Kas ir vīrusi un kā to noņemt

autors: Lucia Danes - - Atjaunināts | Veids: Vīrusi
12

Vīrusi ir ļaudabīgas datora programmas ,kas izplata inficētus failus , instalējot komponentus vai dzēšot ipatnējus datora failus.Tādas programmas parasti ir iznīcinošas , viss atkarībā no tās radītāja/s nodomiem .Parasts datora vīruss inficē datorsistēmu, sabojā vai izdzēš failus un mapes,lejuplādē kaitīgus parazītus, savāc informāciju par lietotāju aktivitāti internetā , izplata informāciju par saviem upuriem. Ja sistēma ir inficēta ar ļoti bīstamu vīrusu , tas var izdzēst visus failus un programmas vai šifrēt  datus , kas ir saglabāti cietajā diskā. Bistamākie vīrusi cenšas ietekmēt visu datora sistēmu vai vismaz kādu no tās daļām.

Parasti vīrusi ir sadalīti šādās lielās kategorijās:

1. Parazīti, kas ir veidoti, lai izplatītu citus vīrusus vai sabojāt sistēmas failus. Piemēram:

 • Trojāni
 • Nukeri
 • Tārpi
 • AOL (America Online Software) parazīti

2. Draudi ,kas spēj uzsākt datorsistēmai bīstamas darbības. Tie var radīt maldošas ziņas, brīdinājumus, viltus datora skenēšānu u.c. Piemēram:

 • Viltus pretspiegošanas programmas
 • Izspiedējprogrammatūras
 • Reklāmprogrammatūras
 • Pārlūka lidmašīnas nolaupītājs

3. Citi vīrusi. Šī kategorija iekļauj:

 • Tīkla analizētājus
 • Sistēmas Rīkus
 • Tīkla Vadības Rīkus
 • Attālās Administrēšanas Rīkus

Daži vīrusi netiek iekļauti nevienā no šīm kategorijām, jo tām piemīt vairākas funkcijas un īpatnības. Dažreiz tie tiek saukti par hibrīdvīrusiem un tiek izmantoti lai rādītu maldīgus brīdinājumus , šifrētu lietotāju failus, izplatītu citus vīrusus utt. Tādus parazītus ir ļoti grūti atrast un noņemt , jo parasti tā komponenti automātiski pārinstalē viens otru uzreiz pēc vīrusa izdzēšanas. Daudziem no šiem vīrusiem sanāk izsprukt no antivīrusa redzes loka. Tādi draudi spēj kontrolēt antivīrusa programmatūru un pārtraukt tās pieprasījumus . Kad antivīrusa programma cenšas pārbaudīt inficēto failu, vīruss nekavējoties pieliek oriģinālo, neinficēto faila variantu un neļauj antivīrusa programmatūrai to pamanīt.

Kādas darbības var veicināt datorvīruss?

Kad ļaundabīgā programmatūra infiltrējas datorsistēmā, tā var uzsākt šādas darbības: :

 • Inficē, pārraksta, dzēš failus. Tas var kaitēt personiskiem dokumentiem, svarīgiem sistēmas komponentiem un noderīgām lietotnēm. Daži vīrusi var iznīcināt visu sistēmu dzēšot kritiski nepieciešamos failus un mapes.
 • Ievieto ļaundabīgu kodu pamatpalaišanas ierakstā  (MBR- master boot record) cietajā diskā, lai uzsāktu iznīcinošu darbību virkni.
 • Pieliek kaitīgus komponentus uzticamām programmām vai maina to iestatījumus, lai tie inficētu dokumentus ,kas tika atvērti var izveidoti šajās programmās.
 • Ļoti kaitē datoram mainot cietā diska iestatījumus ,dzēšot  CMOS atmiņu vai bojājot  BIOS (pamata ievades/izvades sistēma). Tas var novest pie svarīgu datu zaudēšanas un datorsistēmas kļūmēm. 
 • Izveido tūkstošiem failu un mapju, kas tērē daudz no sistēmas resursiem.
 • Parāda daudz maldīgu ziņu, maina daudzus sistēmas iestatījumus, novirza un izraisa daudzas kaitinošas darbības ,lai sarežģītu regulārus datora lietotāju uzdevumus.
 • Inficē datoru ar trojāniem, backdoors (attālās administrešānas rīks) , keyloggers (taustiņsitienu reģistrētājs)  un citiem kaitīgiem parazītiem.
 • Izmanto kompromitētu sistēmu , lai izplatītu citu ļaundabīgo programmatūru.
 • Nozog vai šifrē svarīgu personisku informāciju, vērtīgus dokumentus, paroles, lietotājvārdus ,identitātes detaļas un lietotāja kontaktus.
 • Izvairās no noņemšanas pārveidojot sevi, šifrējot inficētos failus, iejaucās antivīrusa programmas pieprasījumos un maina ierastu sistēmas uzvedību
 • Palēnina sistēmas darbību, samazina sistēmas drošību un veicina programmatūras nestabilitāti.

Veidi, ar kuriem vīrusu veidotāji, izplata savus draudus :

Vīrusi inficē datoru bez datorlietotāju ziņas. Pastāv seši galvenie veidi,kā šie parazīti var iekļūt datorsistēmā.

 • Vīrusi inficē sevišķus dokumentus, izpildāmos failus un citus failus no uzticamiem avotiem .Tajā brīdī, kad lietotājs atver tādus dokumentus, vīruss nemanāmi instalē sevi datorsistēmā. 
 • Daudzi vīrusi izplata sevi ar epasta pielikumiem. Šīm vīrusa ziņām nav aizdomīga nosaukuma, tādēļ tas nebaida daudzus lietotājus atvert līdzīgas ziņas un pielikumus. Kad lietotājs tos atver, vīruss nekavējoties un nemanāmi inficē datoru.
 • Daži vīrusi tiek izplatīti ar pārvietojamām glabātuvēm. Tie inficē datoru, kad disks tiek ievietots datorā.
 • Nelegālās programmatūru un spēļu versijas bieži vien izplata datorvīrusus. Dators tiek inficēts uzreiz pēc programmas  instalēšanas vai atvēršanas. 
 • Vīrusi var noķļūt datorā ar citu tārpu palīdzību, piemēram, ar trojāniem. Tie nonāk sistēmā bez datorlietotāju zinās un atļaujas.

Kādi ir populārākie vīrusi internetā?

Pastāv tūkstošiem dažādu vīrusu. Tālāk minētie piemēri parāda cik ļoti bīstami var būt vīrusi.

Trojan.LockScreen, pazīstams arī kā Trojan LockScreen, ir izveidots, lai izplatītu bīstamus vīrusus, tādus kā izspiedējprogrammatūras. Kad tāds Trojas zirgs inficē sistēmu, tas rada failus un komponentus ,kas ir nepieciešami vīrusa normālai darbībai. Parasti Trojan.LockScreen izplatās ar maldīgām epasta vēstulēm un to pielikumiem. Taču ir iespēja inficēties ar šo vīrusu uzklikšķinot uz uzlecošām reklāmām ,kas piedāvā atjaunināt tavu programmu vai instalēt nepieciešamās programmatūras. Vīruss ,kas tiks izplatīts ar Trojan.LockScreen, var novest pie lielām problēmām ,jo tas spēj šifrēt visus failus.

Cryptowall ir vīruss ,kas pieder pie izspiedējprogrammatūru kategorijas. Šis parazīts spēj modificēt svarīgus sistēmas iestatījumus un bloķēt visu datoru. Tas var radīt maldīgas ziņas un šifrēt visus tavus failus. Tas pieprasa izpirkumu maksu, lai palīdzētu datora lietotājam to atšifrēt. Ja izpirkums netiek izmaksāts , visi faili var tikt zaudēti. Tādus vīrusu var noņemt ar uzticamas antivīrusa programmas palīdzību, taču tā nepalīdzēs atšifrēt failus.

Mystartsearch ir pārlūka lidmašīnas nolaupītājs un potenciāli nevēlama programma. Tā var infiltrēties datorā bez cilvēku ziņas , jo tas tiek lejuplādēts kopā ar citām progrmmām . Tas nav agresīvs vīruss. Taču tas var kļūt ļoti kaitinošs . Tas var novest pie sarežģījumiem datora lietošanā, tas maina meklēšanas rezultātus pieliekot reklāmas un novirzot uz citām vietnēm ,rādot bannerus.Tā var savākt informāciju par tevi un tad to pārsūta. Ja vēlies saņemt uzticamus meklēšanas rezultātus, tev vajadzētu izvairīties no MyStartsearch.com.

Koobface ir bīstams vīruss ,kas radīts ,lai zagtu datorlietotāju privāto informāciju. Tas tiek izplatīts ar sociālajiem tīkliem tādiem ,kā Facebook, Twitter un Yahoo Messenger. Kad tas infiltrējas sistēmā, Koobface pārņem sīkdatnes un izmanto tās ,lai izsekotu upurus. Tas var tikt izmantots, lai instalētu citu ļaundabīgo programmatūru. Lietotājs nevar noņemt šo draudu manuāli, un nevar pamanīt kaut ko aizdomīgu , kas liktu domāt, ka dators inficēts. 

Kā noņemt vīrusu no sava datora?

Vīrusu var noņemt no datora sistēmas ar dažādu metožu palīdzību. Daži no vīrusiem nav agresīvi, tādēļ tu varētu pacensties noņemt tos manuāli. Taču , ja tu vēlies būt pārcliecināts, ka datorā nav palicis neviens no vīrusa komponentiem, tev nepieciešama uzticamas antivīrusa programmas palīdzība. Mēs ļoti iesakām izmantot šīs uzticamās pretspiegošanas programmas, kas ir spējīgas likvidēt jebkuru no vīrusiem ,kas ir ietekmējis tavu datoru: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Tomēr tev būtu jāzina, ka pat visuzticamākās pretspiegošanas programmas var netikt galā ar vīrusu ,jo hakeri turpina atjaunot savus draudus. Pretspiegošanas programmu izstrādātāji varētu nepamanīt jaunākās izmaiņas savlaicīgi, tādēļ programma varētu neatpazīt kādu no inficētiem failiem. Ja tu saskaries ar šādām problēmām jau tagad, mēs varam tev palīdzēt. Raksti savus jautājumus  Pajautā mums lapā un mēs palīdzēsim tev noņemt vīrusu bezmaksas.

Jaunākie datubāzei pievienotie vīrusi

Noņem Pop-up reklāmas

Kas ir šīs pop-up reklāmas, kas parādās manā pārlūkā? ja izlecošās vai pop-up reklāmas traucē tevi interneta lietošans laikā, tev vajadzētu pārbaudīt savu datoru ar pretspiegošanas programmatūru. Vairāk
Reklāmu programmas Vīrusi   July 20, 2017

Vīrusi datubāze

July 14, 2017

Facebook video vīruss

Facebook video vīruss: jauna ļaunprogrammatūra, kas var ietekmēt jūsu sociālo tīklu Pēdējā laikā mēs esam saņēmuši daudz jautājumu par Facebook video vīrusu Datorlietotāji sūdzas, ka tie nevar apturēt šo Facebook vīrusu , kas kontrolē to Facebook profilus un izplata automātiskus ziņojumdēļus, ieskaitot aizdomīgas saites. Vairāk
June 14, 2017

StartPageing123 vīruss

Galvenā informācija par StartPageing123 vīrusu Startpageing123 vīruss pieder pie lielas potenciāli nevēlamo programmu grupas . Vairāk
June 14, 2017

Hades Locker izspiedējvīruss

Hades Locker izspiedējvīrusa draudi izplatās ar satraucošu ātrumu Interesantais gadījums ar Hades Locker vīrusu rāda, ka Wildfire izspiedējvīrusa  autori nolēmuši cīnīties ar neveiksmēm un veido nesagraujamu izspiedējvīrusu. Vairāk
June 13, 2017

Online.io vīruss

Kāda veida lietotne ir online.io is? Pārlūkojot tiešsaistē nav pārsteigums, ka jūs varat saskarties ar neskaitāmām lietotnēm, kā, piemēram, online.io vīrusu . Vairāk
June 08, 2017

StartPageing123.com vīruss

 StartPageing123.com vīrusa funkcionalitātes noteikšana StartPageing123.com vīruss ir agresīvs pārlūku pārtvērējs, kas savietojams ar Firefox un Chrome tīmekļa pārlūkiem.Tomēr skarto datorlietotāju skaits liek mums brīnīties: cik ilgi mums būs jāgaida uz tā parādīšanos Safari, IE un Microsoft Edge. Vairāk
June 08, 2017

Trotux.com vīruss

Ko dara Trotux.com vīruss, kad tas iekļūst jūsu datorā? Trotux.com vīruss var šķist ne tik draudīgs, salīdzinot ar citiem ļaunprātīgiem kiberdraudiem, kuri šobrīd klejo internetā. Vairāk
June 08, 2017

yeabests.cc vīruss

Jaunākā informācija par Yeabests.cc vīrusu Yeabests.cc vīruss var maldināt lietotājus, ka tas ir legāla meklētājprogramma, kas piedāvā uzlabotus meklēšanas rezultātus no Google un vieglu piekļuvi vairāk kā 16 populārajiem sociālajiem tīkliem, e-pastam, iepirkšanās, spēļu un citām tīmekļa vietnēm. Vairāk
June 08, 2017

RevContent

Vai RevContent reklāmas jāuzlūko ar bažām? RevContent reklāmas izraisījušas lielas diskusijas visā pasaulē, un visticamāk, mēs varētu atrast vismaz vienu tēmu, kas saistīta ar šīm reklāmām ikvienā ar datoriem saistītā forumā. Tomēr jums jāzina, ka RevContent NAV vīruss. Vairāk
June 08, 2017

Onion izspiedējvīruss

Onion izspiedējvīruss atkal uzbrūk ar jaunām versijām Onion vīruss pieder pie failus šifrējošo vīrusu grupas , jo tas kodē failus un uzrāda 72 stundu izmantotā laika pulksteni. Vairāk
June 08, 2017

WanaCrypt0r izspiedējvīruss

WanaCrypt0r izraisa paniku pasaules veselības aizsardzības un telekomunikāciju organizācijās WanaCrypt0r vīruss ļaunprogrammatūra ir tā saucamais izspiedējvīruss, kurš ātri izplatās pa personālajiem datoriem un korporatīvajiem tīkliem visā pasaulē , šifrējot datorus un pieprasot naudu par to atkopšanu. Vairāk
June 08, 2017

.wcry file paplašinājuma vīruss

.wcry faila paplašinājuma vīruss brīdina par bīstamu kiberinfekciju .wcry faila paplašinājuma vīruss ir failus šifrējošā ļaunprogrammatūra, kas ir pazīstama arī kā WannaCry, WanaCrypt0r, Wana Decrypt0r, WanaCrypt0r 2.0 un WannaCryptor. Vairāk
June 08, 2017

WannaCry izspiedējvīruss

Masveida kiberuzbrukums: WannaCry izspiedējvīruss skar vairāk kā 230 000 datoru visā pasaulē WannaCry vīruss ir izspiedējvīrusa tipa programma, kas izmanto EternalBlue ievainojamības ekspluatācijas rīku , lai inficētu datorus, kuri darbojas ar Microsoft Windows operētājsistēmu. Vairāk
June 08, 2017

Wallet izspiedējvīruss

Wallet izspiedējvīruss ir Dharma jaunākā versija Wallet izspiedējvīruss ir jaunākā  Dharma izspiedējvīrusa, zzzzz vīrusa un Crysis versija. Vairāk
June 02, 2017

Qtipr.com vīruss

Qtipr.com vīruss turpina izplatīties Qtipr.com vīruss darbojas līdzīgi kā pārlūku pārtvērējs, kas reklamē sevi kā noderīgu un izklaidējošu domēnu. Vairāk
May 30, 2017

Launchpage.org vīruss

Launchpage.org vīruss turpina inficēt datorlietotājus Launchpage.org vīruss ir pārlūku pārtvērējs, kas var pārņemt jūsu pārlūku bez jūsu atļaujas. Vairāk
May 26, 2017

AES-NI izspiedējvīruss

Cik bīstams ir AES-NI izspiedējvīruss? AES-NI izspiedējvīruss pārstāv to pašu saimi, ko AES256 izspiedējvīruss. Vairāk

Informācija atjaunināta: 2016-09-14

Source: http://www.2-spyware.com/viruses-removal

Lasīt citās valodās

Faili
Programmas
Salīdzināt
Seko mums Facebook