Jauns mantinieks Locky vīrusam - Zepto vīruss piesaka sevi.

Pavisam nesen Locky vīruss turēja virtuālo komūnu savā tvērienā. Šis vīruss inficēja vienu no ASV slimnīcām. Pamazām, vīruss tika uzlabots un tagad tas ir visā pasaulē zināms vīruss. Lietotāji no Amerikas ziemeļiem līdz pat tālākajiem Japānas nostūriem tiek inficēti ar šo vīrusu. Pēdējos mēnešus vīruss ir palicis klusāks. Tā vien šķita, ka varam dorši uzelpot, bet tad uzzinājām par Locky vīrusa pēcteci – Zepto vīrusu.

IT speciālistiem sāka parādīties aizdomas, ka šis vīruss ir saistīts ar bēdīgi slaveno Locky vīrusu. Neskatoties uz izpirkuma zīmīti, kas ir ļoti līzīga ar Locky vīrusa atstāto, ir daudzas citas līdzības. Pirmāmkārtām, Zepto vīruss izmanto Tor tīklu, izpirkuma pieprasīšanai. Locky Vīruss bija viens no pirmajiem, kas sāka izmantot Tor pārlūkprogrammu. IZpirkuma zīmītie ir gandrīz identiska kopija. Zepto lieto RSA-2048 un AES-128 algoritmus. Tas apdraud audio, bildes, teksta dokumentus. Upuriem jāinstalē Tor pārlūks, un jāiegādājas Bitcoins. Un visbeidzot, vīruss atstāj .zepto paplašinājumu aiz inficētajiem failiem.

Locky darbības laikā, tas pamanījās sagrābt milioniem ASV dolāru no visas pasaules, jo tas uzbruka ne tikai privātiem datoriem, bet arī kompāniju. IT eksperti uzskata, ka Zepto vīrusa radītāji cer gūt šādus pašus panākumus. Šobrīd tiek pieprasīti 300 ASV dolāri, bet, ja vīruss būs veiksmīgs, cena tiks krasi paaugstināta. Lietotājiem vajadzētu uzmanīties un atjaunināt savu pret-vīrusu datubāzes un izviarīties no aizdomīgām web adresēm, esiet modri, jo nekad nevar zināt, kad Zepto vīruss klauvēs pie Jūsu datora durvīm.

Julie Splinters
Julie Splinters - Izspiedējvīrusu noņemšanas eksperte

Džūlija Splintersa ir Viruss.lv ziņu redaktore. Viņai ir bakalaura grāds angļu filoloģijā, taču viņas ilggadēja aizraušanās ar Japānu, jo sevišķi Austrumjapānu, ir motivējusi viņu pievērsties Austrumāzijas mācībām.  Laikā, kad Džūlija apguva ekonomisko, politisko un sociālo šī reģiona attīstību, viņa iepazinās ar kibe...

Sazināties ar Julie Splinters
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt