Kas ir vīrusi un kā to noņemt

autors: Lucia Danes - - Atjaunināts | Veids: Vīrusi
12

Vīrusi ir ļaudabīgas datora programmas ,kas izplata inficētus failus , instalējot komponentus vai dzēšot ipatnējus datora failus.Tādas programmas parasti ir iznīcinošas , viss atkarībā no tās radītāja/s nodomiem .Parasts datora vīruss inficē datorsistēmu, sabojā vai izdzēš failus un mapes,lejuplādē kaitīgus parazītus, savāc informāciju par lietotāju aktivitāti internetā , izplata informāciju par saviem upuriem. Ja sistēma ir inficēta ar ļoti bīstamu vīrusu , tas var izdzēst visus failus un programmas vai šifrēt  datus , kas ir saglabāti cietajā diskā. Bistamākie vīrusi cenšas ietekmēt visu datora sistēmu vai vismaz kādu no tās daļām.

Parasti vīrusi ir sadalīti šādās lielās kategorijās:

1. Parazīti, kas ir veidoti, lai izplatītu citus vīrusus vai sabojāt sistēmas failus. Piemēram:

 • Trojāni
 • Nukeri
 • Tārpi
 • AOL (America Online Software) parazīti

2. Draudi ,kas spēj uzsākt datorsistēmai bīstamas darbības. Tie var radīt maldošas ziņas, brīdinājumus, viltus datora skenēšānu u.c. Piemēram:

 • Viltus pretspiegošanas programmas
 • Izspiedējprogrammatūras
 • Reklāmprogrammatūras
 • Pārlūka lidmašīnas nolaupītājs

3. Citi vīrusi. Šī kategorija iekļauj:

 • Tīkla analizētājus
 • Sistēmas Rīkus
 • Tīkla Vadības Rīkus
 • Attālās Administrēšanas Rīkus

Daži vīrusi netiek iekļauti nevienā no šīm kategorijām, jo tām piemīt vairākas funkcijas un īpatnības. Dažreiz tie tiek saukti par hibrīdvīrusiem un tiek izmantoti lai rādītu maldīgus brīdinājumus , šifrētu lietotāju failus, izplatītu citus vīrusus utt. Tādus parazītus ir ļoti grūti atrast un noņemt , jo parasti tā komponenti automātiski pārinstalē viens otru uzreiz pēc vīrusa izdzēšanas. Daudziem no šiem vīrusiem sanāk izsprukt no antivīrusa redzes loka. Tādi draudi spēj kontrolēt antivīrusa programmatūru un pārtraukt tās pieprasījumus . Kad antivīrusa programma cenšas pārbaudīt inficēto failu, vīruss nekavējoties pieliek oriģinālo, neinficēto faila variantu un neļauj antivīrusa programmatūrai to pamanīt.

Kādas darbības var veicināt datorvīruss?

Kad ļaundabīgā programmatūra infiltrējas datorsistēmā, tā var uzsākt šādas darbības: :

 • Inficē, pārraksta, dzēš failus. Tas var kaitēt personiskiem dokumentiem, svarīgiem sistēmas komponentiem un noderīgām lietotnēm. Daži vīrusi var iznīcināt visu sistēmu dzēšot kritiski nepieciešamos failus un mapes.
 • Ievieto ļaundabīgu kodu pamatpalaišanas ierakstā  (MBR- master boot record) cietajā diskā, lai uzsāktu iznīcinošu darbību virkni.
 • Pieliek kaitīgus komponentus uzticamām programmām vai maina to iestatījumus, lai tie inficētu dokumentus ,kas tika atvērti var izveidoti šajās programmās.
 • Ļoti kaitē datoram mainot cietā diska iestatījumus ,dzēšot  CMOS atmiņu vai bojājot  BIOS (pamata ievades/izvades sistēma). Tas var novest pie svarīgu datu zaudēšanas un datorsistēmas kļūmēm. 
 • Izveido tūkstošiem failu un mapju, kas tērē daudz no sistēmas resursiem.
 • Parāda daudz maldīgu ziņu, maina daudzus sistēmas iestatījumus, novirza un izraisa daudzas kaitinošas darbības ,lai sarežģītu regulārus datora lietotāju uzdevumus.
 • Inficē datoru ar trojāniem, backdoors (attālās administrešānas rīks) , keyloggers (taustiņsitienu reģistrētājs)  un citiem kaitīgiem parazītiem.
 • Izmanto kompromitētu sistēmu , lai izplatītu citu ļaundabīgo programmatūru.
 • Nozog vai šifrē svarīgu personisku informāciju, vērtīgus dokumentus, paroles, lietotājvārdus ,identitātes detaļas un lietotāja kontaktus.
 • Izvairās no noņemšanas pārveidojot sevi, šifrējot inficētos failus, iejaucās antivīrusa programmas pieprasījumos un maina ierastu sistēmas uzvedību
 • Palēnina sistēmas darbību, samazina sistēmas drošību un veicina programmatūras nestabilitāti.

Veidi, ar kuriem vīrusu veidotāji, izplata savus draudus :

Vīrusi inficē datoru bez datorlietotāju ziņas. Pastāv seši galvenie veidi,kā šie parazīti var iekļūt datorsistēmā.

 • Vīrusi inficē sevišķus dokumentus, izpildāmos failus un citus failus no uzticamiem avotiem .Tajā brīdī, kad lietotājs atver tādus dokumentus, vīruss nemanāmi instalē sevi datorsistēmā. 
 • Daudzi vīrusi izplata sevi ar epasta pielikumiem. Šīm vīrusa ziņām nav aizdomīga nosaukuma, tādēļ tas nebaida daudzus lietotājus atvert līdzīgas ziņas un pielikumus. Kad lietotājs tos atver, vīruss nekavējoties un nemanāmi inficē datoru.
 • Daži vīrusi tiek izplatīti ar pārvietojamām glabātuvēm. Tie inficē datoru, kad disks tiek ievietots datorā.
 • Nelegālās programmatūru un spēļu versijas bieži vien izplata datorvīrusus. Dators tiek inficēts uzreiz pēc programmas  instalēšanas vai atvēršanas. 
 • Vīrusi var noķļūt datorā ar citu tārpu palīdzību, piemēram, ar trojāniem. Tie nonāk sistēmā bez datorlietotāju zinās un atļaujas.

Kādi ir populārākie vīrusi internetā?

Pastāv tūkstošiem dažādu vīrusu. Tālāk minētie piemēri parāda cik ļoti bīstami var būt vīrusi.

Trojan.LockScreen, pazīstams arī kā Trojan LockScreen, ir izveidots, lai izplatītu bīstamus vīrusus, tādus kā izspiedējprogrammatūras. Kad tāds Trojas zirgs inficē sistēmu, tas rada failus un komponentus ,kas ir nepieciešami vīrusa normālai darbībai. Parasti Trojan.LockScreen izplatās ar maldīgām epasta vēstulēm un to pielikumiem. Taču ir iespēja inficēties ar šo vīrusu uzklikšķinot uz uzlecošām reklāmām ,kas piedāvā atjaunināt tavu programmu vai instalēt nepieciešamās programmatūras. Vīruss ,kas tiks izplatīts ar Trojan.LockScreen, var novest pie lielām problēmām ,jo tas spēj šifrēt visus failus.

Cryptowall ir vīruss ,kas pieder pie izspiedējprogrammatūru kategorijas. Šis parazīts spēj modificēt svarīgus sistēmas iestatījumus un bloķēt visu datoru. Tas var radīt maldīgas ziņas un šifrēt visus tavus failus. Tas pieprasa izpirkumu maksu, lai palīdzētu datora lietotājam to atšifrēt. Ja izpirkums netiek izmaksāts , visi faili var tikt zaudēti. Tādus vīrusu var noņemt ar uzticamas antivīrusa programmas palīdzību, taču tā nepalīdzēs atšifrēt failus.

Mystartsearch ir pārlūka lidmašīnas nolaupītājs un potenciāli nevēlama programma. Tā var infiltrēties datorā bez cilvēku ziņas , jo tas tiek lejuplādēts kopā ar citām progrmmām . Tas nav agresīvs vīruss. Taču tas var kļūt ļoti kaitinošs . Tas var novest pie sarežģījumiem datora lietošanā, tas maina meklēšanas rezultātus pieliekot reklāmas un novirzot uz citām vietnēm ,rādot bannerus.Tā var savākt informāciju par tevi un tad to pārsūta. Ja vēlies saņemt uzticamus meklēšanas rezultātus, tev vajadzētu izvairīties no MyStartsearch.com.

Koobface ir bīstams vīruss ,kas radīts ,lai zagtu datorlietotāju privāto informāciju. Tas tiek izplatīts ar sociālajiem tīkliem tādiem ,kā Facebook, Twitter un Yahoo Messenger. Kad tas infiltrējas sistēmā, Koobface pārņem sīkdatnes un izmanto tās ,lai izsekotu upurus. Tas var tikt izmantots, lai instalētu citu ļaundabīgo programmatūru. Lietotājs nevar noņemt šo draudu manuāli, un nevar pamanīt kaut ko aizdomīgu , kas liktu domāt, ka dators inficēts. 

Kā noņemt vīrusu no sava datora?

Vīrusu var noņemt no datora sistēmas ar dažādu metožu palīdzību. Daži no vīrusiem nav agresīvi, tādēļ tu varētu pacensties noņemt tos manuāli. Taču , ja tu vēlies būt pārcliecināts, ka datorā nav palicis neviens no vīrusa komponentiem, tev nepieciešama uzticamas antivīrusa programmas palīdzība. Mēs ļoti iesakām izmantot šīs uzticamās pretspiegošanas programmas, kas ir spējīgas likvidēt jebkuru no vīrusiem ,kas ir ietekmējis tavu datoru: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Tomēr tev būtu jāzina, ka pat visuzticamākās pretspiegošanas programmas var netikt galā ar vīrusu ,jo hakeri turpina atjaunot savus draudus. Pretspiegošanas programmu izstrādātāji varētu nepamanīt jaunākās izmaiņas savlaicīgi, tādēļ programma varētu neatpazīt kādu no inficētiem failiem. Ja tu saskaries ar šādām problēmām jau tagad, mēs varam tev palīdzēt. Raksti savus jautājumus  Pajautā mums lapā un mēs palīdzēsim tev noņemt vīrusu bezmaksas.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Likvidēt Amigo vīrusu

Amigo reklāmprogramma varētu pārtvert jūsu pārlūkprogrammu un sākt pāradresēt uz aizdomīgām vietnēm Amigo ir izstrādājusi Mail.Ru grupa, un tā tika prezentēta kā spēcīgs interneta pārlūks ar iebūvētiem sociālajiem tīkliem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/amigo-viruss/">Vairāk
Reklāmu programmas Vīrusi   September 12, 2017

Vīrusi datubāze

September 11, 2017

Chrome redirect virus

Chrome pāradresācija pieņem dažādas formas, lai kaitētu jūsu pārlūkam  Chrome pāradresācijas vīrusu definē kā pārlūkprogrammas infekciju, kas ierosina pāradresācijas uz daudzām šaubīgām lietotnēm.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/chrome-redirect-virus/">Vairāk
September 11, 2017

Nginx vīruss

Nginx vīruss slēpjas zem tukšas lapas Nginx vīruss darbojas kā apšaubāms tīmekļa skripts, kas negatīvi ietekmē visas galvenās tīmekļa pārlūkprogrammas, piemēram, Google Chrome, Internet Explorer un Mozilla Firefox.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/nginx-viruss/">Vairāk
September 11, 2017

RevContent

Vai RevContent reklāmas jāuzlūko ar bažām? RevContent reklāmas izraisījušas lielas diskusijas visā pasaulē, un visticamāk, mēs varētu atrast vismaz vienu tēmu, kas saistīta ar šīm reklāmām ikvienā ar datoriem saistītā forumā. Tomēr jums jāzina, ka RevContent NAV vīruss.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/revcontent/">Vairāk
September 08, 2017

Online.io vīruss

Kāda veida lietotne ir online.io is? Pārlūkojot tiešsaistē nav pārsteigums, ka jūs varat saskarties ar neskaitāmām lietotnēm, kā, piemēram, online.io vīrusu .< a class="more_link" href="http://viruss.lv/online-io-viruss/">Vairāk
September 07, 2017

RussianRoulette izspiedējvīruss

RussianRoulette vīruss sācis uzbrukt datorlietotājiem un šifrēt viņu failus Nesen atklātais RussianRoulette izspiedējvīruss nedaudz atgādina Stampado un Philadelphia vīrusus, kas arī piemēro Russian roulette principus.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/russianroulette-izspiedejviruss/">Vairāk
September 06, 2017

MacKeeper uznirstošās reklāmas

Saskaņā ar lietotāju sacīto MacKeeper NAV uzticama lietotne.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/mackeeper-uznirstosas-reklamas/">Vairāk
September 06, 2017

Mole02 izspiedējvīruss

Mole02 – jauns CryptoMix saimes failus šifrējošais vīruss Mole02 ir nesen atklāts izspiedējvīruss, kas pieder pie CryptoMix saimes.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/mole02-izspiedejviruss/">Vairāk
September 05, 2017

“Error #268D3” vīruss

Kā es varu pamanīt “Error #268D3” vīrusu uz sava datora? Jūs varētu būt saistīts ar “Error #268D3” vīrusu, ja jūsu dators ziņo par „kritiskām” problēmām un saka, ka vienīgais veids, kā tās novērst, ir zvanīt uz bezmaksas numuriem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/error-268d3-viruss/">Vairāk
September 04, 2017

NavSmart.info vīruss

Vai es varu izmantot NavSmart.info kā savu sākumlapu? NavSmart.info vīruss varētu izskatīties pec ļoti noderīga meklēšanas rīka .< a class="more_link" href="http://viruss.lv/navsmart-info-viruss/">Vairāk
September 04, 2017

Safari pāradresācijas vīruss

Safari pāradresācijas vīruss meklē vājās vietas jūsu pārlūkā Safari redirect vīruss var aktivizēt dažādu parādību izvēli, kas pārtrauc jūsu pārlūkošanas sesijas.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/safari-paradresacijas-viruss/">Vairāk
September 04, 2017

Lukitus izspiedējvīruss

Lukitus turpina Locky vīrusa ļaunprātīgos darbus Lukitus ir jauns Locky vīrusa variants, kas 2-17.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/lukitus-izspiedejviruss/">Vairāk
September 04, 2017

Facebook Messenger vīruss

Facebook Messenger vīruss automātiski sūta ziņojumus upura draugiem Facebook Message vīruss ir ļaunprātīga programmatūra, kas uzlauž upura Facebook kontu un sūta ļaunprātīgas saites saturošus ziņojumus visiem tā draugiem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/facebook-messenger-viruss/">Vairāk
August 30, 2017

Cerber Decryptor

Vai Cerber Decryptor atšifrēt Jūsu failus? Cerber ir ļaunprātīgs vīruss, kas ir kārtējā izpirkumu pieprasoša programma, aprdaud upura failus, padarot tos nederīgus un nelietojamus.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/cerber-decryptor/">Vairāk
August 28, 2017

Google pāradresēšana

Google pāradresēšanas infekcija joprojām dzīva Google pāradresēšanas vīruss apzīmē ļaunprogrammatūru vai to kopu, kas izraisa pāradresācijas uz šaubīgiem domēniem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/google-paradresesana/">Vairāk
August 28, 2017

Youndoo.com

Pārskats par Youndoo.com vīrusu Youndoo.com var izskatīties kā uzticama meklētājprogrammas alternatīva.Šī meklēšanas nodrošinātājs var likt jums domāt, ka tas it tikpat drošs kā jebkurš pārlūkošanas rīks.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/youndoo-com/">Vairāk
August 28, 2017

WhatsApp vīruss

WhatsApp vīrusu un krāpniecību daudzveidība WhatsApp vīrusa versijas: WhatsApp GhostCtrl vīruss GhostCtrl ir Trojas zirgs, kas var maskēties par dažādām programmām, tostarp WhatsApp.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/whatsapp-viruss/">Vairāk
August 28, 2017

eBay vīruss

eBay vīruss mērķē uz neuzmanīgiem tiešsaistes iepirkšanās entuziastiem eBay vīruss ir ļaunprātīga datorprogramma, kura mērķē uz tiešsaistes iepirkšanās vietnes cienītājiem.< a class="more_link" href="http://viruss.lv/ebay-viruss/">Vairāk

Informācija atjaunināta: 2016-09-14

Source: http://www.2-spyware.com/viruses-removal

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt
Seko mums Facebook