Ļaunprātīgās programmas izraisa nāvi!

Nedaudz vairāk kā pirms gada, Rumānis Marcel Datch, nogalināja savu dēlu un pēc tam sevi, pēc VILTUS brīdinājuma savā datorā. Brīdinājums brīdināja, ka FBI ir fiksējis, ka viņš esot apmeklējis pornogrāfiska satura web adreses un tagad viņām jāmaksā soda nauda 70.000 lei (atuveni 18.000 Eiro) apmērā, lai izvairītos no 11 gadu cietumsoda. Upuris izvēlējās drastisku izeju, lai izvairītos no soda, ko izgudroja izpirkumu pieprasošo programmu īpašnieki. Pirms viņš atņēma dzīvību savam dēlam un tad sev, viņš uzrakstija pašnāvības vēstuli. Tajā bija rakstīts, ka viņš nevar būt cietumā 11 gadus un atstāt savu dēlu vienu.

Malware causes deaths!

Par nelaimi, šis nav vienīgais nāves gadījums, ko izraisijusi ļaunprātīga programma. Ir desmitiem līdzīgu piemēru, parādot, cik blēdīgi un pat ļauni var būt hakeri, cenšoties izspiest naudu no saviem upuriem. Pēc datora inficēšanas, viņi lieto dažadus brīdinājumu tekstus, kas parādās uz lietotāju ekrāniem, mēģinot pārliecināt tos, ka viņiem ir darīšana ar valdības autoritātēm vai iestādēm, kuras nedrīkst ignorēt. Ja upurim pietrūkst tehnisko zināšanu, lai noteiktu vai šis ziņojums ir īsts vai pieder kiber-noziedziniekiem, viņš vai viņa var izlemt atņemt sev dzīvību vai arī ķer sirdstrieku.

Viens no šādiem upuriem ir Corrie Santayana (vārds ir mainīts), kurš krita par upuri ļauprātīgas programmas kampaņai – Blue Screen of Death (zilais ekrāns). Šis zilais ekrāns parāda hakeru ziņu lietotājiem, kamēr tie lieto datoru. Kamēr daži lietotāji vienkārši ignorē šo hakeru ziņu, citi notic un ir gatavi uz visu ko tā saka. Corrie noticēja šādam ziņojumam, “Windows Health is Critical! Do not restart! Please contact Microsoft technicians”, kā īstam. Pēc sazināšānās ar hakeriem, viņam tika teikts, ka viņam ir jāiegādājas speciāla atbalsta programma, kas izmaksās 1000 ASV dolāru. Šis vīrs, ilgi nedomādams, devās uz banku un veica pārskaitījumu. Pāris stundas vēlāk, viņa dēls viņam pateica, ka viņs ir ticis apkrāpt, Corrie mira savā dzīvojamā istabā no sirdstriekas.

Drošības eksperti brīdina, ka ir simtiem dažadu tehniku,kuras lieto hakeri. Šie hakeri ne tikai mēģina atņēmt Jūsu naudu, tie var arī atņemt Jūsu dzīvību.

Ja Jūs gribat pasargāt sevi un cilvēkus sev apkāŗt (vecākus, bērnus, citus ģimenes locekļus), Jums vajadzētu apsvērt kvalitatīvu datoru drošības lietošanu. Atcerieties, ka tikai kvalitatīva pret-vīrusu programma, var Jums palīdzēt atrast ļaunprātīgas pop-up reklāmas, viltus brīdinājumus vai krāpnieciska satura failus, kas mēģina inficēt Jūsu datrou. Ja joprojām esat šādas programmas meklējumus, iesakam FortectIntego, kas ir ideāls rīks datora aizsardzībā un to jau lieto tūkstošiem datoru lietotāju.

Jake Doevan
Jake Doevan

Dzīve ir pārāk īsa, lai to veltītu vīrusu apkarošanai...

Sazināties ar Jake Doevan
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt