Kā atiestatīt Safari?

Ja ļaunprogramma ir mainījusi jūsu parastos Safari iestatījumus vai jūs vienkārši vēlaties sākt no jauna ar tīru, nepiesārņotu tīmekļa pārlūku, labākā iespēja jums ir atiestatīt pārlūku.

Ja iepriekšējās Mac OS X versijās Safari var atiestatīt, izmantojot opciju “Reset Safari …”, jaunākās versijas, tostarp Yosemite, El Capitan un Sierra, nepiedāvā ātru atjaunošanas iespēju. Tādējādi jums būs jāizmanto vairākas metodes, lai pilnībā atiestatītu Safari un atrisinātu tās problēmas.

How to reset Safari?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka Safari atjaunošanas procesa laikā jūs varēsit noņemt visus instalētos paplašinājumus, motīvus, sīkfailus, tīmekļa vietņu atļaujas, pārlūkošanas vēsturi, atiestatīšanas vietas brīdinājumi dzēš lejupielāžu sarakstu un AutoFill tekstu, saglabātās paroles un pieteikšanās vārdus. utt.

Ja nevēlaties zaudēt kādu svarīgu informāciju, pirms atiestatīšanas uzsākšanas dublējiet savus datus. Kad tas ir izdarīts, izmantojiet šajā rokasgrāmatā sniegtās metodes.

1. metode: iztīriet vēsturi no Safari tīmekļa pārlūka

Viena no vienkāršākajām Safari atiestatīšanas metodēm ir tās vēstures izdzēšana. Šim nolūkam varat izmantot iebūvētās funkcijas, kas palīdzēs jums notīrīt tīmekļa meklētāja vēsturi, vietnes datus un sīkfailus, piemēram, šādi:

  1. Palaidiet Safari;
  2. Noklikšķiniet Safari menu opciju rīkjoslā ekrāna augšā;
  3. No nolaižamās izvēlnes izvēlieties ievadi, kas uzrāda Clear History…Method 1 Step 1
  4. Izvēlieties vēlamo datu noņemšanas laika periodu un noklikšķiniet Clear History.Method 1 Step 2

2. metode: Izņemiet tīmekļa kešatmiņas no Safari tīmekļa pārlūka

Safari tīmekļa kešatmiņu tīrīšana ir ieteicama arī tad, ja mēģina pilnībā atjaunot pārlūkprogrammu. Jums vajadzētu veikt šo procedūru, ja 1. metode jums nepalīdzēja atrisināt problēmas, kas saistītas ar pārlūkprogrammu. Ņemiet vērā, ka tā var nešķist tik viegla, kā pirmā metode, jo tā tiek ielīmēta šī interneta dzinēja Develop izvēlnē. Lai tai piekļūtu, rīkojieties šādi:

  1. Atveriet Safari;
  2. Noklikšķiniet Safari izvēlni un atlasiet Preferences…;Method 2 Step 1
  3. Preferenču logā pārejiet uz Advanced cilni un atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus Show Develop in menu bar;
  4. Augšējā rīkjoslā parādīsies Develop cilne. Noklikšķiniet uz tās un atlasiet Empty Caches. Ātrāks veids, kā sasniegt kešatmiņas tīrīšanu, ir vienlaikus nospiežot Option + Command + E.Method 2 Step 3

3. metode: Atinstalējiet uz Safari esošos ļaunprātīgos/aizdomīgos paplašinājumus

Nav nekas neparasts, ka pārlūkprogrammas sāk darboties savādāk pēc jaunu paplašinājumu vai spraudņu parādīšanās. Tas parasti notiek tad, ja paplašinājumus un spraudņus, kas domāti, lai uzlabotu pārlūka lietošanu, izmanto šaubīgu programmatūru izstrādātāji, lai ievāktu informāciju, novirzītu lietotājus uz nepazīstamām un bieži vien bīstamām vietnēm vai pat pikšķerētu sensitīvus pieteikšanās datus vai banku informāciju. Ja iepriekšējās metodes nepalīdzēja uzlabot savu pārlūku, svarīgi, lai jūs atrastu ļaunprātīgās pārlūka pievienojumprogrammas un likvidētu tās. Lai atspējotu nevēlamus paplašinājumus un spraudņus, izpildiet tālāk aprakstītās darbības.

  1. Atvērtā Safari lietotnē ejiet uz Preferences…;
  2. Uznirstošajā izvēlnē atlasiet Extensions cilni un uzmanīgi ejiet cauri paplašinājumu sarakstam, meklējot nepazīstamas vai aizdomīgas ievades un atinstalējiet vai atspējojiet tās. Jūs varat atspējot arī uzreiz visus paplašinājumus un pārbaudīt, vai problēmas, ar kurām jūs saskaraties, ir saistītas ar kādu no kompromitētā pārlūka pievienojumprogrammu, vai to izcelsme ir citur;Method 3 Step 1
  3. Kad jūs esat ticis galā ar paplašinājumiem, ejiet uz Security cilni un atceliet izvēles rūtiņu blakus Allow Plug-ins opcijai. Jūs varat arī atspējot spraudņus konkrētām tīmekļa vietnēm, atlasot Plug-in Settings…;

    Method 3 Step 2

  4. Kad jūs esat veicis šos soļus, atsāknējiet Safari.

4. metode: atiestatiet Safari manuāli

Iepriekš minētās Safari atiestatīšanas metodes, kas balstās uz iebūvētām funkcijām, ir ļoti ērtas, ja jums ir nepieciešams ātri iztīrīt savu pārlūkprogrammu. Tomēr reizēm ar tām var nepietikt, lai novērstu problēmas. Tāpēc jums, iespējams, būs jāpievēršas atiestatīšanai no cita skatu punkta un jāatjauno programma no paša kodola. Lai to izdarītu, vispirms ir jāpārvieto Safari konfigurācijas mape no bibliotēkas uz jūsu darbvirsmu:

  1. Aizveriet visas programmas un noklikšķiniet uz Go augšējā rīkjoslā;

  2. Turiet opcijas taustiņu nospiestu, kamēr parādās Library opcija un tad noklikšķiniet uz tās

    Method 4 Step 1

  3. Jaunajā logā atrodiet Safari mapi un pārvietojiet to uz savu darbvirsmu vai kur citur.

    Method 4 Step 2

Vēlreiz dodieties uz Library/bibliotēka mapi un dzēsiet visus norādītos failus no šādām mapēm:

  • Saved Application State mapē sameklējiet com.apple.Safari.savedState mapi un izdzēsiet to
  • Caches folder mapē atrodiet visas com.apple.Safari mapes un izdzēsiet tās
  • Cookies mapē atrodiet failu ar nosuakumu com.apple.Safari.SafeBrowsing.binarycookies un nosūtiet to uz atkritni
  • Preferences mapē likvidējiet visus failus ar com.apple.Safari

Manuālās un iebūvētās funkcijas apvienojums palīdzēs novērst problēmas, kas rodas jūsu Safari pārlūkprogrammā, un ļaus atkal regulāri nodarboties ar pārlūkošanu.

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Ļaunatūru analītiķe...

Sazināties ar Olivia Morelli
Par Esolutions uzņēmumu

Lasīt citās valodās
Faili
Programmas
Salīdzināt