“Congratulations, you won” shēma sāk apgrūtināt Android lietotājus

“Congratulations, you won”uznirstošie logi atraduši veidu, kā sasniegt Android lietotājus

Ir gandrīz neiespējami atrast cilvēku, kurš, pārlūkojot tīmekli, nekad nav redzējis “Congratulations, you won” /”Apsveicam, jūs esat vinnējis” uznirstošo logu. Šī vecā shēma vēlas dot tīklotājiem cerību, ka viņi vinnējuši iPhone, iPad, Samsung Galaxy vai dažādus dāvanu kuponus. Tomēr, lai saņemtu balvu, viņiem ir jāveic tikai viens solis – jāaizpilda anketa.

Ja kādreiz esat mēģinājis aizpildīt anketu, iespējams, esat sapratuši, ka tā ir krāpniecība. Neviens nedod jums balvu neatkarīgi no tā, cik daudz anketu esat aizpildījis. Taču datorlietotājus joprojām ir diezgan viegli apmānīt ar izdomājumiem, piemēram, “Apsveicam Amazon lietotāju”, “Jūs šodien esat vinnējis (1) Microsoft dāvanu”, vai līdzīgiem, kas izmanto populāru uzņēmumu nosaukumus.

Varētu būt vairāki šo krāpšanas shēmu mērķi. Pirmkārt, izstrādātāji ģenerē ieņēmumus no aizpildītajām anketām. Tomēr otrais iemesls ir daudz svarīgāks un draudošāks – savākt sensitīvos lietotāja datus, piemēram, tālruņu numurus.

Lai gan daudzus gadus krāpnieki apgrūtināja Windows lietotājus, viņiem izdevās iekļūt arī Android ierīcēs. Pētnieki no Symantec ziņoja par aktīvo ļaunprogrammu “Apsveicam, jūs uzvarējāt” izplatīšanu Singapūrā, kur lietotāji var saņemt viltotus Giant un FairPrice dāvanu kuponus.

Get rid of scams with one click

Android ļaunprogramma pievilina lietotājus ar viltotiem pārtikas veikala kuponiem un spēļu konsolēm

Drošības firma Symantec ziņoja par jaunu Android vīrusu, kas izplata veco “apsveicam, jūs esat uzvarējis” shēmu. Konstatēta kā Android.Fakeyouwon, ļaunprogramma pārbauda skartās ierīces IP adresi, lai noteiktu atrašanās vietu un piegādātu mērķtiecīgu krāpšanas shēmu

Pētījumā teikts, ka ļaunprātīgai programmatūrai ir liela reklāmu bibliotēka, kas ietver daudzus viltotus kuponus un atlīdzības no populāriem vietējiem veikaliem. Singapūras kampaņas analīze liecina, ka krāpnieki Android lietotājiem piedāvā vienu no trim dāvanām:

  • $1000 Fair Price vai Giant (pārtikas veikali) kuponus;
  • spēļu konsoles;
  • mobilo telefonu.

Tomēr, lai pretendētu uz balvu, cilvēki tiek aicināti aizpildīt anketu. Kad esat aizpildījis anketu, jums tiks lūgts ievadīt kādu kontaktinformāciju, piemēram, pilnu vārdu, e-pastu vai tālruņa numuru. Bet, nododot personisku informāciju kibernoziedzniekiem, jums netiks iedota vēlamā balva.

Fakeyouwon ļaunprogrammatūra var izlikties par likumīgu lietotni

Mobilo ” Congratulations, you won ” vai Fakeyouwon ļaunprogrammatūru iefiltrēšanās tikai nedaudz atšķiras no kiberdraudu darbvirsmas versijas. Tas parasti uzrodas kā likumīga lietotne. Interesanti, ka šīs lietotnes parasti nepieprasa daudz atļauju, lai neradītu aizdomas lietotājiem.

Tomēr pētnieki brīdina, ka tas varētu būt tikai sākums jaunas mobilās krāpšanas ērai. Tādējādi ļaundabīgā programma var tikt atjaunināta un atrast veidu, kā likt Android lietotājiem izsniegt “advice admin” tiesības.

Tāpēc mēs vēlētos lietotājiem atgādināt nelejupielādēt lietotnes no trešo pušu veikaliem un turēties pie Google Play veikala. Īstenībā, tas nenodrošina 100% drošību. Tomēr, ja jūs veicat savu izpēti pirms lietotnes instalēšanas, jūsu izredzes inficēties ar Fakeyouwon vai citu mobilo ļaundabīgo programmu ir ievērojami zemākas.

Turklāt, ja jūs saskaraties ar uznirstošo logu kas apsveic jūs ar lieliskas balvas iegūšanu, nesapriecājieties. Atcerieties, ka neviens nedos jums jaunāko iPhone vai tūkstošiem dolāru vērtu dāvanu kartes par brīvu. Krāpnieki prasa personīgu informāciju, lai veiktu turpmākus noziegumus, un jūs tiksiet atstāts ar lielu telefona rēķinu vai nopietnākām privātuma problēmām.

Jake Doevan
Jake Doevan

Dzīve ir pārāk īsa, lai to veltītu vīrusu apkarošanai...

Sazināties ar Jake Doevan
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt