uzmanīgam ar to. Pirmkārt, tas var izmainīt jūsu sākuma lapu un noklusējuma meklētājprogrammu. Pēc tam tas var sākt radīt pāradresācijas un uznirstošas reklāmas katrā no jūsu tīmekļa pārlūkiem, kuri tiek izmantoti tā licencētās versijas reklamēšanai. Jūsu ziņā ir izlemt, vai ir vērts iegādāties to vai nē. Tomēr vairums drošības ekspertu uzskata, ka tas ir tiešs ceļš uz naudas zaudēšanu.

Noņemšanas metodes, kuras var izmantot sistēmas rīku likvidēšanai:

Vairumā gadījumu cilvēki nolemj noņemt sistēmas rīkus, jo tie pārstāj tos izmantot vai vienkārši vēlas atbrīvot vietu uz sava cietā diska. Tomēr jūs varat arī nolemt, ka jūs vēlaties atbrīvoties no vienas šādas programmas pēc tam, kad ievērojat nevēlamu darbību savā datorā. Kā mēs minējām, daļa no sistēmas rīkiem tiek uzskatīta par ļaunprātīgiem un jānoņem no sistēmas. Ir divas atšķirīgas iespējas, kuras jūs varat izvēlēties, lai to izdarītu:

Manuāla sistēmas rīku noņemšana. ja jums ir nederīgs sistēmas rīks savā datorā, jūs to varat atinstalēt manuāli. Šim nolūkam jums jāizmanto “Programmas un funkcijas” atlasot “Sākt”; “Vadības panelis” un “Programmas”. Tiklīdz jūs ieraugāt programmu, kas jums nav vajadzīga, atlasiet „Atinstalēt”.

Automātiskā ļaunprātīgo sistēmas rīku noņemšanas metode. ja jūs domājat, ka jūs darbojaties ar ļaunprātīgām (vai aizdomīgām) sistēmas rīku versijām, jums jāizvēlas automātiskās noņemšanas opcija. FortectIntego vai SpyHunter 5Combo Cleaner palīdzēs jums pārliecināties, ka jūsu datorā vairs nav ar jūsu sistēmas rīku saistītu nevēlamu elementu.

.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Informācija atjaunināta: 2017-12-04

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt