Ļaunprātīgas saites liecina par vēl viena Skype vīrusa izplatīšanos

Skype vīruss savu dažādo versiju un metožu dēļ vienmēr ir bijis viens no aktīvākajiem kibervīrusiem un tas vienmēr ir spējis inficēt daudzus datorus visā pasaulē. Pēdējo pāris nedēļu laikā ziņojumu par iespējamiem uzbrukumiem skaits ir ievērojami palielinājies. Lietotāji apgalvo, ka tie ir saņēmuši aizdomīgas saites no nejaušiem Skype kontaktiem, kas aicina apmeklēt ķīniešu vietni ar nosaukumu Baidu.com. Saites nosaukuma beigās iekļauts saņēmēja lietotājvārds. Nekāda cita informācija sniegta nav. Taču jūs varat būt droši – šādas ziņas nekad nav bijušas jūsu Skype drauga nolūks. Ja vēl aizvien neesat drošs par informācijas uzticamību, jūs vienmēr varat apvaicāties šai personai, lai noskaidrotu, vai viņš/viņa tik tiešām ir izsūtījis/-usi saites vai arī to ir paveicis kāds vīruss. Šis var jums aiztaupīt negaidītu nokļūšanu bīstamos domēnos un datora inficēšanu ar kādu ļaunatūru. Patiesībā šis ir arī tas, kas visbiežāk notiek Skype vīrusu uzbrukumos. Tā vietā, lai aizvestu jūs uz Baidu.com vietni, jums atvērsies Coolinfovip.com – viltus domēns, kurs imitē zināmu amerikāņu biznesa žurnālu Forbes. Jūs varat tikai iedomāties, kādas briesmas draud, tālāk darbojoties šajā krāpnieku vietnē. Tāpēc jums vajadzētu to nekavējoties pamest un noskenēt savu datoru pret potenciālām ļaunatūrām.

Tā kā aizvien vairāk un vairāk lietotāji atklāj, ka šis Skype vīruss ir inficējis viņu datorus, ir tikai saprotams, ka situācija kļūst nekontrolējama. Taču Skype vadītāji no Microsoft Corporation vēl nav snieguši nekādus oficiālus paziņojumus par to. Informācija par to, kā aizsargāt savu kontu no hakeru uzbrukumiem, ir pieejama tikai kopienas forumā. Šķiet, ka mums būs jāmācās citam no cita pieredzes, līdz tiks sniegtas kādas formālas vadlīnijas. Par laimi, informācija, ar kuru cilvēki dalās, sniedz relatīvi skaidru priekšstatu par to, kā šis vīruss darbojas, kas arī var palīdzēt no tā izvairīties. Lietotājiem, kuru datori tikuši inficēti, ir ieteicams nomainīt sava Skype konta paroles un noskanēt ierīces ar kāda kvalitatīva pretvīrusu rīka palīdzību. Savukārt lietotājiem, kuri saņēmuši šādas saites privātās ziņās, būtu tās jāignorē. Tāpat ir ieteicams inficētajiem lietotājiem paziņot par to, ka aizdomīgas saites tiek izsūtītas no viņu kontiem, un mudināt viņus informēt viņu kontaktu sarakstā esošos cilvēkus par to, ka šīs ziņas jāignorē. Tas varētu palīdzēt apturēt šī vīrusa izplatīšanos.

Julie Splinters
Julie Splinters - Izspiedējvīrusu noņemšanas eksperte

Džūlija Splintersa ir Viruss.lv ziņu redaktore. Viņai ir bakalaura grāds angļu filoloģijā, taču viņas ilggadēja aizraušanās ar Japānu, jo sevišķi Austrumjapānu, ir motivējusi viņu pievērsties Austrumāzijas mācībām.  Laikā, kad Džūlija apguva ekonomisko, politisko un sociālo šī reģiona attīstību, viņa iepazinās ar kibe...

Sazināties ar Julie Splinters
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt