Kas ir utcsvc.exe? Vai man vajadzētu to noņemt?

utcsvc.exe process Uzdevumu dispečerā var slēpt datora inficēšanos

Utcsvc.exe ir izpildfails, kas var darbināt dažādas programmas uz  Windows datora. Fails pieder Microsoft korporācijai, un to var izmantot dažiem sistēmas procesiem. Tomēr vairumā gadījumu, šis fails uzskatāms kā potenciāli bīstams.

Saskaņā ar VirusTotal datiem, 12 no lielākajām 55 antivīrusu programmām konstatē šo failu kā ļaunprātīgu. Tikmēr hibrīdanalīze sniedz vēl augstākas konstatēšanas pakāpes. Turklāt Emisisoft atklāja vairāk nekā 100 failus, kas saistīti ar utcsvc.exe un atzīmēti kā neuzticami.

Nav šaubu, ka šis fails var izraisīt nevēlamas darbības datorā. Šķiet, ka šo failu var izmantot ļaunprātīgas programmatūras vai Trojas zirgu izplatīšanai. Pašlaik nav zināms, kādus kiberdraudus var izplatīt vai izpildīt šis fails. Tomēr utcsvc.exe process var būt spējīgs veikt šādus uzdevumus:

  • izpildīt datorā izspiedējvīrusu;
  • šifrēt vai dzēst failus;
  • instalēt spiegprogrammatūru;
  • zagt personīgo informāciju, piemēram, bankas datus, kredītkaršu informāciju, pieteikšanās informāciju un citu sensitīvu informāciju;
  • instalēt citas ļaunprātīgas programmas;
  • atvērt „lūku”.

Tāpēc, ja esat pamanījis, ka jūsu dators darbojas neparasti, piemēram, parādot sistēmas brīdinājumus, pārpludinot pārlūku ar agresīvām reklāmām vai arī jūs nevarat atvērt dažus no saviem failiem, jums ir jāatver Uzdevumu dispečers un jāatrod darbīgi procesi. Ja jūs redzat utcsvc.exe, tas var būt atbildīgs par šiem procesiem.

Tomēr, pirms utcsvc.exe noņemšanas, jums vajadzētu skenēt šo izpildfailu ar drošības rīkiem, lai pārliecinātos, ka tas patiešām ir ļaunprātīgs. Ja šis fails nav bīstams un jūs to izdzēšat, tas var radīt bojājumus datoram, operētājsistēmai vai dažām programmām.

Paturiet prātā, ka, lai droši noņemtu utcsvc.exe, jums ir jāizmanto profesionāla ļaunatūras noņemšanas programmatūra. Šim uzdevumam varat izvēlēties FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai SpyHunter 5Combo Cleaner.

Ļaunprātīgs izpildfails var izplatīties kā droša izskata fails

Ļaunprātīgais utcsvc.exe fails var izplatīties kā slēpts fails, programma vai atjauninājums. Tāpēc vairumā gadījumu lietotāji tiek ar viltu piespiesti to instalēt brīvprātīgi. Šis .exe var parādīties  šādās formās:

  • e-pasta pielikums
  • nelegāla programma vai fails (piem., filma, mūzika);
  • viltus programmatūras atjauninājums;
  • fiktīva pretvīrusu vai cita programma.

Tāpēc, ja nesen esat atvēris pievienoto failu surogātpasta e-pastā vai lejupielādējis kādu nelegālu saturu, jums jāpārliecinās, ka neesat instalējis ļaunprogrammatūru. Vispār, jums vajadzētu būt uzmanīgiem tiešsaistē un neveikt nekādas paaugstināta riska darbības, lai izvairītos no kiberuzbrukumiem.

utcsvc.exe procesa izbeigšana

Pirms šī izpildfaila un tā darbību apturēšanas vai dzēšanas jums ir jāpārbauda, vai tas patiešām ir ļaunprātīgs. Ja jūs esat 100% pārliecināts, ka tas ir bīstams, nevajadzētu manuāli noņemt utcsvc.exe. Ja šis fails pieder ļaunprātīgai programmatūrai, tas var būt saistīts ar daudziem citiem komponentiem, kuri jālikvidē kopā ar to.

Tāpēc, lai  noņemtu utcsvc.exe, mēs stingri iesakām iegādāties profesionālu pretvīrusu vai pretļaunatūras programmatūru. Mēs varam apliecināt, ka FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner vai Malwarebytes var efektīvi iztīrīt sistēmu, tādēļ jums vajadzētu izmēģināt kādu no šiem rīkiem.

Piedāvājums
Negaidi!
Lejupielādē
Fortect Klientu apmierinātība
garentēta
Lejupielādē
Intego Klientu apmierinātība
garentēta
Lietojams ar Microsoft Windows Lietojams ar macOS
Ko darīt gadījumā, ja noņemšana neizdodas?
Ja jums nav izdevies likvidēt vīrusu radītos bojājumus, izmantojot  Fortect Intego, , iesniedziet jautājumu mūsu atbalsta komandai un sniedziet iespējami daudz informācijas.
Fortect Intego ir ierobežots skeneris, kas pieejams bez maksas. Fortect Intego maksas versija piedāvā daudz padziļinātāku skenēšanu. Kad bezmaksas skeneris ir atklājis problēmas, tās iespējams labot ar bezmaksas manuālo labošanu vai arī varat izmantot maksas pilno versiju automātiskai failu labošanai.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Fortect, izmēģiniet SpyHunter 5.
Alternatīvas programmas
Atšķirīgām programmatūrām ir atšķirīgi mērķi. Ja jums nav izdevies labot bojātos failus ar Intego, izmēģiniet Combo Cleaner.
Jake Doevan
Jake Doevan

Ja šīs bezmaksas instrukcijas Jums palīzēja un esat apmierināts ar mūsu pakalpojumu, lūdzams, apsveriet ideju par mazu ziedojumu, lai turētu mūsu servisu pie dzīvības. Pat par mazumiņu būšim pateicīgi.

Sazināties ar Jake Doevan
Par Esolutions uzņēmumu

Noņemšanas instrukcijas citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt